A Vass Hunor edzette karatésok közül Péter-Csiki Csanád szerepelt a legjobban, az U14-esek mezőnyében, 40 kg-ban sikerült felállnia a dobogó harmadik fokára, ahol a bronzmeccset csapattársával, Galiger Szilárddal kellett megvívnia.
A 64 fős mezőnyben mindketten magabiztosan meneteltek előre. Péter-Csiki Csanád koszovói ellenfelét 7:1 arányban győzte le, ellenben a második párbajon az azeriek versenyzője jobbnak bizonyult nála (3:0). Galiger Szilárd az alsó ágon tört előre, maga mögé utasította belga (7:1), olasz (6:0), jordániai (6:0) ellenfeleit, az elődöntőben viszont az azeri (6:2) versenyző őrajta is kifogott. Vigaszágon Csanád legyőzte az írek (6:3), az örmények (1:0) képviselőjét is, ezzel kivívta a szereplési jogot a bronzmeccsen, ahol csapattársa, Szilárd várta.
A sepsiszentgyörgyi fiúk párharca kiegyenlített volt, Csanád az utolsó másodpercekben szerezte meg a győzelemhez szükséges pontot.
„A Galiger Szilárd 5. helyezése és Péter Csíki Csanád bronzérme, illetve a kettejük párharca egyedinek mondható, de az eredmény úgy gondolom, közös. Szilárd versenyrutinja és alkata adta előnnyel olyan versenyzőket győzhettünk le, akik komoly kihívást jelentettek.
– nyilatkozta Vass Hunor, a Sport-All SC karateszakosztályának edzője.
Az 51 ország 1612 nevezője között a sepsiszentgyörgyi klubot Vitályos Eszter az 53 kg-os kategóriában képviselte, ciprusi és szlovák ellenfelét magabiztosan győzte le, míg német vetélytársa jobbnak bizonyult (1:0). Török Panka a 14–16 évesek -54 kg-os súlycsoportjában görög (10:0) majd lett (2:1) ellenfelet győzött le, végül őt is egy német állította meg (7:2) a negyeddöntőben. A juniorok +76 kg-os kategóriájában indult Benkő Zsolt, aki az első mérkőzésén bosnyák ellenfelével szemben maradt alul.
„Az idei limassoli verseny is meghozta az áhított érmet nekünk. Tavaly Török Panka aranyérme után idén két versenyzőnk is pontszerzőként zárhatott. A verseny végezetével nagyon elégedett vagyok, hiszen Azerbajdzsán és az Amerikai Egyesült Államok zászlaja mellett két magyar zászló is helyet kapott, mivel a másik bronzérmet is egy magyar sportoló, az UTE versenyzője vehette át. Magyarország négy érmet szerzett, egy ezüstöt és három bronzot” – zárta a beszélgetést az edző.
Negyedórával a lefújás előtt kettővel vezetett a Sepsi OSK a Nagyváradi Bihar FC otthonában a labdarúgó 2. Liga szombati meccsén. Egy kiállítás átírta a hajrában a forgatókönyvet, pontokat hullajtott a háromszéki együttes.
Az első félidőben büntetőt rontott, de ez mégis belefért, a szünet utáni jobb teljesítményével ugyanis az FK Csíkszereda a csereként beállt Eppel Márton góljával legyőzte a Konstancai Farult.
Nagyszabású keresőakció zajlik Háromszéken, az Olt mentén. A rendőrök járműveket és az erdős területeket ellenőrzik, hogy megtalálják az ismeretlen férfit, aki egyes feltételezések szerint a mezőméhesi gyilkosság gyanúsítottja, Emil Gânj lehet.
Etikai vétséget követett el és valótlanságot állított Parászka Boróka marosvásárhelyi újságíró a Magyar Újságírók Romániai Egyesülete (MÚRE) szerint azáltal, hogy egy munkahelyi konfliktust „metoo” bántalmazásként terjesztett a közösségi médiában.
A parajdi turizmus évtizedeken át szinte egyet jelentett a sóbányával. A bányakatasztrófa sújtotta székelyföldi település idegenforgalmának helyzetét Moldován László, a Sóvidék–Hegyalja Turisztikai Egyesület elnöke ismertette a Krónikával.
Az akadémiai falakon túli kitekintésre készülő kolozsvári társadalomtudományi folyóirat bemutatóján jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!