Verstappen az idén negyedszer, pályafutása során pedig 17. alkalommal volt a legjobb az időmérőn. Sainz pályafutása során másodszor rajtolhat az első helyről Forma–1-es futamon.
Verstappen csapattársa, a mexikói Sergio Pérez zárt harmadikként, így a második rajtkocka lesz az övé a vasárnapi viadalon.
A harmadik pozícióból a kétszeres vb-győztes spanyol Fernando Alonso (Alpine) vág majd neki a futamnak, mellőle pedig a hétszeres világbajnoki brit Lewis Hamilton (Mercedes) rajtol.
Motor- és motorelemcserék miatt hét versenyző kapott rajtbüntetést, közülük hatot a mezőny végére soroltak, míg Vallteri Bottast (Alfa Romeo) 15 starthelyes szankcióval sújtották. A finn pilóta utolsó lett az időmérőn, így a 20. pozícióból indulhat, míg a másik hat megbüntetett versenyző között az időmérőn elért eredmény rangsorolt. Ennek eredményeként Verstappen a 14., összetettbeli nagy riválisa, Charles Leclerc pedig (Ferrari) a 15. kockából startol.
Büntetés miatt csúszott hátra Esteban Ocon (Alpine), Lando Norris (McLaren), Csou Kuan-jü (Alfa Romeo), valamint Mick Schumacher (Haas) is.
A 44 körös Belga Nagydíj vasárnap 16 órakor kezdődik.
A teljes rajtsorrend:
1. sor: Carlos Sainz Jr. (spanyol, Ferrari), Sergio Pérez (mexikói, Red Bull)
2. sor: Fernando Alonso (spanyol, Alpine), Lewis Hamilton (brit, Mercedes)
3. sor: George Russell (brit, Mercedes), Alexander Albon (thaiföldi, Williams)
4. sor: Daniel Ricciardo (ausztrál, McLaren), Pierre Gasly (francia, Alpha Tauri)
5. sor: Lance Stroll (kanadai, Aston Martin), Sebastian Vettel (német, Aston Martin)
6. sor: Nicholas Latifi (kanadai, Williams), Kevin Magnussen (dán, Haas)
7. sor: Cunoda Juki (japán, Alpha Tauri), Max Verstappen (holland, Red Bull)
8. sor: Charles Leclerc (monacói, Ferrari), Esteban Ocon (francia, Alpine)
9. sor: Lando Norris (brit, McLaren), Csou Kuan-jü (kínai, Alfa Romeo)
10. sor: Mick Schumacher (német, Haas), Valtteri Bottas (finn, Alfa Romeo)
Furcsa helyzet állt elő a két székelyföldi jégkorongcsapat kedd esti párharcát megelőzően: a Csíkszeredai Sportklub törzsszurkolói jóval kevesebb belépőhöz jutottak, sokan lemaradnak a Gyergyói Hoki Klub elleni rangadóról.
Kijelölték a romániai U20-as jégkorong-válogatott világbajnoki keretét, amely a januárban Bukarestben rendezendő Divízió 2/A jelű vébén szerepel. A tornán sem a Csíkszeredai Sportklub, sem a Csíkszeredai ISK nem lesz képviselve.
Újabb tűzeset történt Kászonjakabfalván: az elmúlt éjszaka leégett a plébánia csűrje. Mindössze tíz nappal korábban, ugyanitt, a templom közvetlen közelében egy fatároló semmisült meg. Két hónapon belül ez már a harmadik, helyi egyházat érintő eset.
A volt román raliversenyző, Titi Aur elmagyarázta, hogy Pitești-Craiova autópályán történt pénteki tömegkarambol – amelyben 12 autó és 32 személy volt érintett – oka az úgynevezett „nyájszellem” volt.
Csupán négy párt jutna be a parlamentbe, ha most vasárnap tartanák a választásokat – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Petri György költőnek avattak emléktáblát két nyelven az egyik kolozsvári Petry hús- és hentesáruboltban, és ez a legelvontabb és legjobb dolog, ami 2025 végén történhetett.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!