Hirdetés

Verstappen győzött Monacóban és az összetettben is vezet

Fotó: Twitter/Red Bull Racing Honda

MTI
2021. május 23., 18:29

Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője nyerte a Forma–1-es Monacói Nagydíjat vasárnap, ezzel az összetettben is átvette a vezetést a címvédő és hétszeres világbajnok brit Lewis Hamiltontól, aki hetedikként ért célba Monte-Carlóban.

MTI
2021. május 23., 18:29

A 23 éves Verstappennek ez az idei második és pályafutása 12. futamgyőzelme, a világbajnoki pontversenyben pedig négy ponttal vezet Hamilton előtt. A holland versenyzőnek ez volt a hatodik monacói versenye, és először tudott győzni a hercegségben.

Verstappen mögött Carlos Sainz Jr., a Ferrari spanyol pilótája lett a második Monte-Carlóban, míg a dobogó alsó fokára a McLarent vezető brit Lando Norris állhatott fel.

Hirdetés

A verseny előtt röviddel derült ki, hogy a pole pozíciót szombaton megszerző Charles Leclerc (Ferrari) műszaki hiba miatt nem tud rajthoz állni, így a legkedvezőbb helyzetből a második helyről startoló Verstappen várta a piros lámpák kialvását.

Kapcsolódó

A rajtot Verstappen jól kapta el, az élen maradt, mögé Valtteri Bottas (Mercedes) és Sainz sorolt be, míg az időmérőn hetedikként záró Hamilton – Leclerc kiesése miatt – hatodikként haladt.

Harminc körön át nem történt semmilyen változás az élmezőnyben, a korlátozott számban jelen lévő közönség csupán „vonatozást” látott a pályán, melyen híresen nehéz előzni. A kerékcserék sorát a 30. körben Hamilton kezdte meg, egy körrel később viszont csapattársa, Bottas pórul járt a kiállásakor,

a Mercedes jobb első kerekét ugyanis nem tudták leszedni a szerelők, így a finn versenyzőnek fel kellett adnia a futamot.

A két Mercedes után a többiek is friss abroncsokat kaptak, a sorrend ezek nyomán némiképp megváltozott, az élen száguldó Verstappen mögött Sainz és Norris következett a második és harmadik helyen, Hamilton pedig hetedik volt. A brit címvédő körökön keresztül azt kifogásolta a csapatrádión, hogy rossz időpontban hívták ki a boxba, és ezért nem tudott javítani a helyezésén a kerékcserék ideje alatt.

A folytatásban Verstappen magabiztosan őrizte az első helyet és megérdemelten győzött, Sainz pedig gond nélkül hozta be a célba másodikként a Ferrarit, így F1-es pályafutása során harmadszor állhatott dobogóra.

Norrist a hajrában megközelítette Sergio Pérez (Red Bull), de a McLaren brit versenyzője megvédte pozícióját, és F1-es karrierjének harmadik dobogós helyezését szerezte meg. Hamilton a futam korábbi szakaszában egy extra kerékcserét is végre tudott hajtani, ennek köszönhetően meg tudta futni a leggyorsabb kört, ezért megkapta a plusz egy világbajnoki pontot. A monacói GP-t Serena Williams 23-szoros Grand Slam-bajnok teniszező intette le.

A vb két hét múlva Bakuban, az Azeri Nagydíjjal folytatódik.

Monacói Nagydíj, Monte-Carlo (78 kör, 260,286 km, a pontszerzők):
1. Max Verstappen (holland, Red Bull) 1:38:56.820 óra
2. Carlos Sainz Jr. (spanyol, Ferrari) 8.968 másodperc hátrány
3. Lando Norris (brit, McLaren) 19.427 mp h.
4. Sergio Pérez (mexikói, Red Bull) 20.490 mp h.
5. Sebastian Vettel (német, Aston Martin) 52.591 mp h.
6. Pierre Gasly (francia, Alpha Tauri) 53.896 mp h.
7. Lewis Hamilton (brit, Mercedes) 1:08.231 perc h.
8. Lance Stroll (kanadai, Aston Martin) 1 kör hátrány
9. Esteban Ocon (francia, Alpine) 1 kör h.
10. Antonio Giovinazzi (olasz, Alfa Romeo) 1 kör h.
leggyorsabb kör: 1:12.909 perc, Hamilton (69. kör)
pole pozíció: Charles Leclerc (monacói, Ferrari)

A vb-pontversenyek állása 5 futam után (még 18 van hátra), versenyzők:
1. Verstappen 105 pont
2. Hamilton 101
3. Norris 56
4. Valtteri Bottas (finn, Mercedes) 47
5. Pérez 44
6. Leclerc 40
7. Sainz 38
8. Daniel Ricciardo (ausztrál, McLaren) 24
9. Gasly 16
10. Ocon 12
11. Vettel 10
12. Stroll 9
13. Fernando Alonso (spanyol, Alpine) 5
14. Cunoda Juki (japán, Alpha Tauri) 2
15. Giovinazzi 1

csapatok:
1. Red Bull 149 pont
2. Mercedes 148
3. McLaren 80
4. Ferrari 78
5. Aston Martin 19
6. Alpha Tauri 18
7. Alpine 17
8. Alfa Romeo 1

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Anderson Ceará mégsem lesz az FCSB játékosa – reagált az FK Csíkszereda elnöke

Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.

Kovásznai siker Csíkszentsimonban, de még nyílt maradt a párharc

Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.

Székelyhon

Elpusztított egy lovat és jött a tehénért is a behemót medve, amikor kilőtték

Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.

`
Krónika

Németh Zsolt: elütött bennünket a varsói gyors, de a Fidesznek ismét szerethető alternatívává kell válnia (INTERJÚ)

Szerteágazó tünetegyüttes vezetett a Fidesz vereségéhez Németh Zsolt országgyűlési képviselő szerint, aki úgy véli, a választási eredmény nem tekinthető katasztrofálisnak, alapot jelent ahhoz, hogy a párt újjáépítse magát.

Krónika

Tanasă most éppen nem a magyaroknak ment neki

Kettős mérce alkalmazásával vádolta meg a Nemzeti Liberális Pártot (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetséget (USR) a magyarellenes kirohanásairól hírhedtté vált Dan Tanasă, a szélsőjobboldlai Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselője.

Főtér

Száz nyestbőrrel a batyujában akart beutazni Romániába egy ukrán állampolgár – hírmix

Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.

Ez is érdekelheti

Focivébé-dömping európai párharccal, tenisztornák – a szombati sportműsor

Holland–svéd összecsapással indul a nap a labdarúgó-világbajnokságon, pályán a németek is. Tenisz, kerékpározás, vívás, motorsport még a kínálatban.

Több egyéni sportág a vb-meccsek előtt – pénteken a képernyőn

Négy egyéni sportágat, teniszt, motorversenyzést, kerékpározást és vívást is nézhetünk a nap első felében, majd késő este kezdődik a világbajnoki program, éjjel, illetve hajnalban pedig további három meccs közül választhatunk.

Varsóban bizonyítana Toró Ákos: dominálni szeretném a mezőnyömet

A hétvégén Varsó ad otthont a Grappling European Open nemzetközi versenynek, ahol a sepsiszentgyörgyi Toró Ákos is szőnyegre lép. A magyar válogatott színeiben induló sportoló nem titkolja célját: győzni utazik Lengyelországba.

Kezdődik a második forduló a vébén – csütörtökön a tévében

Nincs megállás a labdarúgó-világbajnokságon, ahol ma este megkezdődik a csoportkör második fordulója. Franciaországban folytatódik a vívók Európa-bajnoksága, délután pedig teniszversenyekkel üthetjük el az időt.

A portugálok meccse, angol–horvát párharc a világbajnokságon

Bemutatkozik Portugália is szerdán este a labdarúgó-világbajnokság újabb játéknapján, uátna az Anglia–Horvátország párharcot követhetjük. A programban még több tenisztorna, két kerékpáros körverseny, valamint vívó Európa-bajnokság szerepel.

Megállíthatatlanok a háromszéki motorosok: Tompa és Ördög is a dobogó tetején

Hétvégén a Buzău megyei Merei-ben gyűlt össze a romániai motokrossz színe-java, ahol ismét taroltak a háromszékiek, Tompa Krisztián és Ördög Zoltán is a dobogó legtetején végzett.

Még nívósabb tenisztornáknak ad otthont Marosvásárhely

Az elmúlt évekhez hasonlóan idén is rangos nemzetközi tenisztornákat szerveznek Marosvásárhelyen, a 2026-os versenyek viszont az eddigieknél még nagyobb hangsúlyt kapnak.

Csíki sikerekkel folytatódott a tájfutók Szélrózsa-sorozata

Kilenc sportoló képviselte a VSK Csíkszereda tájfutó szakosztályát hétvégén a Brassópojána környékén rendezett versenyen, ahol két kategóriagyőzelem és több értékes helyezés született.

Etapgyőzelem nélkül is az élen végzett a korondi motoros

A harmadik fordulót is megnyerte az országos hard enduro bajnokságban Józsa Norbert Levente. A tízszeres bajnoki aranyérmes korondi motoros úgy szerezte meg az első helyet összetettben, hogy a három futamból az egyiken sem volt a leggyorsabb.

Franciaország és a címvédő Argentína is bemutatkozik a vébén – a keddi sportműsor

Folytatódik a 2026-os labdarúgó-világbajnokság, kedden pályára lép Franciaország, a hajnali órákban pedig a címvédő Argentína is megkezdi szereplését. A programban a vívó Európa-bajnokság döntői és több tenisztorna is helyet kapott.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!