Az ISK-VSK Antarest az alapszakasz eredménye alapján a 13-18. helyekért játszó hattagú csoportba sorolták be. Vasárnap délelőtt a Bukaresti ABC Leii volt az első ellenfelük a szárhegyi csarnokban.
Az első két negyedet elrontották Magusarék, a félidő után már hiába volt szoros a küzdelem, a vereséget már nem lehetett elkerülni.
„Egy elég nehéz mérkőzésre számítottunk, de úgy gondolom, annyira nem volt verhetetlen a két légióssal felálló Bukarest. Az elején könnyű dobásaink maradtak ki, majd sietni próbáltak a fiúk elhamarkodott dobások jellemezték a játékunkat.
Hiába védekeztünk jól, frusztrált lett a társaság. Ezért láthatott a nagyérdemű egy nagyon ideges csapatot. Meg kell tanulniuk a fiúknak türelmesnek lenni, nem elsietni a dobásokat. Kell kontrollálniuk az érzelmeiket, mert az idegesség az még inkább ki nem kényszerített hibákat fog szülni. Ez egy tanuló szezon, de szerintem, mondom türelmetlenül én is, hogy elég sok tanulópénzt fizettünk be az idén” – értékelt Kercsó Zoltán edző.
Férfi kosárlabda Liga I, helyosztó kör:
Gyergyószentmiklósi ISK-VSK Antares–Bukaresti ABC Leii 59–79 (9–17, 13–19, 20–23, 17–20).
A gyergyói csapat pontszerzői: László Tamás 16, Lokodi Mátyás 11, Csillag Előd 10, Vladimir Arnaut és Raoul Olariu 6-6, Matevz Magusar 3, Bálint Attila Lánárt Arthur, Kocsis Csongor 2-2, Antal Mátyás 1.
Diószegi László klubelnök csalódott amiatt, hogy a Sepsi OSK először kapott gólt és vesztett pontokat a 2. Liga rájátszásában, de bízik benne, hogy a folytatásban a bírói tévedések nem befolyásolják sorsukat. A tulajdonos a klub jövőjéről is nyilatkozott.
Hiába vezetett a hajrában a Sepsi OSK, a hosszabbításban megítélt büntetővel egyenlített a Voluntari, így 1–1-es döntetlen született a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának hétközi, 4. fordulójában.
Halálos kimenetelű baleset történt Csíkszentmihálynál szerda délelőtt – tájékoztat a Hargita megyei tűzoltóság.
Kíváncsi az erdélyi magyar közösség támogatására szánt magyar kormányzati pénzekre Vlad Gheorghe, Ilie Bolojan miniszterelnök tiszteletbeli tanácsadója.
Bírálja az RMDSZ-nek a magyarországi választásokkal kapcsolatos álláspontját, a Fidesz támogatását a szövetség volt elnöke. Markó Béla szerint az RMDSZ jelenlegi vezetősége hibázott, ezért változásra van szükség az alakulat háza táján.
Miközben az országban elszabadultak az árak, a parlament menzáján továbbra is hét lej egy csorba. Hátba lőtték a tárgyalására igyekvő román bérgyilkost Spanyolországban.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!