Szombaton Csíkszeredában, a Kós Károly utcai, a Márton Áron és Segítő Mária gimnáziumok mögötti sportcsarnokban lesznek nyílt edzések 10, illetve 17 órától. Minden érdeklődőt szeretettel vár a szervező Szatmáry Zsolt Domokos, a Sic-Szépvíz Karate-Do vezetője.
„Az olasz Roberto Clemenzával Koszovóban, Pristinában volt lehetőségünk megismerkedni, amikor pár évvel ezelőtt részt vehettünk a világbajnokságon. A sok egyeztetésnek meglett a gyümölcse, és immár negyedik alkalommal látogat el Szépvízre. Egy igazi sportemberként nézhetünk fel rá – példaképpé vált azok számára is, akiknek csak egyszer volt lehetőségük vele találkozni. A szépvízi karatékák számára fontosak a példaképek: tavaly Hárspataki Gábor magyar olimpikon tartott edzőtábort, most pedig Clemenza lesz a vendégünk” – mondta el a Székely Sportnak Szatmáry.
Kecskemét után Csíkszeredában alkothat nagyot a Szabó István–Kerekes Barna edzőpáros. A magyar élvonal korábbi sikerkovácsai Székelyföldön folytathatják pályafutásukat, a tárgyalások az utolsó fázisban tartanak.
Hivatalos közleményben jelentette be a labdarúgó 2. Liga bajnoka, a Vajdahunyadi Corvinul, hogy hol rendezi hazai mérkőzéseit a Szuperliga következő idényében. A döntés a székelyföldi klubokat is érinti, hiszen rájuk így hosszabb kiszállások várnak.
Nicușor Dan hétfőn, a pártokkal való tárgyalást követően bejelentette, hogy addig egyeztet a parlamenti pártokkal, amíg kirajzolódik egy szilárd, Nyugat-barát kormánytöbbség.
Legalább egy hónapot tartó útfelújítási munkálatok kezdődtek az A1-es dél-erdélyi autópálya „medvealagutas” szakasza híján terelőútként használt országúton, ami rendszerint óriási dugókat okoz az amúgy is túlterhelt, szerpentines aszfaltcsíkon.
Újabb magyar sikernek tapsolt perceken át a cannes-i közönség: Nemes Jeles László vasárnap bemutatott új filmjét, a Moulint mintegy tízperces álló ováció követte a vetítés után.
Kommentelünk, tehát szarban vagyunk. Elmagyarázom, miért.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!