A Kerecsen Lovasíjász Egyesület által szervezett nemzetközi edzőtábort és versenyt július végén rendezték meg Csíkszeredában, a Nemzetközi Lovasíjász Szövetség versenynaptárában is szereplő tornára 25 versenyző nevezett. Magyarországról, Kolozsvárról, Madarasról és Csíkszeredából érkeztek sportolók, a többnapos eseményt közel harmincfős edzőtábor előzte meg, amelynek fő célja a fiatal versenyzők felkészítése volt.
A verseny azonban minden várakozást felülmúlt: Csíszér Ivett szenzációs teljesítménnyel 310,94 pontot szerzett, ezzel új női világrekordot állított fel. „Mondhatnám, hogy minden idők legjobb női eredménye, egyetlen női versenyzőnek sem sikerült ennél magasabb pontot elérnie eddig” – fogalmazott Lőrincz Rómeó, a szervező egyesület vezetője.
Kiemelkedő eredményt ért el Lőrincz Virág is, aki 212,78 ponttal a világranglista második női helyére lépett előre. A házigazdák mellett a Konkoly Kánság is eredményesen szerepelt, Konkoly Merse a második helyet szerezte meg.
„Úgy gondolom, hogy kimagaslóan szerepeltünk. Kiemelném a gyerekeket is, akik közül sokan életük első vagy második versenyén indultak, és ennek ellenére nagyon szép eredményeket értek el” – értékelt Lőrincz.
Lovasíjász nemzetközi verseny, eredmények:
Csiszér Ivett (Zafír nevű lovával, Románia) 310,94 pont – 1. hely;
Konkoly Merse (Csillag nevű lovával, Magyarország) 260,89 pont – 2. hely;
Lőrincz Virág (Csillag nevű lovával, Románia) 212,78 pont – 3. hely.
Súlyos következményekkel járt Radu Petrescu számára a Petrolul Ploiești–FC Argeș mérkőzésen elkövetett hibája. A román sajtó információi szerint a játékvezetőt 12 fordulóra tiltották el, így számára véget érhetett az idei Szuperliga-szezon.
A korábbi információk alapján még úgy tűnt, hogy a Sepsi OSK Ilfov megyei kiszállását élőben közvetítik a televízióban, végül azonban mégsem tűzték műsorra. A háromszéki klub ugyanakkor megoldást kínál a szurkolóknak, hogy megnézhessék a meccset.
Kasszásnőt ért bántalmazásról számoltak be lapunknak, amely az egyik sepsiszentgyörgyi nagyáruház önkiszolgáló részlegénél történt. A rendőrségnél megerősítették, hogy vizsgálatot indítottak az ügyben.
Aulich Sándor 1973 és 1984 között volt a Kovászna megyei Securitate parancsnoka. Tisztségéből a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul-szobor melletti robbantás után mentették fel.
Tavaly tavasszal, bő fél évvel a halála előtt életútinterjút adott a Krónikának Aulich Sándor, a Kovászna megyei Securitate 1973 és 1984 közötti parancsnoka. Az volt a kérése: ne jelenjen meg életében az interjú. Az ezredes december közepén hunyt el.
… két szatmári község bemutat a totojázó kormánynak és belevág az adminisztratív reformba… és a román belügy meg a hadsereg olyan vicces a szerelmesek napján, hogy az ember elbőgi magát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!