Számos megmérettetés vár a gyergyószentmiklósi központtal működő, az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub (EGÖSK) versenyzőire 2023-ban is. A program ismeretében szisztematikusan dolgoznak, hogy a lehető legjobb állapotban nézhessenek szembe a kihívásokkal mind erőnléti, mind technikai, mind pedig mentális szempontból.
Két korosztályban (U14 és U16) Európa-bajnokságot célozzák meg Huszár Árpád tanítványai, és bíznak abban, hogy az Eb-n olyan teljesítményt fognak nyújtani hogy ott lehetnek a Mexikóban sorra kerülő U16-os világbajnokságon is.
Idén nem kerülhet sor a múlt évben 13 ország részvételével megrendezett Gyergyó Open nemzetközi viadalra, ugyanis Romániában lesz az U16-os Eb. Azonban a Tatárdomb Kupát nemzetközi versennyé fejlesztik, ahová több ország bokszolóit várják.
A szokásos decemberi Székely Régió Kupa pedig székely–magyar csapattalálkozó lesz, amelyet minden évben szeretnének megszervezni Gyergyószentmiklóson.
Persze az országos bajnokságokon is jelen lesznek mind Magyarországon, mind Romániában – amikor a két ország versenyprogramja nem ütközik.
Amint Huszár kedden sajtótájékoztatón ismertette, jelen volt a Magyar Ökölvívó-szövetség szombaton lezajlott elnökválasztásán, ahol egyhangú szavazással kapott bizalmat a Bajkai Istvánt váltó Kurtucz Csaba. A gyergyói egyesület vezetője elmondta, egy rátermett, rugalmas személyiséget ismert meg a sportág fejlődéséért tevékenykedő új elnökben.
Az EGÖSK pedig ebbe a munkába beilleszkedve dolgozik a sportolók felkészítésén, hogy jelen lehessenek és bizonyíthassanak a világversenyeken, amire megdolgoztak és megérdemlik, hogy ott lehessenek.
Méltó ünnepi hangulatban, immár ötödik alkalommal rendezték meg a csíkszeredai Év Sportolója Gálát szerdán délután. A ünnepségnek otthont adó Csíki Mozi nézőtere zsúfolásig megtelt a helyi sportélet jeles képviselőivel és az őket ünneplő közönséggel.
Az első félidőben büntetőt rontott, de ez mégis belefért, a szünet utáni jobb teljesítményével ugyanis az FK Csíkszereda a csereként beállt Eppel Márton góljával legyőzte a Konstancai Farult.
Keresési akció zajlik Kovászna megye területén, miután egy személy március 4-én arról értesítette a hatóságokat, hogy egy ismeretlen férfit látott a Olt folyó partján, Sepsibükszád térségében.
Egy „mini nyugdíjjal” indult Balin, dán repülőjegy-lemondással folytatódott, és végül Ausztráliában kapott új irányt a sepsiszentgyörgyi fiatal házaspár története.
A parajdi turizmus évtizedeken át szinte egyet jelentett a sóbányával. A bányakatasztrófa sújtotta székelyföldi település idegenforgalmának helyzetét Moldován László, a Sóvidék–Hegyalja Turisztikai Egyesület elnöke ismertette a Krónikával.
Az akadémiai falakon túli kitekintésre készülő kolozsvári társadalomtudományi folyóirat bemutatóján jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!