A bemutatkozó sajtótájékoztatóján az új klubelnök hangsúlyozni kívánta, hogy minden feltétel adott ahhoz, hogy a vásárhelyi labdarúgócsapat jövő ősztől ismét az első ligában folytassa. Megítélése szerint a hazai együttesek közül csak a fővárosi FCSB és a Kolozsvári CFR rendelkezik jobb felkészülési körülményekkel. Dinu úgy véli, ha sikerül pontra tenni a Sziget utcai Transil pályát is, a marosvásárhelyi klubról csak szuperlatívuszokban fognak majd beszélni.
A rendkívül derűlátónak mutatkozó új menedzser nem árult el részleteket arról, miként képzeli el a csőd szélére sodródott klub gyors gatyába rázását.
Mint ismert az ASA jövője a bíróság július 14-re halasztott ítéletétől függ, hisz amennyiben az nem teszi lehetővé az újjászervezést, a klub másnaptól lehúzhatja a redőnyt.
A súlyos anyagi gondokkal küszködő marosvásárhelyiek éppen hogy csak be tudták fejezni a 2016/17-es idényt, melyben csúfosan leszerepeltek. Az amúgy is rendkívül vékonyka játékoskeret majdnem teljesen szétszéledt, és azzal Gheorghe Dinu is tisztában van, hogy akik maradtak, azokkal teljesíthetetlen a célkitűzés.
– mondta el a Bukaresti Rapid, a Brassói FC és az Astra Giurgiu korábbi klubvezetője.
A csapat új edzője, Bálint László hétfőre hívta össze az első edzést. A marosvásárhelyiek július 9-ig hazai környezetben készülnek, majd két hétre Brassóba utaznak. A barcasági származású tréner, aki legutóbb a szintén a 2. ligában játszó Ilfov megyei Academica Clinceni csapatát vezette, komoly szakmai kihívásként értékelte az ASA-hoz való szerződtetését.
– nyilatkozta Bálint.
A Brassói FC, a Kolozsvári CFR és a Diósgyőr egykori első ligás játékosa Ionel Ganeát váltja a vásárhelyiek kispadján, ahol évente – eredménytől függetlenül – legalább három szakmai stáb szokott megfordulni.
Nemcsak Niczuly Roland lett kegyvesztett a Sepsi OSK-nál, hanem öccse, Rajmund is, akivel június 30-án bontott szerződést a sepsiszentgyörgyi klub. Időközben viszont fordulat állt be Roland ügyében: újra a nagycsapattal edzhet.
Második nyári felkészülési mérkőzésén sem tudott győzni a Sepsi OSK: a háromszékiek ezúttal a Bukaresti Metaloglobusszal játszottak 1–1-es döntetlent a Sepsi Duna Aréna melletti pályán.
Egy 70–80 méteres szakadékból került elő annak a motorosnak a holtteste, akit csütörtökön megtámadott egy medve a Transzfogarasi úton, a Vidraru-tó közelében.
Az olasz sajtó részleteket közölt a csütörtöki transzfogarasi halálos medvetámadás áldozatáról, a 48 éves Omar Farang Zinről, aki Facebook-oldalán tett közzé szerdán medvés fotókat és videókat.
Pénteki ülésén a kormány megvitatta és jóváhagyta a deficitcsökkentő intézkedések első csomagjára vonatkozó törvénytervezetet – számolt be a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
Esszük a vízízű, papírízű zöldségeket és közben álmodozunk letűnt korok finomságairól. De mi ennek az oka?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!