A versenyzéshez szinte tökéletes minőségű hóviszonyok várták a Bucsin-tetőn Csíkszereda, Dornavátra és Felsőbánya sífutó központjainak a versenyzőit és természetesen a házigazda gyergyószentmiklósiakat is, annak ellenére, hogy már április 9-ét mutatott a naptár. Amint Jánosi Isván, a Gyergyói ISK vezetője elmondta, remek, jó hangulatú verseny zajlott, ahol mindenki jól érezte magát, azaz nagyszerű idényzáró volt ez a fáradtságos versenyévad után.
Minden résztvevő díjazásban részesült, érmeket, okleveleket kaptak a gyerekek, attól függetlenül, hogy ki hányadik helyen ért célba. A díjakat sífutó és sílövő olimpikonok, Tófalvi Éva, Lőrincz Tímea, Fórika Réka és Antal Zsolt adták át.
A lezárult szezont röviden értékelve Jánosi István elmondta, jól sikerült ez az idény, amikor a sífutás mellett biatlonban is megmérettették magukat és megszületett az első érem is ebben a szakágban rögtön az újraindulás évében. „Most, hogy mindenfajta korlátozás megszűnt, visszatérhetünk a megszokott kerékvágásba, újra toborozhatunk gyerekeket, ami a járvány idején nagyon nehéz volt.
– fogalmazott Jánosi.
A Gyergyói ISK köszönetet mond a támogatóknak a verseny megszervezéséhez nyújtott hozzájárulásukért.
A Bucsin Kupa eredményei
2005-2007-es korosztály: 1. Kelemen Szidónia (Csíkszeredai ISK), 2. Maria Toma, 3. Ana Gherghel (mindketten Felsőbányai ISK), illetve 1. Sebastian Huțan (CSȘ Vatra Dornei), 2. Páll Gábor, 3. Köllő Koppány (mindketten Gyergyói ISK).
2008-2009: 1. Ionela Petrovici, 2. Maria Juncu (mindketten CSȘ Vatra Dornei), 3. Ioana Costeniuc (Felsőbányai ISK), illetve 1. Andrei Dascălu (CSȘ Vatra Dornei), 2. Alexandru Hriț, 3. Eduard Neamțu (mindketten Felsőbányai ISK).
2010-2011: 1. Romfeld Fanni,2. Vakaria Vanda, 3. Tódor Alexandra (mindhárman Gyergyói ISK), illetve 1. Ruben Neamțu (CSȘ Vatra Dornei), 2. Gál Gergő (Gyergyói ISK), 3. Kelemen Ákos (Csíkszeredai ISK).
2012-ben és később születettek: 1. Romfeld Villő (Gyergyói ISK), 2. Romina Mottl (Felsőbányai ISK), 3. Tódor Beáta (Gyergyói ISK), illetve 1. Patric Marc, 2. Demeter Dániel (mindketten Felsőbányai ISK), 3. Kolozsi Magor (Gyergyói ISK).
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!