Hirdetés

Verstappen egyre közelebb kerül a világbajnoki címhez

Fotó: MTI/Balogh Zoltán

MTI
2021. november 07., 23:21

Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Mexikói Nagydíjat, így már 19 pont az előnye az összetett élén a címvédő és hétszeres világbajnok Lewis Hamiltonnal, a Mercedes brit pilótájával szemben.

MTI
2021. november 07., 23:21

A 24 éves Verstappennek ez volt az idei kilencedik és pályafutása 19. futamgyőzelme, a mexikóvárosi pályán pedig harmadszor diadalmaskodott. Verstappen mögött Hamilton végzett a második helyen, a dobogó alsó fokára pedig a másik Red Bullt vezető, hazai közönség előtt szereplő Sergio Pérez állhatott fel.

Hirdetés

A rajt főszereplője Verstappen volt, aki a harmadik kockából jó ütemben startolva, kihasználva a pole pozícióból induló és így előtte haladó Valtteri Bottas Mercedese által keltett szélárnyékot, az első kanyarban elsőként fordult el, mert nagyon rövidet fékezett a mellette száguldó Hamiltonhoz és Bottashoz képest. Verstappen mögé Hamilton sorolt be másodikként, miközben Bottas megpördült, mert versenyautójának jobb hátsó kereke összeért Daniel Ricciardo McLarenjének első szárnyával.

Közben a mezőny hátsó része feltorlódott az első kanyar után a forgalommal szemben álló Bottas miatt, többen ütköztek, ketten kiestek, így a versenybíróság a pályára küldte a biztonsági autót. A Safety Car az ötödik kör elején engedte útjára a mezőnyt, az élen Verstappen, a második helyen Hamilton, harmadikként pedig Pérez száguldott.

A 30. körre Verstappen csaknem 10 másodperces előnyt épített ki Hamiltonnal szemben, akit viszont Pérez szorongatott, a mexikói ugyanis 1,5-2 másodpercnél jobban nem maradt le a brit címvédőtől. A Mercedes a 30. kör elején kerékcserére a boxba hívta Hamiltont, erre reagálva a Red Bull elsőként Verstappen versenyautóján váltott abroncsokat, mégpedig a 33. körben. Az élre így Pérez került, aki viszont a 40. körben szintén a boxba hajtott új gumikért, és harmadikként tért vissza a pályára.

Húsz körrel a leintés előtt Verstappen, Hamilton, Pérez volt a dobogós helyeken haladók sorrendje, de a Red Bull mexikói versenyzője gyorsabb volt a vb-címvédőnél, így üldözőbe vette a második helyért. A hajrában Pérez kétszer-háromszor próbálkozott Hamiltonnal, de valós támadást nem tudott indítani riválisa ellen, viszont így is ő lett az első mexikói Forma-1-es versenyző, aki dobogóra állt a hazai versenyén. Bottas a rajt utáni megpördülése után a mezőny végére csúszott, végül nem is tudott felzárkózni, ugyanakkor az utolsó körben megfutotta a leggyorsabb kört, ami egy világbajnoki pontot ért a számára.

A világbajnoki sorozat jövő hétvégén, a Brazil Nagydíjjal folytatódik.

Végeredmény, Mexikói Nagydíj, Mexikóváros (71 kör, 305,354 km, a pontszerzők):
1. Max Verstappen (holland, Red Bull) 1:38:39.086 óra
2. Lewis Hamilton (brit, Mercedes) 16.555 másodperc hátrány
3. Sergio Pérez (mexikói, Red Bull) 17.752 mp h.
4. Pierre Gasly (francia, Alpha Tauri) 1:03.845 perc h.
5. Charles Leclerc (monacói, Ferrari) 1:21.037 p h.
6. Carlos Sainz Jr. (spanyol, Ferrari) 1 kör h.
7. Sebastian Vettel (német, Aston Martin) 1 kör h.
8. Kimi Räikkönen (finn, Alfa Romeo) 1 kör h.
9. Fernando Alonso (spanyol, Alpine) 1 kör h.
10. Lando Norris (brit, McLaren) 1 kör h.

A vb-pontversenyek állása 18 futam után (még 4 van hátra):

versenyzők:
1. Verstappen 312,5 pont
2. Hamilton 293,5
3. Bottas 185
4. Pérez 165
5. Norris 150
6. Leclerc 138
7. Sainz 130,5
8. Daniel Ricciardo (ausztrál, McLaren) 105
9. Gasly 86
10. Alonso 60
11. Esteban Ocon (francia, Alpine) 46
12. Vettel 42
13. Lance Stroll (kanadai, Aston Martin) 26
14. Cunoda Juki (japán, Alpha Tauri) 20
15. George Russell (brit, Williams) 16
16. Räikkönen 10
17. Nicholas Latifi (kanadai, Williams) 7
18. Antonio Giovinazzi (olasz, Alfa Romeo) 1

csapatok:
1. Mercedes 478,5 pont
2. Red Bull 477,5
3. Ferrari 268,5
4. McLaren 255
5. Alpine 106
6. Alpha Tauri 106
7. Aston Martin 68
8. Williams 23
9. Alfa Romeo 11

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Fél évszázados hokiemlék: kincset osztott meg Székedi Ferenc

Közel ötvenéves, Super-8-as felvételt osztott meg közösségi oldalán Székedi Ferenc. Az 1980-as szófiai túrán készült képsorok igazi időutazást kínálnak a csíkszeredai jégkorong aranykorába.

Ritka az azonnali élvonalbeli visszajutás, a Sepsi OSK erre rácáfolhat

A Sepsi OSK bebiztosította helyét a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásában, azonban a történet itt még korántsem ér véget. Az elmúlt évek példái alapján az azonnali visszajutás rendkívül ritka, de a háromszéki együttesnek minden esélye megvan erre.

Székelyhon

Facebookon hagyott búcsúüzenetet, majd végett vetett az életének egy csíkszeredai nő

Facebook bejegyzésben hagyott búcsúüzenetet, nem sokkal később holtan találtak rá egy csíkszeredai nőre hétfő este.

`
Krónika

Tömegverekedésbe torkollt a Liga V-ös kupadöntő Kolozs megyében

Botrányos körülmények között zajlott le a labdarúgó V. Liga Kolozs megyei kupadöntője, amelyen a házigazda mócsi Speranța Rromi 2016 játékosai és szurkolói rátámadtak az ellenfél, a kolozsvári Juniorul csapatának tagjaira és azok drukkereire.

Krónika

Erdélyiek is Dubajban rekedtek, tanárok és diákok is

Erdélyi személyek is Dubajban rekedtek a háborús közel-keleti helyzet miatt.

Főtér

Diplomás pizzafutár és a szomszéd, akinek 300 lakása van – Mit ad nekünk az erdélyi magyar szociológia?

Az akadémiai falakon túli kitekintésre készülő kolozsvári társadalomtudományi folyóirat bemutatóján jártunk.

Ez is érdekelheti

Díjazták a csíki sport büszkeségeit az Év Sportolója Gálán

Méltó ünnepi hangulatban, immár ötödik alkalommal rendezték meg a csíkszeredai Év Sportolója Gálát szerdán délután. A ünnepségnek otthont adó Csíki Mozi nézőtere zsúfolásig megtelt a helyi sportélet jeles képviselőivel és az őket ünneplő közönséggel.

U Craiova–Kolozsvári CFR rangadó a kupaelődöntőért – szerdán a képernyőn

Megismerünk újabb két elődöntős csapatot a labdarúgó Román Kupában, az U Craiova és a Kolozsvári CFR egymás ellen küzd a továbbjutásért. Pályán a Ferencváros is a magyar kupasorozatban, síalpinizmus, röplabda, kézilabda és tenisz szerepel még a műsorban.

Matek a jégen, dráma a pályán – Helyzetbe hozunk!

Az FK Csíkszereda értékes pontot szerzett Ploiești-en, miközben a Sepsi OSK kiütéssel biztosította helyét a 2. Liga felsőházában. A jégkorongozók a székely derbik jegyében a román bajnokság négyes döntőjére és az Erste Liga rájátszására készülnek.

Barca–Atlético, U–Hermannstadt – kedden a tévében

A Barcelona és az Atlético Madrid a spanyol Király-kupa elődöntőjének visszavágóját játssza, a román női labdarúgó-válogatott vb-selejtezőn lép pályára, elkezdődik a Román Kupa negyeddöntője, folytatódik a magyar hokibajnokság döntője.

Nemzetközi mezőnyben bizonyítottak a csíkszéki judokák

Összesen 36 dobogós helyezést szereztek a csíkszéki judokák a hétvégén Besztercén megrendezett nemzetközi cselgáncs kupán, amelyen hat ország U10–U16-os korosztályú dzsúdósai léptek tatamira.

Elkerülte egymást a vébéezüstérmes magyar és a rekordbajnok román válogatott a minifoci-Eb-n

Kisorsolták a 12. minifoci-Európa-bajnokság csoportkörét, a magyar és a román válogatott elkerülte egymást. A kontinenstornának Szlovákia ad otthont a nyár elején, immár harmadszorra.

Incze Kriszta: ez az ezüstérem csupán egy állomás, nem a végcél

A zágrábi UWW-rangsorviadal után az albán fővárosban, Tiranában is erődemonstrációt tartott a sepsiszentgyörgyi Incze Kriszta birkózó, aki legutóbbi bronzérmét ezúttal ezüstre cserélte, és bizakodva várja az áprilisi Európa-bajnokságot.

Kupameccset játszik a marosvásárhelyi futsalcsapat, mellette sok focimérkőzés – a hétfői sportműsor

Zárul a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának utolsó játéknapja. A futsal Román Kupa négyes döntőjébe juthat a Marosvásárhelyi VSK.

Képernyőn az FK Csíkszereda kiszállása – a vasárnapi sportműsor

Idegenben játszik a labdarúgó Szuperliga vasárnapi játéknapján az FK Csíkszereda, délután a Petrolul vendége lesz. A topligás focimeccsek mellett kézilabda és kosárlabda, valamint téli sportok, sznúker, kerékpározás és golf színesítik a kínálatot.

Hazai pályán a Sepsi OSK és a Marosvásárhelyi ASA, idegenben a Kolozsvári CFR

A szombati nap első felében egymás után nézhetjük a Sepsi OSK és a Marosvásárhelyi ASA hazai meccsét a 2. Ligában, este a Kolozsvári CFR kiszállását a Szuperligában. A külföldi labdarúgómérkőzések mellett több egyéni sportág szerepel a kínálatban.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!