A teremlabdarúgó 1. Liga rájátszásának első meccsét Székelyudvarhelyen rendezték. Vasárnap délután mintegy négyszázan voltak kíváncsiak a helyi Futsal Klub és a Galaci United párharcára. Amíg az ezüstérmes három ponttal érkezett a play-offba, addig a házigazda nulla egységet hozott a bajnokság második felére.
A Grigoraș – Miklós, Szécsi, Mánya, Csoma kezdősorral állt fel a sárga-kék gárda, az összecsapás során még pályára lépett Hegyi – Hadnagy, Kedei, Gálfi, Tifán, Bálint.
Grigoraș parádéval indult a találkozó, az FK kapusa az első három percben három nagy védést mutatott be. A kezdeti United-rohamokat kiegyensúlyozott játék követte. Mánya távoli bombáját ütötte ki a Duna partiak brazil hálóőre.
Felváltva alakították ki a lehetőségeket a felek, mindig helyén volt egy védő, vagy a kapus. A 14. percben Bálint önfeláldozó mozdulata kellett, a fiatal játékos a gólvonalról mentett – kisebb ápolásra szorult a becsúszást követően ugyanis a kapufával ütközött.
A 17. percig maradt a 0–0. Galaci labdaszerzést követően Crăciun lódult meg, két udvarhelyi szorításában még be tudta adni a kapu torkánál lévő társának, Kailon bepöckölte (0–1).
A hátrányban lévő FK rögtön váltott: mezőnyjátékosra cserélte kapusát. Csoma előtt ott volt a lehetőség az egyenlítésre, az utolsó pillanatban tisztáztak a védők.
A második felvonás Mánya-csellel rajtolt, könnyed mozdulattal csapta be ellenfelét, az oldalvonalhoz közelről, kissé kiszorított szituációból lőtte rá, mellé zúgott a labda.
Ellentámadásból növelte előnyét a Galaci United, Mánya maradt a parketten, a játékvezető nem látott szabálytalanságot, Lașcu csapott le a játékszerre, a ziccert nem hibázta el, elgurította Grigoraș mellett (0–2).
Két ordító gólhelyzetet bombázott fölé a vendégcsapat – akár le is zárhatta volt a mérkőzést.
A 27. perctől ismét a kapus nélküli játékot húzta elé az FK. „Gyere, gyere! Kell reszkírozni!” – hangzott el Jakab Zoltán utasítása a kispadról.
Két udvarhelyi lehetőség nagyon gyorsan kialakult, a harmadik már találatot jelentett: Csoma szúrta rá, a takarásban lévő kapus tehetetlen volt, a hálóban kötött ki a labda (1–2).
Araujo pillanatok alatt visszaállította a kétgólos különbséget. Aztán ugyanő változtatta 1–4-re az állást a 30. minutumban.
Nem dobta be a törülközőt az FK, a 36. percben jött össze, hogy teljesen tisztára játsszák a félkörnél Szécsit, a csapatkapitány a bal alsóba lőtte: 2–4, megcsillant a remény a pontszerzésre.
A 39. minutumban ez szertefoszlott, Csoma lábáról vették le a labdát, az üres kapuba pedig bepasszolták.
Az FK Székelyudvarhely küzdött, a tapasztalt United kihasználta a lehetőségeket, így folytatja az útját, hogy ott legyen idén is a döntőben. Sok pihenője nem lesz a kék-sárgáknak, április 3-án, szerdán 18 órától a második fordulóban a Dévai Autobergamónál lépnek pályára.
Teremlabdarúgó 1. Liga, rájátszás, II-es csoport, 1. forduló:
Futsal Klub Székelyudvarhely–Galaci United 2–5 (0–1)
Gólszerzők: Csoma Alpár (28.), Szécsi Barna (36.), illetve Borges Kailon (17.), Andrian Lașcu (24.).Daniel Araujo (29., 30.), Andrei Crăciun (39.).
A II-es csoport állása:
1. Galaci United 6 pont
2. Dévai Autobergamo 1
3. FK Székelyudvarhely 0.
A hatodik percben szerzett bombagól döntötte el a kiesési rangadót: az FK Csíkszereda idegenben gyűjtötte be a három pontot a Bukaresti Metaloglobus ellen a labdarúgó Szuperliga 25. fordulójában. Sokat érhet ez a siker Ilyés Róbert legénysége számára.
Csütörtök délben jelentette be Kleinheisler László érkezését az FK Csíkszereda. Az ötvenháromszoros magyar válogatott középpályást első benyomásairól és céljairól kérdeztük.
Az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor kedd este kijelentette, hogy a kormánynak a korábbi döntését felülvizsgálva az általa meghatározott határokon belül akár 50 százalékkal is csökkentenie kellene a helyi adókat és illetékeket.
Kedd este hat óra körül óriási robajjal omlott össze a szilágycsehi református templom tornya. A felújítás alatt álló templom tornyának megerősítését a munkálatokat végző kolozsvári cég szakembereinek javaslatára belülről már megtámasztották.
A székely emberek példátlan közfelháborodásának oka az anyagilag eleve kitettebb helyzeten túl az RMDSZ elmúlt évekbeli politikájában, valamint az elégedetlenséget kirobbantó adók természetében keresendő – mondja interjúnkban Toró Tibor politológus.
Hunyadi János és Hunyadi Mátyás vagy Ioan de Hunedoara és Matia Corvinul? Az érintettek nem tudtak volna mit kezdeni ezzel a kérdéssel. Ismét összeültek a történészek az MCC kolozsvári képzési központjában.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!