Bíró Attila együttese az első negyed után már három góllal vezetett, a félidőben pedig öt volt az előnye. Az utolsó két játékrészben a franciák már nem tudtak gólt szerezni, a magyar lányok viszont nyolc alkalommal is beköszöntek, így alakult ki a kiütéses 16–3-as végeredmény.
Egyébként mind a négy negyeddöntős mérkőzésen érvényesült a papírforma, az esélyes csapatok magabiztosan léptek tovább.
A magyar csapat a csütörtöki elődöntőben a világbajnoki ezüstérmes, és az európai csapatok közül egyedüliként már olimpiai induló spanyol gárdával találkozik. A másik elődöntőben Oroszország és Hollandia mérkőzik meg.
A kvalifikációs kontinensviadalon egyetlen tokiói kvóta talál gazdára.
Nem sokat pihenhettek a Sepsi OSK játékosai, hétfőn ugyanis megkezdték a felkészülést a labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényére. Sok a kérdés, de az viszont biztos, hogy az első tréningen több ismerős arc is feltűnt.
Távozik a Sepsi OSK korábbi csapatkapitánya, Denis Haruț, aki a Szuperligába való feljutás után elsőként hagyta el a klubot, és megegyezett az élvonalbeli tagságot szintén kiharcoló FC Voluntari-jal.
Házuk kertjében ment szembe egy medvével két kisgyerek szerdán délután Lövétén. Mivel veszélyessé vált a helyzet, ártalmatlanítani kellett a nagyvadat. A példány nagyjából kéthete folyamatosan bejárt a településre.
Éles vita dúlt a magyar Országgyűlésben a képviselők állampolgárságának nyilvánosságra hozatalát célzó mihazánkos kezdeményezésről. Gurzó Mária, a Tisza Párt képviselője tisztázta: soha nem rendelkezett román állampolgársággal.
A 2019-es EP-választások alkalmával épp Tomac volt az, aki a kettős állampolgárságú romániai magyarok ellen hergelt, de összeállításunkban felidézzük az elmúlt tíz évnek a román és magyar állampolgársággal is rendelkezőkkel szembeni román narratíváját is.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!