Múlt héten tette közzé az Európai Asztalitenisz-szövetség (ETTU) a klubok ranglistáját. Az előző három idény eredményeit vették alapul: a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK a 29. helyen található – köszönhetően az idei Európa Kupában mutatott remek teljesítményének, a negyeddöntőig meneteltek a fiúk. Ha csupán a jelenlegi szezont tekintjük, akkor az udvarhelyiek a tizenharmadik helyen állnak az öreg kontinensen.
A következő évadban a szakszövetség megváltoztatja az európai kuparendszert, ezért készítette el a besorolást: az első tizenhat klub a Bajnokok Ligájában, a következő tizenhat az Európa Kupában, míg a többiek az Európa Trophyban indulhatnak.
„Mindegy, hogy miként zárunk a román bajnokságban, jövőre is ott lehetünk az Európa Kupában. Az előzetes nevezést el is küldtük az ETTU-nak, mivel erre kérték a felsorolásban szereplő klubokat” – jelentette ki megkeresésünkre György István, az ISK-SZAK edzője.
Az udvarhelyi csapat még várja, hogy engedélyt kapjon az edzések elkezdésére. „Fura állapot, mi, akik itthon vagyunk, még nem mehetünk a terembe gyakorolni. A két idegenlégiósunk, Sebastian Loso és Cservik Krisztián már hetekkel ezelőtt nekifogott az edzéseknek. Mind Svédországban, mind pedig Szerbiában ezt megengedték a profi sportolóknak.
– tette hozzá a tréner.
A román szakszövetség közölte a klubokkal: kitart amellett, hogy a 2019–2020-as kiírást nem módosítja, vagyis az előzetes versenykiírás szerint lejátsszák a bajnokságot. Ez azt jelenti, hogy az alapszakasz tavaszi idényének teremtornáját, valamint a rájátszás két körét megtartják – kellő idő van rá, hiszen az új évad minden évben október végén rajtolt el.
„Továbbra is az éremszerzés a célkitűzésünk, erre megvan az esélyünk, hiszen nagyon szoros az állás. Ami az anyagi hátteret illeti, a mostani időszak nem rózsás, a játékosok fizetését le kellett csökkentenünk. Támogatóink kivárnak, milyen lesz a gazdasági élet, addig nem nagyon adnak pénzt.
– fejtette ki György István.
Még egy jó hír befutott az ISK-SZAK-hoz: székelyudvarhely asztaliteniszezőjük, György Szilárd angol bajnok lett. A londoni székhelyű Urban Table Tennis Club négypontos előnnyel nyerte az alapszakaszt, a koronavírus-járvány miatt itt félbeszakadt a pontvadászat, a szövetség befagyasztotta a további küzdelmeket, Szilárd csapatát kiáltotta ki aranyérmesnek.
Négy erdélyi együttes lesz érdekelt a közös magyar-román jégkorong-bajnokság, az Erste Liga új idényben, miután a Háromszéki Ágyúsok is csatlakoztak a mezőnyhöz. A lebonyolítás érdemben nem változik.
Jelentős fejlesztést jelentett be a Román Labdarúgó-szövetség (FRF): a következő hét idényben teljesen megújul a videóbíró-rendszer, amely a Szuperligában és a Román Kupában is a világ élvonalához tartozó technológiával működik.
Egy huszonkét éves juhász holttestét találták meg a Málnáshoz közeli erdőben hétfőn délben. Az ügyben az ügyészség felügyeletével folyik a nyomozás.
Marosvásárhely, a Bolyaiak városa még mindig a legtöbb magyar lakosnak otthont nyújtó település Erdélyben.
A villamos energia, a lakbérek és a gázolaj drágult a legnagyobb mértékben Romániában júniusban az egy évvel korábbihoz képest.
Hárman nyitottak tüzet egy lakóház udvarán tartózkodókra, rendőrség szerint bérgyilkossági kísérlet történt. Újra friss levegőt szívhat Nagybánya egykori polgármestere, Cătălin Cherecheș.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!