A 22 éves junior bajnok magyar versenyző sokáig a középmezőnyben úszott, de aztán egyre előrébb jutott, majd fantasztikus hajrát indított, és megszerezte a harmadik helyet.
A szám másik magyarja, Kalmár Ákos - aki első világversenyén szerepelt ebben a szakágban - a nyolcadik helyen zárt. A versenyt az olasz Dario Verani nyerte, miután lehajrázta a legutóbbi két világbajnokságon aranyérmes francia Axel Reymondot.
Gálicz Péter a magyar küldöttség negyedik érmét szerezte a hazai rendezésű vizes világbajnokságon. A medencés úszók között Milák Kristóf 100 és 200 méter pillangón diadalmaskodott, a Lupa-tavon pedig a magyar váltó második lett.
Négy erdélyi együttes lesz érdekelt a közös magyar-román jégkorong-bajnokság, az Erste Liga új idényben, miután a Háromszéki Ágyúsok is csatlakoztak a mezőnyhöz. A lebonyolítás érdemben nem változik.
Jelentős fejlesztést jelentett be a Román Labdarúgó-szövetség (FRF): a következő hét idényben teljesen megújul a videóbíró-rendszer, amely a Szuperligában és a Román Kupában is a világ élvonalához tartozó technológiával működik.
Egy huszonkét éves juhász holttestét találták meg a Málnáshoz közeli erdőben hétfőn délben. Az ügyben az ügyészség felügyeletével folyik a nyomozás.
A villamos energia, a lakbérek és a gázolaj drágult a legnagyobb mértékben Romániában júniusban az egy évvel korábbihoz képest.
Nem rendezik meg idén a Közösségi Párbeszéd Tábort, amelyet a tavalyi induláskor a szervezők a Tusványos egyfajta alternatívájaként, ugyanakkor nem ellenrendezvényként hirdettek meg.
Hárman nyitottak tüzet egy lakóház udvarán tartózkodókra, rendőrség szerint bérgyilkossági kísérlet történt. Újra friss levegőt szívhat Nagybánya egykori polgármestere, Cătălin Cherecheș.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!