A Cenk-alatti városban csapott össze a két gárda vasárnap este. Ahogy azt a felek megegyezték, a vendégeknél nem lépett jégre Nagy Csaba, aki a szezon közben igazolt haza a Coronától, olyan feltétellel, hogy ha egymás ellen kell játsszon a két együttes, akkor őt nem lehet bevetni.
Mintegy száz gyergyói kísérte el kedvenceiket a mérkőzésre.
Meglátszott a Progym játékán, hogy utoljára egy bő hónappal ezelőtt hokizott tétmeccsen. Ellenfele pedig mindeközben az Erste Ligában menetelt, gyűjtötte a játékperceket.
Már az első harmadban a hazaiak diktálták az iramot, de gólt nem tudtak lőni, mint ahogy a gyergyóiak sem. A második játékrészben viszont nem kellett sokat várni a találatra, Kirill Knyazev szerezte meg a vezetést a brassóiaknak.
Három perccel később egyenlített a Progym, kihasználva egy emberelőnyös helyzetet.
De jött a válasz erre a Coronától: előbb Richard Filip lőtt gólt, majd Braden Walls két találatával már 4–1-et mutatott az eredményjelző.
A harmadik játékrészben biztonsági játékkal lépett jégre a Corona, de egyszer így is eredményes volt: Daniel Trancă állította be a végeredményt.
Az egyik fél három győzelméig tartó párharcban vezet a címvédő. Hétfőn ismét Brassóban csap össze a két csapat (18.30-tól), a harmadik meccset pedig csütörtökön rendezik a gyergyószentmiklósi jégcsarnokban.
Jégkorong, román bajnokság, elődöntő, 1. mérkőzés, Brassó:
Brassói Corona–Gyergyószentmiklósi Progym 5–1 (0–0, 4–1, 1–0),
gólszerők: Kirill Knyazev (22.), Richard Filip (28.), Braden Walls (35., 38.), Daniel Trancă (41.), illetve Nikita Bucsenko (25.).
Kapura lövések: 44–13.
Kiállítások: 12, illetve 16 perc.
Csíkszeredai Sportklub–Bukaresti Steaua 2–0
1. mérkőzés: Csíkszeredai Sportklub–Bukaresti Steaua 9–1 (6–0, 0–0, 3–1)
2. mérkőzés: Csíkszeredai Sportklub–Bukaresti Steaua 7–0 (3–0, 1–0, 3–0)
3. mérkőzés: Bukaresti Steaua–Csíkszeredai Sportklub – még nincs hivatalos időpont
Brassói Corona–Gyergyószentmiklósi Progym 1–0
1. mérkőzés: Brassói Corona–Gyergyószentmiklósi Progym 5–1 (0–0, 4–1, 1–0)
2. mérkőzés: Brassói Corona–Gyergyószentmiklósi Progym – hétfő, 18.30
3. mérkőzés: Gyergyószentmiklósi Progym–Brassói Corona – csütörtök, 18.30
Amennyiben három meccs alatt nem dőlnek el a párharcok, újabb találkozókat rendeznek, amiknek időpontjait később teszik közzé.
A kapus volt a Concordia Chiajna legjobb embere, de így sem tudta elkerülni, hogy a Sepsi OSK háromszor zörgesse meg a hálóját. Biztosan az első háromban zárja az évet a háromszéki együttes.
Az év utolsó megmérettetésén is dobogóra állt a kézdivásárhelyi Nagy-Rozsnyai Lotti, aki ezúttal Észtország fővárosában, Tallinnban feszegette a határait tapasztalatszerzés céljából. A céhes városi műkorcsolyázó második lett az észt kupakiíráson.
Két férfi kórházi ellátásra szorult, miután csütörtök délután egy verekedésben szúrt sebeket kaptak Székelyudvarhelyen, a vonatállomás környékén.
Az alkotmánybíróság rábólintásával véglegessé vált az a fiskális csomag, amely 2026-tól gyökeresen átalakítja többek között a gépjárművek adózását Romániában.
Bár joggal döbbentett meg sokakat a csütörtök esti hír, hogy Kolozsvárott egy masszázsszalon ázsiai alkalmazottai körében leprás megbetegedést diagnosztizáltak, éppen Románia az az ország, ahol a mai napig működik lepratelep.
Már nem csak medvétől, hanem a bölénytől is rettegnek Argeș megyében, ahol az állatok szabadon élnek. Daniel David szerint a szülők feladata felügyelni a gyerekek közösségimédia-használatát. A PSD pedig nem hamarkodja el a kilépést a kormányból.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!