A versenyzéshez szinte tökéletes minőségű hóviszonyok várták a Bucsin-tetőn Csíkszereda, Dornavátra és Felsőbánya sífutó központjainak a versenyzőit és természetesen a házigazda gyergyószentmiklósiakat is, annak ellenére, hogy már április 9-ét mutatott a naptár. Amint Jánosi Isván, a Gyergyói ISK vezetője elmondta, remek, jó hangulatú verseny zajlott, ahol mindenki jól érezte magát, azaz nagyszerű idényzáró volt ez a fáradtságos versenyévad után.
Minden résztvevő díjazásban részesült, érmeket, okleveleket kaptak a gyerekek, attól függetlenül, hogy ki hányadik helyen ért célba. A díjakat sífutó és sílövő olimpikonok, Tófalvi Éva, Lőrincz Tímea, Fórika Réka és Antal Zsolt adták át.
A lezárult szezont röviden értékelve Jánosi István elmondta, jól sikerült ez az idény, amikor a sífutás mellett biatlonban is megmérettették magukat és megszületett az első érem is ebben a szakágban rögtön az újraindulás évében. „Most, hogy mindenfajta korlátozás megszűnt, visszatérhetünk a megszokott kerékvágásba, újra toborozhatunk gyerekeket, ami a járvány idején nagyon nehéz volt.
– fogalmazott Jánosi.
A Gyergyói ISK köszönetet mond a támogatóknak a verseny megszervezéséhez nyújtott hozzájárulásukért.
A Bucsin Kupa eredményei
2005-2007-es korosztály: 1. Kelemen Szidónia (Csíkszeredai ISK), 2. Maria Toma, 3. Ana Gherghel (mindketten Felsőbányai ISK), illetve 1. Sebastian Huțan (CSȘ Vatra Dornei), 2. Páll Gábor, 3. Köllő Koppány (mindketten Gyergyói ISK).
2008-2009: 1. Ionela Petrovici, 2. Maria Juncu (mindketten CSȘ Vatra Dornei), 3. Ioana Costeniuc (Felsőbányai ISK), illetve 1. Andrei Dascălu (CSȘ Vatra Dornei), 2. Alexandru Hriț, 3. Eduard Neamțu (mindketten Felsőbányai ISK).
2010-2011: 1. Romfeld Fanni,2. Vakaria Vanda, 3. Tódor Alexandra (mindhárman Gyergyói ISK), illetve 1. Ruben Neamțu (CSȘ Vatra Dornei), 2. Gál Gergő (Gyergyói ISK), 3. Kelemen Ákos (Csíkszeredai ISK).
2012-ben és később születettek: 1. Romfeld Villő (Gyergyói ISK), 2. Romina Mottl (Felsőbányai ISK), 3. Tódor Beáta (Gyergyói ISK), illetve 1. Patric Marc, 2. Demeter Dániel (mindketten Felsőbányai ISK), 3. Kolozsi Magor (Gyergyói ISK).
A nyári átigazolási időszak eddig a legtöbbet tárgyalt székelyföldi futballhíre kétségtelenül az Anderson Ceará ügye volt. Az FK Csíkszereda brazil támadó középpályása iránt több klub is érdeklődött, és úgy tűnt, hogy az FCSB-nél folytatódik a karrierje.
Újabb játékos érkezését jelentette be FK Csíkszereda. A labdarúgó Szuperligában szereplő székelyföldi klub egy évre kölcsönvette a Puskás Akadémiától Magyar Zsoltot.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
Nem találta megalapozottnak az alkotmánybíróság Nicușor Dan alkotmányossági kifogását, amelyet a barna medvék támadásainak megelőzésére és leküzdésére irányuló azonnali beavatkozási módszerek jóváhagyásáról szóló törvény ügyében nyújtott be.
Várhatóan a nyár vagy az ősz folyamán találkozik újra Magyar Péter kormányfővel Kelemen Hunor. Az RMDSZ elnöke szerint a cél továbbra is egy tiszteleten, együttműködésen és bizalmon alapuló kapcsolat kialakítása Románia és Magyarország között.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!