Montenegróban, Budván rendezik idén a 2006-2007-es születésű ökölvívók világbajnokságát, ahol Magyarország színeiben két gyergyói sportoló is kesztyűt húz.
Benedek Péter az 57 kilogrammos súlycsoportban, Mailát András a 63,5 kilósok mezőnyében szerepel az október 21. és november 4. között sorra kerülő viadalon. A versenyen az EGÖSK vezetője, Huszár Árpád a magyar válogatott edzői stábját erősíti.
„Mindketten elsőévesek ebben a korosztályban, így eredmények tekintetében nehéz lenne megjósolni, hogy mit érhetnek el, de minden bizonnyal egy kiváló erőfelmérő és tapasztalat lesz számukra a világbajnokság” – fogalmazott Huszár.
Búzás Róbert Bahreinben szerepel majd a középiskolások „olimpiáján”, a Gymnasiade versenyen, ahol az U16-osok mezőnyében képviseli majd Magyarországot.
Huszár Árpád szerint Búzásnak (aki az Európa-bajnokságon is jól szerepelt) jó esélyei vannak akár arra is, hogy éremmel térjen haza. A Gymnasiade október 23. és 31. között zajlik az arab országban. Mindhárom sportoló Huszár Árpád és Huszár Dávid tanítványa.
Új vezetőedzővel, hat nyári igazolással és a tavaly megszerzett élvonalbeli tapasztalattal vág neki a román labdarúgó Szuperligának a csíki együttes, amely hétfőn este Aradon, az újonc Corvinul ideiglenes otthonában kezdi meg a pontvadászatot.
Nem született döntés Cosmin Matei régóta húzódó doppingügyében: a Nemzetközi Sportdöntőbíróság elhalasztotta az ítélethirdetést, így a Sepsi OSK csapatkapitánya egyelőre továbbra is pályára léphet a Szuperligában.
Néhány nappal ezelőtt írtunk arról az összefogásról, amely a gyergyószentmiklósi Szabó Rékáért indult. Szomorú hírt közölt Péter Melinda, Réka édesanyja: a fiatal lány elhunyt. A család kéri, hogy az értük indított gyűjtés már ne folytatódjon.
Illegális csokoládéműhelyt és saját használatú lakást alakított ki a közlekedési minisztérium egyik épületében Dudás Annamária, a Vasúti Képesítési és Képzési Országos Központ (CENAFER) igazgatója.
A magyarság ügye kiemelt jelentőségű a magyar kormány számára annak ellenére, hogy nincs a nemzetpolitikának külön államtitkára.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!