Szerdán délelőtt rajtolt el a férfi asztalitenisz Európa Kupa döntő tornája a horvátországi Varasdon. A D csoportban a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK a cseh TTC Enfireex Ostrava gárdájával csapott össze.
Az első párharcban Sebastian Loso hullámzó teljesítményt hozott, így 2–2-nél szuperszett döntött, hogy kié lesz a pont, ezt végül az ellenfél hozta 6–0-ra. György Szilárd viszonylag simán kapott ki, így összetettben 2–0-ra vezetett az Ostarva.
Cservik Krisztián szépített, ő az egyik cseh legenda, az öt olimpián résztvevő, 50 éves Petr Korbel ellen nyert. Itt is az ötödik játszma volt a döntő, ezt az udvarhelyiek asztaliteniszezője hozta.
A meccsbe való visszatérés nem sikerült Losónak, így 3–1-re elveszítette az első találkozóját a második számú nemzetközi kupakiíráson az ISK-SZAK.
Folytatás szerdán 19 óra 30 perctől az orosz Elem ellen.
Rendkívül fontos három pontot szerzett Galacon az FK Csíkszereda, amely 3–2-re győzött az Oțelul ellen a Szuperliga alsóházi rájátszásának nyitányán. Ilyés Róbertet a meccs végén kiállította a játékvezető, a tréner mégis elégedetten értékelt.
A szezon eddigi legjobb idegenbeli játékával aratott fontos győzelmet az FK Csíkszereda, a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásának első fordulójában, szombaton 3–2-re legyőzte a Galaci Oțelult, és nagy lépést tett a bennmaradásért zajló harcban.
Elfogadta a kormány csütörtöki esti ülésén azt a határozatot, amely szerint július 1-től a jelenlegi 4050 lejről 4325 lejre nő a bruttó minimálbér.
A magyar tudomány és kultúra képviselői munkájuk és alkotásaik által összefognak minket, erősítenek, építenek és gyarapítanak mindannyiunk javára – mondta Sulyok Tamás köztársasági elnök a Kossuth- és Széchenyi-díjak átadásán szombaton az Országházban.
Nicușor Dan szerint elfogadhatatlan, hogy a 27 uniós tagállam közös döntését az Ukrajna támogatására szánt hitelről hetekkel később megkérdőjelezi Magyarország.
A Helikon női háttérországáról és a 19. századi férfieszményekről is szó volt a Babeș-Bolyai Tudományegyetem történészkonferenciáján.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!