Népes mezőny, 31 ország 179 teqballosa vett részt a csütörtöktől vasárnapig zajlott megmérettetésen, amely egyben a nyári Európa Játékok harmadik kvalifikációs versenye is volt. A Góbék Teqball Teamet kilenc sportoló képviselte, akik férfi és női egyéniben, férfi párosban és vegyespárosban voltak érdekeltek.
A rekordszámú nevezés miatt férfi egyéniben nem rendeztek csoportkört, hanem a 128-as főtáblán egyenes kieséses szakaszban zajlott a verseny. A világelső és első számú kiemelt Györgydeák Apor a legjobb 64 között kapcsolódott be a küzdelmekbe, ahol a magyarországi Hercegfi Máté mindössze három pontot szerzett ellene.
Ezután klubtársával, a tokaji Levik Bodizsárral került össze a 32 között, aki komolyan megnehezítette a feladatát, Györgydeák döntő szettben tudott nyerni,
és bejutott a nyolcaddöntőbe, ahol az örmény Gor Sargasyian ellen magabiztosan győzött.
A folytatásban mind magyarországi ellenfelekkel mérkőzött meg, a negyeddöntőben és az elődöntőben is két szettben múlta felül Dombai Gergőt, illetve Katz Balázst.
A vasárnap délutáni döntőben ismét összejött a klasszikus párharc, Györgydeák első számú riválisával, Blázsovics Ádámmal küzdött az aranyéremért.
A világranglista első két helyezettjének összecsapása szoros csatát hozott, amely végén Györgydeák Apor két szettben 12–11-re és 12–9-re győzött, ezzel visszavágott Blázsovicsnak a januári szkopjei döntőben elszenvedett vereségért, és elhódította a trófeát.
A Góbék fiatal játékosai közül Gergely Péter és Vajthó Jenő bejutottak a második fordulóba, ahol dán, illetve kameruni ellenféltől szenvedtek vereséget, míg Mátyás Máté és Nagy Péter kikapott az első mérkőzésén.
Női egyéniben Mitri Rita a második helyen végzett a csoportban a marosvásárhelyi Barabási Kinga mögött, akivel szemben három játszmában maradt alul. A két székelyföldi játékos a nyolcaddöntőben is összekerült egymással, ahol viszont már a Góbék teqballosa győzött szintén három szettben.
Mitri a legjobb nyolc között rendezett párharcot is sikerrel vette a lengyel Paulina Lezak ellen, az elődöntőben azonban döntő játszmában veszített a tornát végül megnyerő magyarországi Izsák Anna ellen. Végül az éremszerzés is elmaradt számára, mivel a kisdöntőben két szoros szettben kikapott a francia Julian Amelie-től, így a negyedik helyen végzett.
Orbán Aranka egy győzelemmel és egy vereséggel a csoportban való körbeverés után nem jutott tovább a rosszabb szettarány miatt.
A harmadik kiemelt és a döntőbe jutást célzó Ilyés Szabolcs és Györgydeák Apor férfi páros nem játszott csoportmérkőzéseket, a legjobb 32 között kezdte meg szereplését, ahol előbb két sima szettben legyőzte a Hegedüs-Tchamy magyar-kameruni kettőst,
a nyolcaddöntőben viszont a budapesti Odnoga/Dombai elleni mérkőzést két meccslabdáról nem tudták lezárni, így hamar búcsúzni kényszerültek.
A Levik-Vajthó páros és a Máté Mátyás-Gergely Péter alkotta fiatal duó egyaránt egy győzelemmel és egy vereséggel a második helyen zárta a csoportkört, ez viszont nem volt elegendő számukra a továbbjutáshoz.
A női párosok versenyében székelyföldi érem született, a Marosvásárhelyi Teqball Team színeiben Barabási Kinga és Dakó Katalin ezüstöt szereztek, miután a döntőben két játszmában kaptak ki a magyarországi Vicsek Nóra-Pechy Petra párostól.
Vegyespárosban Ilyés Szabolcs és Mitri Rita a csoportból való továbbjutás után két szettben vereséget szenvedett a nyolcaddöntőben a későbbi győztes, Bányik Csaba-Ács Krisztina alkotta magyarországi párostól. Orbán Aranka a marosvásárhelyi Szilágyi Arnolddal indult, a csoportkör jelentette a végállomást számukra.
A székelyudvarhelyi klub sportolói számára alig több, mint egy hét múlva újabb rangos verseny következik, március 28. és 31. között Podgoricában állnak asztalhoz az Európa Játékok negyedik, utolsó kvalifikációs állomásán.
Jó hírt kapott az FK Csíkszereda a Szuperliga új idényének rajtja előtt: a Román Labdarúgó-szövetség sürgősségi bizottsága módosította a versenyszabályzatát, így a csíkiak a következő szezonban is saját stadionjukban rendezhetik hazai mérkőzéseiket.
Hivatalossá vált, hogy a Kolozsvári U a Sepsi Duna Arénában rendezi meg a július 23-án sorra kerülő nemzetközi kupamérkőzését. A két klub minden részletben megállapodott, így a kolozsvári együttes Sepsiszentgyörgyön fogadhatja ellenfelét.
Hatalmas erővel csapott le a szélvihar a Gyergyószárhegy határában álló kapolnára kedden délután. A vihar teljesen megrongálta a szabadtéri létesítményt.
Két természetes személyt és hét kereskedelmi társaságot küldött bíróság elé a Kovászna Megyei Törvényszéki Ügyészség egy több mint 9,2 millió lejes sikkasztási és pénzmosási ügyben.
Egy magát humanitárius szervezetnek kiadó, Jóságos szamaritánus nevű, a rászorulókat kihasználó, a nekik szánt adományokat saját célokra költő egyesület tagjaira csapott le kedden a Szervezettbűnözés- és Terrorellenes Ügyosztály (DIICOT) Bihar megyében.
Szántai János kollégánk – aki egyben az Erdélyi Magyar Írók Ligájának elnöke is – beszéde a 15. Kolozsvári Ünnepi Könyvhét megnyitóján.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!