A 24 éves Verstappen pályafutása 21. futamgyőzelmét aratta. Az egy héttel ezelőtti szezonnyitón diadalmaskodó Leclerc mögött csapattársa, a spanyol Carlos Sainz Jr. ért célba harmadikként. A hétszeres világbajnok brit Lewis Hamilton (Mercedes) a 16. helyről rajtolva tizedik lett, míg a pole pozícióból startoló Sergio Pérez (Red Bull) negyedikként zárt.
A rajtot Pérez kiválóan kapta el, így meg is őrizte a vezető pozíciót, mögé pedig Leclerc sorolt be másodikként. A harmadik pozícióért Sainz és Verstappen küzdött meg az első két kanyarban, s ebből a csatából a holland jött ki győztesen.
A 15. kör végén Pérez az élről a boxba hajtott kerékcserére, a 16. körben viszont Nicholas Latifi (Williams) a betonfalnak csapta a versenyautóját, ezért a versenybíróság a pályára küldte a biztonsági autót. A mezőny nagy része ekkor azonnal kiállt friss abroncsokért, így az újraindítás előtt Leclerc, Verstappen, Pérez, Sainz volt a sorrend a safety car mögött az első négy helyen.
A verseny a 22. körben folytatódhatott, Leclerc pedig remekül megőrizte az első helyet, mögötte Verstappen száguldott másodikként. A harmadik pozíciót Pérez kénytelen volt átadni Sainznak, mert a mexikói korábban szabálytalanul előzte meg a spanyolt.
Nyolc körrel a vége előtt Verstappen közel került Leclerc-hez, így nagy csata kezdődött a futamgyőzelemért. Első nekifutásra a holland megelőzte a monacóit, aki viszont azonnal visszaszerezte a vezető helyet.
Ezután Verstappen mással próbálkozott, de nem járt sikerrel, két körrel később viszont megfelelő taktikát választott, s a célegyenesben átvette a vezetést.
A hajrában a Ferrari monacói versenyzője már nem tudta utolérni holland riválisát, aki pályafutása 21. futamgyőzelmével feljött az örökranglista 15. helyére a finn Kimi Räikkönen mellé.
A vb két hét múlva folytatódik az Ausztrál Nagydíjjal Melbourne-ben.
A magyar állami támogatások bizonytalanságáról, a Sepsi OSK pénzügyi helyzetéről és a klub jövőjéről is beszélt Diószegi László a Tusványoson. A klub tulajdonosa szerint nincs pánik, de ideje nyíltan beszélni a problémákról, mielőtt túl késő lenne.
A Corvinul elleni vereségről, az FK Csíkszereda pénzügyi helyzetéről, az önkormányzati támogatások hiányáról, Kleinheisler László távozásáról és a klub jövőjéről is őszintén beszélt Szondy Zoltán a Buzánszky Jenő Sportteraszon, a 35. Tusványoson.
Magyarországi motoros vesztette életét egy balesetben szerdán a 67C jelzésű országúton, a Transalpinán, miután egy kanyarban feltehetően elvesztette uralmát a jármű felett, és nekiütközött a fém szalagkorlátnak.
Ne legyenek gyávák meghívni Magyarország miniszterelnökét Tusványosra – kérte Magyar Péter miniszterelnök kedden az Országgyűlésben, a frakciók képviselőinek válaszolva.
Egy férfi leköpte Magyar Péter miniszterelnököt a budapesti Nyugati pályaudvaron, ahová a kormányfő Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszterrel együtt érkezett, hogy ismertesse a 3500 milliárd forintos Baross Gábor Vasútfejlesztési Programot.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!