A pénteki csapathirdetésen kiderült, hogy a férfi keretben egyetlen csere történt a világkupa Los Angelesben rendezett múlt heti szuperdöntőjében negyedik helyezett együtteshez képest, Konarik Ákos helyett Pohl Zoltán utazik Japánba.
Varga Zsolt elmondta, több olyan játékos is van a keretben, akik az elmúlt években sikerrel megvívott utánpótlás-viadalok után most ezen a világbajnokságon bizonyíthatnak. „Ugyanakkor a fiatalítás lépcsőzetes, hiszen
– tette hozzá.
A csapatkapitány Jansik Szilárd kiemelte, előzetesen nem szeretnének magukra nagy terhet tenni, tavaly, a hazai rendezésű vb-n ugyanis ez „rosszul sült el”, a spliti Európa-bajnokságra azonban már összeállt a csapat. „Ott mindent megtettünk egymásért, és ezt szeretném most is viszontlátni” – nyilatkozta a Ferencváros játékosa.
A férfi válogatott a csoportkörben a horvátokkal, az argentinokkal és a házigazda japánokkal találkozik.
A nőknél a tokiói olimpián bronzérmes csapatból kilencen, a tavalyi budapesti vb-n ezüstérmes gárdából 12-en utaznak Japánba, őket egészíti ki három vb-újonc, Neszmély Boglárka, Dömsödi Dalma és Hajdú Kata.
„Mindhárman nagy értékei a magyar vízilabdának. Nem azért vannak bent a csapatban, mert egyszer jók lesznek, mert már most azok és értékes perceket adhatnak a válogatottnak” – közölte Bíró Attila, aki szerint a Fukuokában gazdára találó két olimpiai kvótára a magyar mellett az amerikai, a spanyol és a holland csapat igazán esélyes.
Vízilabdában a legfontosabb változás, hogy első alkalommal „gazdálkodhatnak” 15 játékossal a szövetségi kapitányok, akiknek minden mérkőzés után lehetőségük van a módosításra a 13 fős meccskeretben.
A csapatkapitány Keszthelyi Rita kiemelte, akárcsak a tavalyi világbajnokságon, ezúttal is lépésről lépésre szeretnének haladni, ez akkor döntőt ért a Margitszigeten.
– fűzte hozzá a Spanyolországban légióskodó világklasszis.
A női válogatott Kanada, Új-Zéland és Japán ellen ugrik majd medencébe a csoportkörben.
Az eseményen Madaras Norbert, a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke és a MOL képviselői együttműködési megállapodást írtak alá, amelynek értelmében az egyik legnagyobb magyar cég a jövőben is támogatja a sportágat.
Magabiztos játékkal, gólzáporos győzelemmel jutott a labdarúgó Román Kupa csoportkörébe az FK Csíkszereda. Ilyés Róbert legénysége valóságos erődemonstrációt tartott: nyolc gólt lőtt az FC Voluntari otthonában, ezek közül öt Eppel Márton nevéhez fűződik.
Egyre nehezebb helyzetbe kerül a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, miután Fejér Béla mellett újabb hálóőr, Gyenge Szilárd is műtéten esett át. Mindkettőjükre hosszabb kihagyás vár.
Csűrrel összeépült kis ház gyúlt ki csütörtökön Csíkszentkirályon.
Bár korábban az oktatási minisztérium azt közölte, hogy nincs pénz az üdülési utalványokra, a tárca most bejelentette: idén is kaphatnak vakációs csekkeket a tanügyi alkalmazottak.
Kiszemelhette kémfőnökeit a májusban megválasztott Nicușor Dan államfő, aki a belföldi titkosszolgálat élére egy ügyvédet, míg a külügyi hírszerzés élére egy karrierdiplomatát készül kinevezni.
Érdekes dolog elnézni, amint egy korábban még szájhabzó-vérnackó román politikus-megmondó lénytárs váratlanul keblére öleli a Székelyföldet. Tényleg közeleg a nagy mioritikus Utópia?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!