A világelső Györgydeák Apor sérüléssel küszködve utazott ki a viadalra, de ennek ellenére a székelyudvarhelyi klasszis sportolók az aranyérmet célozták meg a tengerentúlon. Az egészségügyi problémák azonban megakadályozták őket, és a verseny közben kénytelenek voltak feladni a küzdelmeket.
A másodikként kiemelt székely teqballpáros szombaton három győzelemmel és egy vereséggel a második helyen jutott tovább a csoportból. A negyeddöntőben az első számú favorit, magyarországi Bányik Csaba és Katz Balázs duóval kellett volna megmérkőzzenek.
A menetelésüket azonban nem tudták folytatni, mivel Györgydeák sérülése kiújult, így azért, hogy ez ne súlyosbodjon, illetve a gyorsabb felépülést szem előtt tartva, a negyeddöntőtől való visszalépés mellett döntöttek.
Mivel nem sikerült teljesen felépülnie a sérüléséből, Györgydeák vegyespárosban nem is indult el, még a csoportkör előtt visszalépett. Ilyés Szabolcs és társa, a kolumbiai Andrea Ninez Villamarin viszont kiválóan szerepeltek, mindkét mérkőzését megnyerték a csoportban, így az első helyről jutottak tovább. A legjobb tizenhat között is sikerrel vették a brazil-chilei kettős elleni találkozót, a negyeddöntőben viszont a magyarországi világbajnok duó, Janicsek Zsanett és Bányik Csaba megállította őket, és végül az ötödik helyen zártak.
Frissítés
Barabási Kinga aranyérmet nyert
A székely küldöttség harmadik tagja, a Marosvásárhelyi Transilvania Teqball Teamet képviselő Barabási Kinga női párosban egy magyarországi játékossal, Pechy Petrával indult, akivel négy győzelemmel az élen zárták a csoportküzdelmeket. A negyeddöntőből játék nélkül jutottak be a legjobb négy közé, ahol
a francia Julian Amelie és a spanyol Anna Gomez Vila elleni sikerrel kvalifikáltak a vasárnap kora hajnali döntőbe, amelyben három szoros játszmában diadalmaskodtak a Carolyn Greco és Margaret Osmundson alkotta amerikai kettős ellen, ezzel megszerezték az aranyérmet.
Barabási vegyespárosban is érdekelt volt, a szintén magyarországi Csereklye Martin oldalán két győzelemmel az első helyen végeztek a csoportkörben, majd a nyolcaddöntőben ért véget a verseny számukra, ahol az amerikai sportolók, Frankie Diaz és Carolyn Greco ellen szenvedtek vereséget.
A romániai válogatott játékosok az országba való visszautazás után, csütörtökön egész napos orvosi vizsgálatokon vesznek részt Bukarestben a június 21. és július 2. között rendezendő Európai Játékokra készülve, ami teqballban egyben Európa-bajnokság is lesz. A kontinentális olimpiát megelőzően Györgydeák Apor és Ilyés Szabolcs június első felében még egy amerikai tornán lesz érdekelt, amelyet szintén Los Angelesben rendeznek.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Kettős mérce alkalmazásával vádolta meg a Nemzeti Liberális Pártot (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetséget (USR) a magyarellenes kirohanásairól hírhedtté vált Dan Tanasă, a szélsőjobboldlai Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselője.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!