Egy hétig Zeteváralján készül az együttes, a klub összes korosztályos csapata mellett a felnőttek is nekivágtak a munkának. „Huszonöt játékossal kezdtük el az edzőtáborozást, ez a hét csak a fizikai felkészülésről szól, napi három tréninget tartunk. A legfiatalabb játékosaink is itt vannak, meg természetesen az élvonalban szereplő asztaliteniszezőink” – mondta a klub edzője, György István.
Az ütők és a labdák jövő héten kerülnek elő, amikor Székelyudvarhelyen folytatódik a felkészülés. Ide érkezik a felnőtt együttes egyik idegenlégiósa, a vajdasági Cservik Krisztián, két ifjúsági szerb válogatottal. Harmadik csapatként egy angol klub csatlakozik. Napi két edzéssel gyakorolnak a sportolók. Jövő hétvégén ez egy utánpótlás kupával zárul.
„Augusztus a felkészülésről szól. Van meghívásunk egy szerbiai edzőtáborba, illetve egy budapesti versenyre is. Megpróbálunk ezeknek eleget tenni.
– fejtette ki a szakember.
A férfi asztalitenisz Szuperliga első tornáját november elején játsszák. A Székelyudvarhelyi ISK-SZAK egy új igazolást mutatott be. A 40 éves Lucian Filimon jelenleg Franciaországban él, versenyez és edzősködik. A besztercei származású játékos többszörös román bajnok, ifi és felnőtt Európa-bajnokságokon állt a dobogón.
„Mivel a svéd Sebastian Loso és Cservik Krisztián már idegenlégiósként tagja a keretünknek, így román játékost kellett keresnünk. Olyat, aki erősítést jelent. Filimon igazi profi asztaliteniszező, hosszú az eredménylajstroma. Szerettünk volna első körben Székelyföldhöz kötődő sportolóval megegyezni, de ilyen szintű játékost nem találtunk.
Vele együtt az érmes helyezéseket célozzuk meg az új kiírásban”
– mondta el György István.
A Székelyudvarhelyi ISK-SZAK zsinórban harmadik idényének vág neki a Szuperligában, eddig a hatodik és az ötödik pozícióban végeztek a fiúk.
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
Jóváhagyta a Versenytanács a Carrefour Románia Pavăl Holding általi felvásárlását.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!