Az olasz sportember a Sic Szépvíz Karate-Do Sportklub és ennek vezetője, Szatmáry Domokos Zsolt meghívására érkezik Székelyföldre.
„Hétvégén, május 19-én és 20-án újból edzőtábort tart Szépvízen a többszörös Európa-, illetve világbajnok olasz Roberto Clemenza. Az olasz karate-nagymester ötödik alkalommal látogat el Szépvízre, korábban 2017-ben, 2018-ban, 2019-ben és 2022-bebn volt a vendégünk” – tudtuk meg Szatmárytól, aki azt mondta, hogy a mester értékeli a Szépvízen zajló sportéletet.
– üzente Clemenza a székelyföldieknek.
Az edzések pénteken 18 órától Szépvízen, szombaton pedig 10.30-tól és 18 órától Csíkszeredában – a Kós Károly utcai (a Márton Áron és a Segítő Mária gimnáziumok mögötti) sportcsarnokban lesznek.
Bővebb információkat a 0748–809 556-os telefonszámon lehet kérni.
Döntőnek beillő mérkőzést rendeznek a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának utolsó fordulójában. A Csíkszentsimoni KSK és az Agyagfalvi Lendület csap össze a bajnoki címért.
Hazai pályán játszik barátságos mérkőzést a magyar labdarúgó-válogatott, pénteken este Finnország lesz az ellenfele. A többi felkészülési meccs mellett négy egyéni sportág is képernyőre kerül, köztük a Roland Garros férfi elődöntői.
Felrobbant egy tengeri drón pénteken a konstancai kikötőben; a robbanás hangja a környező lakónegyedekben is hallható volt.
Egy 34 éves férfi életét vesztette szombat reggel, miután a hatóságok szerint medvetámadás érte a Szeben megyei Prod település közelében – közölte a Szeben Megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőség (ISU).
Öt évvel ezelőtt még átlagosan tizenöt medve fordult meg nap mint nap Tusnádfürdőn, sokszor a település utcáin bóklászva. A helyiek biztonságot követeltek, a városvezetés és a szakemberek pedig a konfliktusok megelőzésében keresték a megoldást.
… a konstancai orosz főkonzul elhordta az irháját, de az orosz zászlót ott hagyta emlékül az épület tetején… és egy PSD-s polgi nagylelkűen kölcsönadja saját úszómedencéjét a helybeli gyerekeknek.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!