10.00 Tenisz, Grand Slam-torna, Australian Open, Melbourne (Eurosport 1, Eurosport 2)
15.00 Téli Universiade, Lake Placid (Eurosport 2)
15.15 Sznúker, World Grand Prix, Cheltenham, Egyesült Királyság (Eurosport 1)
19.00 Férfi kézilabda, világbajnokság: Észak-Macedónia–Argentína (Digi Sport 3)
19.00 Férfi kézilabda, világbajnokság: Egyiptom–USA (Digi Sport 4, Prima Sport 1)
19.00 Férfi kézilabda, világbajnokság: Algéria–Németország (Prima Sport 2)
20.00 Labdarúgás, Spanyol Kupa, nyolcaddöntő: Real Sociedad–Malloraca (Digi Sport 2)
20.55 Sznúker, World Grand Prix, Cheltenham, Egyesült Királyság (Eurosport 1)
21.30 Férfi kézilabda, világbajnokság: Hollandia–Norvégia (Digi Sport 3, Prima Sport 2)
21.30 Férfi kézilabda, világbajnokság: Tunézia–Dánia (Digi Sport 4, Prima Sport 4)
21.45 Labdarúgás, belga bajnokság: Standard Liege–Mechelen (Prima Sport 1)
22.00 Labdarúgás, Spanyol Kupa, nyolcaddöntő: Alaves–Sevilla (Digi Sport 2)
A forduló góljával és fegyelmezett játékkal aratott 2–1-es győzelmet az FK Csíkszereda az FC Hermannstadt ellen a Szuperliga 28. fordulójában. Ilyés Róbert együttese idei harmadik hazai bajnokiját is megnyerte, és pontszámban beérte a Petrolult.
Hazai pályán is legyőzte a Hermannstadtot az FK Csíkszereda, amely 2–1-es sikerével megőrizte idei hibátlan hazai mérlegét. A mérkőzés után a vezetőedzők és a főszereplők értékeltek.
Nem állt meg rendőrök jelzésére, előbb autóval, majd gyalogosan próbált menekülni egy fiatal Csíkszeredában vasárnapra virradóra. Mint kiderült, ittasan, felfüggesztett jogosítvánnyal vezetett egy lejárt forgalmi engedélyű autót.
A szakadó eső ellenére nagyjából kétszázan gyűltek össze hétfő reggel 10 órakor, a bírósági végrehajtó által küldött kilakoltatási felszólításban szereplő végső időpontban a nagyváradi premontrei templom előtt.
A Demokratikus Koalíció (DK) az Országgyűlés tavaszi ülésszakának első napján is folytatta a külhoni magyarok szavazata kapcsán megkezdett uszítást. Zsigmond Barna Pál válaszában leszögezte: aki a nemzet ellen fordul, „a történelem szemétdombjára kerül”.
A havasalföldi uralkodó erdélyi hódítását sok minden vezérelte, csak az egységes román állam gondolata nem. Egyre izgalmasabb az MCC kolozsvári központjának történész-kerekasztal sorozata.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!