Visszavonul az olimpiai ezüstérmes magyar birkózó

MTI 2022. március 22., 09:58

A 31 esztendős sportoló a tokiói ezüstérem mellett Európa-bajnoki címet, valamint világbajnoki ezüstöt és bronzot is nyert.

Lőrincz Viktor egy székelyföldi túra során mesélt az érdeklődőknek a karrierjéről Fotó: Beliczay László

Bejelentette visszavonulását Lőrincz Viktor, olimpiai ezüstérmes birkózó. A 31 éves sportoló, aki nemrég az U23-as válogatottal már edzőként vett részt a korosztályos Európa-bajnokságon, hétfő este közölte, hogy versenyzői karrierje befejeződött.

Lőrincz Viktor kifejtette, a tokiói olimpián szerzett ezüstérmével elérte karrierje legnagyobb célját, az ötkarikás dobogót:

Ahogy lejöttem az olimpiai szőnyegről, a motiváció, ami kell ahhoz, hogy minden feláldozz a sikerért, a számomra megszűnt azáltal, hogy meglett az érmem, amit nagyon szerettem volna”.

Lőrincz Viktor – aki karrierje során Európa-bajnoki címet, valamint világbajnoki ezüstöt és bronzot is nyert, a kötöttfogásúak 87 kilogrammos súlycsoportban lett második a japán fővárosban, testvére, Tamás a 77 kilogrammosok között aranyérmet nyert.