Hirdetés

Verstappen hazai diadalával vezeti a Forma-1-es vb-t

Verstappen magabiztosan nyerte a zandvoorti futamot
Fotó: Twitter/Red Bull Racing

MTI
2021. szeptember 05., 18:02

A hazai közönség előtt szereplő Max Verstappen, a Red Bull versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Holland Nagydíjat, ezzel átvette a vezetést az összetettben. A 23 éves holland pilótának ez az idei hetedik és pályafutása 17. futamgyőzelme.

MTI
2021. szeptember 05., 18:02

Sikerét a nagyjából 70 ezer fős nézősereg hatalmas üdvrivalgással fogadta Zandvoortban. Verstappen mögött a címvédő és hétszeres világbajnok Lewis Hamilton, a Mercedes brit versenyzője lett a második, aki így három ponttal marad le az összetettben holland ellenfelétől. A harmadik helyen Hamilton csapattársa, a finn Valtteri Bottas végzett.

Hirdetés

A rajtnál Verstappen gond nélkül tartotta meg az első helyet és azonnal elkezdett távolodni az üldözőktől.

A holland közönségkedvenc mögött Hamilton és Bottas száguldott másodikként és harmadikként, majd a 21. körben Hamilton a boxba hajtott kerékcserére, egy körrel később pedig Verstappen is friss abroncsokat kapott.

Így ideiglenesen Bottas vette át a vezetést, miközben Hamilton másfél másodperc körüli távolságból követte Verstappent, aki a 30. körre érte utol az addigra már jelentősen elkopott gumikkal köröző Bottast.

A holland versenyző a kör végén a célegyenesben könnyedén előzte meg a finnt, aki egyből maga elé engedte Hamiltont, a címvédő pedig próbált tapadni Verstappenre.

A Mercedes brit versenyzője nem tudta utolérni Verstappent, aztán a 40. körben újfent kiállt kerékcserére, holland riválisa ennek megfelelően egy körrel később szintén a boxba hajtott új gumikért.

Verstappen több mint három másodperces előnnyel állt vissza az élre, Hamilton pedig üldözőbe vette, de körről körre arról beszélt a csapatrádión, hogy nem választottak jó stratégiát és hamar el fognak kopni az abroncsai.

Tizenöt körrel a leintés előtt a címvédő 1.7-1.8 másodpercre megközelítette Verstappent, de aztán nem tudta utolérni és megtámadni sem, sőt, a közönség kedvence magabiztosan nyerte meg hazai futamát, a sikerrel pedig átvette a vezetést a vb-pontversenyben.

A világbajnoki sorozat jövő hétvégén Monzában, az Olasz Nagydíjjal folytatódik.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Néhány indulatos szurkoló miatt szenved a GYHK

Sajnálatos események történtek a lelátón a Gyergyói Hoki Klub legutóbbi hazai mérkőzésén, amelyet követően a vezetőség közleményt adott ki, ebben megpróbálták nyugalomra inteni, ugyanakkor figyelmeztették is a csapat szurkolóit.

Kőkeményen odatették magukat – székely dominancia a ketrecben

Székelyudvarhely újra bizonyította, hogy tökéletes házigazdája a küzdősportoknak: szombaton este szinte felrobbant a városi sportcsarnok a Hargita Fight Night harmadik kiadásán. A székely harcosok bombaformában voltak és kiütötték ellenfeleiket.

Székelyhon

Székelyudvarhelyi csillag született a magyarországi tehetségkutató színpadán – videóval

Elkápráztatta a közönséget és a zsűrit is a székelyudvarhelyi apa-lánya duó: Kristóf Béla és Rebeka tarolt a Csillag születik tehetségkutató műsorban bemutatott produkciójukkal.

`
Krónika

Kifütyülték a miniszterelnököt Gyulafehérváron, az államfő Bukarestben „népfürdőzött” a román nemzeti ünnepen

Több mint 3000 román és szövetséges katona részvételével rendezték meg hétfőn Bukarestben a hagyományos katonai díszszemlét a Román Királyság és Erdély egyesülését egyoldalúan kikiáltó 1918-as gyulafehérvári román nemzetgyűlés 107. évfordulója alkalmából.

Krónika

Harmincéves magok, mai ízek – egy hegyközkovácsi gazda mindennapjai a piacig

Négy árnyi paradicsom, saját nevelésű palánták, hagyományos fajták magjaiból szaporított növények, jókora gyümölcsös és heti három piacozás Nagyváradon – így lehetne röviden összefoglalni Bódis Imre hegyközkovácsi zöldségtermesztő mindennapjait.

Főtér

Négy romániai megyén repült át egy orosz drón, mire lezuhant – hírek kedden

Orosz oligarchák és bűnözők szerezhettek hamis román személyazonosságot, hatalmas vizsgálat folyik. Bukarest mellett megint gázrobbanás történt.

Ez is érdekelheti

Nyelvtudás nélkül kezdte, Ázsiában nyert érmet a vébén – Bács Rita felemelő története

Mindössze két éve lépett be először edzésre, nemrég pedig már világbajnoki érmet hozott haza: a háromszéki Bács Rita története ritka példája annak, amikor a tehetség, a szorgalom és a belső tartás egyszerre robban be egy fiatal sportoló életébe.

Elhódították a felnőtt csapatbajnoki címet a marosvásárhelyi birkózók

Egyéniben két aranyérmet szereztek, csapatban megnyerték az országos bajnoki címet a marosvásárhelyi birkózók a Resicabányán megrendezett felnőtt országos birkózó-bajnokságon.

Középpontban az FK Csíkszereda hazai kupamérkőzése

Elkezdődik a labdarúgó Román Kupa csoportkörének második fordulója, az FK Csíkszereda kedden késő délután hazai pályán a Galaci Oțelul ellen játszik.

Történelmi csíki siker a bowling-világbajnokságon: aranyérmet nyert a Dragnia–Balázs-Bécsi páros

Sporttörténeti pillanatot írt Románia férfi bowlingválogatottjának párosa Hongkongban: Mihai-Alin Dragnia és a csíkszeredai Balázs-Bécsi Máté aranyérmet szerzett a 2025-ös IBF World Championships férfi páros versenyszámában.

Sepsi OSK–Poli, pályán a magyar és román lányok – hétfőn a tévében

A Sepsi OSK és a Jászvásári Poli meccsével zárul a labdarúgó 2. Liga 15. játéknapja, az utolsó fordulót rendezik a női kézilabdavébé csoportkörében, kiderül, hány ponttal lép tovább a magyar és a román válogatott.

Kőkeményen odatették magukat – székely dominancia a ketrecben

Székelyudvarhely újra bizonyította, hogy tökéletes házigazdája a küzdősportoknak: szombaton este szinte felrobbant a városi sportcsarnok a Hargita Fight Night harmadik kiadásán. A székely harcosok bombaformában voltak és kiütötték ellenfeleiket.

Igazi sportkavalkád vasárnap a tévében

Számos eseményt követhetünk vasárnap a képernyőn, többek között folytatódik a női kézilabda-világbajnokság, javában a zajlanak a téli sportok versenyei, a Forma-1 mezőnye Katarban áll rajthoz, a topcsapatok közül pályára lép a Real Madrid.

Kokóval a szaunában

A súlycsoportos sportágak szerves „tartozéka” a fogyasztás, a tervezett súlyhatár elérése a cél – mindenáron! Az egykori dzsúdós, Balogh Zoltán novelláját felolvasó ökölvívóklasszis, Kovács „Kokó” István jól ismeri a szaunázás gyötrelmeit.

Folytatódik a női kézi-vb, sportdömping a pályákon – szombaton a képernyőn

A női kézilabda-vb-n ismét pályára lép a román és a magyar válogatott, közben rangos mérkőzéseket rendeznek a topligákban, jön az F1 sprintfutama, és több téli sportág is főszerepet kap a szombati sportműsorban.

Megvolt a mérlegelés, jöhetnek a bunyók a Hargita Fight Night-on

A Hargita Fight Night szombat esti harmadik kiadása előtt már pénteken bemutatkoztak a közönségnek a ketrecharcosok Székelyudvarhelyen. Fotókon mutatjuk a mérlegelés pillanatait.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!