A versenyzéshez szinte tökéletes minőségű hóviszonyok várták a Bucsin-tetőn Csíkszereda, Dornavátra és Felsőbánya sífutó központjainak a versenyzőit és természetesen a házigazda gyergyószentmiklósiakat is, annak ellenére, hogy már április 9-ét mutatott a naptár. Amint Jánosi Isván, a Gyergyói ISK vezetője elmondta, remek, jó hangulatú verseny zajlott, ahol mindenki jól érezte magát, azaz nagyszerű idényzáró volt ez a fáradtságos versenyévad után.
Minden résztvevő díjazásban részesült, érmeket, okleveleket kaptak a gyerekek, attól függetlenül, hogy ki hányadik helyen ért célba. A díjakat sífutó és sílövő olimpikonok, Tófalvi Éva, Lőrincz Tímea, Fórika Réka és Antal Zsolt adták át.
A lezárult szezont röviden értékelve Jánosi István elmondta, jól sikerült ez az idény, amikor a sífutás mellett biatlonban is megmérettették magukat és megszületett az első érem is ebben a szakágban rögtön az újraindulás évében. „Most, hogy mindenfajta korlátozás megszűnt, visszatérhetünk a megszokott kerékvágásba, újra toborozhatunk gyerekeket, ami a járvány idején nagyon nehéz volt.
– fogalmazott Jánosi.
A Gyergyói ISK köszönetet mond a támogatóknak a verseny megszervezéséhez nyújtott hozzájárulásukért.
A Bucsin Kupa eredményei
2005-2007-es korosztály: 1. Kelemen Szidónia (Csíkszeredai ISK), 2. Maria Toma, 3. Ana Gherghel (mindketten Felsőbányai ISK), illetve 1. Sebastian Huțan (CSȘ Vatra Dornei), 2. Páll Gábor, 3. Köllő Koppány (mindketten Gyergyói ISK).
2008-2009: 1. Ionela Petrovici, 2. Maria Juncu (mindketten CSȘ Vatra Dornei), 3. Ioana Costeniuc (Felsőbányai ISK), illetve 1. Andrei Dascălu (CSȘ Vatra Dornei), 2. Alexandru Hriț, 3. Eduard Neamțu (mindketten Felsőbányai ISK).
2010-2011: 1. Romfeld Fanni,2. Vakaria Vanda, 3. Tódor Alexandra (mindhárman Gyergyói ISK), illetve 1. Ruben Neamțu (CSȘ Vatra Dornei), 2. Gál Gergő (Gyergyói ISK), 3. Kelemen Ákos (Csíkszeredai ISK).
2012-ben és később születettek: 1. Romfeld Villő (Gyergyói ISK), 2. Romina Mottl (Felsőbányai ISK), 3. Tódor Beáta (Gyergyói ISK), illetve 1. Patric Marc, 2. Demeter Dániel (mindketten Felsőbányai ISK), 3. Kolozsi Magor (Gyergyói ISK).
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!