Hirdetés

Vendégként győzött, és előrébb lépett az ASA

Iramos meccsen nyertek a vásárhelyiek
Fotó: Facebook/FC Argeș

2017. szeptember 09., 20:33

Értékes győzelmet szerzett a Fekete Károly kapusedző által irányított Marosvásárhelyi ASA a másodosztályú labdarúgó-bajnokság 7. fordulójában: a pénteki nyitómérkőzésen 2–1-re nyert az FC Argeș Pitești otthonában, és ezzel előrelépett a tabella második helyére. Továbbra is a Nagyszebeni Hermannstadt vezeti a ranglistát.

2017. szeptember 09., 20:33

A hét elején váratlanul távozott Bálint László vezetőedző és Gheorghe Dinu klubmenedzser. Utóbbi a Digi Sporton úgy nyilatkozott, az ASA-t mindössze hat mérkőzésig irányító edző amiatt távozott, mert az elmúlt időszakban egyre nagyobb nyomás nehezedett rá – egyes információk szerint amiatt, hogy Cristian Chertes klubigazgató a kezdő tizenegybe szerette volna fiát, Carlos Chertest.

Ennek ellenére bátran kezdtek a vásárhelyiek a szintén az élmezőnyhöz tartozó ellenfelük pályáján, ahol a végig jó iramú mérkőzésen már tíz perc után vezetést szereztek. Ki más, mint a hatodik találatát jegyző Paul Iacob góljával kerültek előnybe. A csatár ismét szöglet után talált be, akárcsak az előző fordulóban.

Mindhárom gólt az ASA játékosai rúgták. Egyet a saját kapujukba, de a másik kettőnek örülhettek •  Fotó: Facebook/FC Argeș Galéria

Mindhárom gólt az ASA játékosai rúgták. Egyet a saját kapujukba, de a másik kettőnek örülhettek
Fotó: Facebook/FC Argeș

Hirdetés

Nem sokáig tartott azonban az ASA előnye – amelyet ugyan megduplázhatott volna –, a félidő közepén a hazaiak egyenlítettek, miután kirugásból indult gyors akció végén Dan Panait közelről tehetetlenül a saját kapujába lőtt.

Győzelem Bálint Lászlónak

Szünetig maradt a döntetlen, de a második félidőben nem kellett sokat várni a következő találatra, amelyet a csereként beállt Cosmin Sîrbu szerzett: egy hazaadásnál kihasználta a védő óriási hibáját, ezzel másodszor is az ASA vezetett.

Ezután az újabb egyenlítés reményében az FC Argeș uralta a játékot, ezzel együtt mindkét oldalon kialakultak és kimaradtak nagyobb helyzetek, a végéig pedig Florin Iacob védéseivel többször megmentette csapatát, így a marosvásárhelyiek megőrizték előnyüket.

Leginkább védekezésre és ellentámadásokra épülő stratégiát dolgoztunk ki. Nagyon fontos három pontot szereztünk, de szerencsénk volt, mert az ellenfél irányított az egyenlítő gólja után

– mondta a mérkőzés végén Fekete Károly, az ASA kapusedzője.

Fekete Károly elődjének ajánlotta a sikert •  Fotó: Facebook/FC Argeș Galéria

Fekete Károly elődjének ajánlotta a sikert
Fotó: Facebook/FC Argeș

Egyelőre nem lehet tudni, hogy Fekete meddig marad átmeneti edző, de a távozó, a csapattal nagyon jó eredményeket elért Bálint Lászlónak ajánlotta a győzelmet.

Újabb nehéz ellenfél

Ezzel az ASA 16 ponttal előrelépett a ranglista második helyére, megelőzve a Temesvári Ripensiát, amely szombaton kikapott a Chindia Târgoviște vendégeként, hátránya pedig két pont a továbbra is éllovas Nagyszebeni Hermannstadt mögött, amely otthon tartotta a pontokat a Temesvári ASU Polival szemben.

A forduló további mérkőzései közül az élmezőnyhöz felzárkozó Dunărea Călărași és a CS Mioveni a legnagyobb arányban nyertek a Szatmárnémeti Olimpia, illetve a Știința Miroslava ellen, miközben az Aradi UTA folytatja gyenge szereplését, ezúttal is vereséget szenvedett a CS Afumați pályáján.

A következő fordulóban ismét nehéz mérkőzés vár az ASA-ra, egy másik élmezőnyhöz tartozkodó csapatot, a negyedik helyre feljött Chindia Târgoviștét fogadja.

Labdarúgó 2. liga, 7. forduló, péntek, Pitești, Nicolae Dobrin-stadion:
FC Argeș Pitești–Marosvásárhelyi ASA 1–2 (1–1),
gólszerzők: Panait (22., öngól), illetve P. Iacob (10.), Sîrbu (53.).
FC Argeș: Popescu – Torişte, Şerbănică, Vişa, Stan – Şerban, Costin, Popa (Andrei, 56.), Năstăsie, (Nilă, 69.) – Grecu (Oancea, 77.), Buhăescu. Edző: Iordan Eftimie.
ASA: F. Iacob – Băjan, Candrea, Ilie, Panait – Licu, P. Iacob, Petra (Neagu, 46.), Schieb (Sîrbu, 36.) – Petriş, Stoica (Mijokovic, 73.). Edző: Fekete Károly.
Vezették: Horia Mladinovici, Cosmin Vătămanu (mindketten Bukarest), Adrian Vornicu (Iaşi).

További eredmények a 7. fordulóból:
Dacia Unirea Brăila–Sportul Snagov 0–1 (0–0)
Chindia Târgoviște–Temesvári Ripensia 1–0 (1–0)
Bukaresti Metaloglobus–Nagyváradi Luceafărul 1–0 (0–0)
Academica Clinceni–Foresta Suceava 2–0 (0–0)
CS Mioveni–Știința Miroslava 5–1 (3–0)
CS Balotești–Zsilvásárhelyi Pandurii 0–2 (0–1)
CS Afumați–Aradi UTA 2–0 (0–0)
Dunărea Călărași–Szatmárnémeti Olimpia 5–1 (2–1)
Nagyszebeni Hermannstadt–Temesvári ASU Poli 1–0 (1–0)

A bajnokság állása:
1. Hermannstadt 18 pont
2. ASA 16
3. Ripensia 14
4. Chindia 13
5. Clinceni 13
6. Dunărea 13
7. ASU Poli 12
8. Mioveni 11
9. FC Argeș 11
10. Pandurii 11
11. Snagov 11
12. UTA 9
13. Dacia Unirea 8
14. Metaloglobus 8
15. Afumați 7
16. Olimpia 7
17. Balotești 5

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Elefántcsontpart felrúgta a papírformát, gólzáport rendeztek a svédek

Két mérkőzést rendeztek hétfő hajnalban a 2026-os labdarúgó-világbajnokság csoportkörének első fordulójában. Elefántcsontpart a hajrában szerzett góllal győzte le Ecuadort, míg Svédország öt találatig jutva magabiztos sikert aratott Tunézia ellen.

Keresztúri címvédés a Hargita megyei kupadöntőben

A Székelykeresztúri Egyesülés megvédte címét, és ismét megnyerte a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszát, miután a vasárnap délutáni döntőben 2–1-re legyőzte a megyei bajnok Csíkszentsimoni KSK együttesét.

Székelyhon

Tragédia a Tordai-hasadéknál: életét vesztette egy 22 éves fiatal a via ferrata útvonalon

Egy 22 éves fiatalember életét vesztette vasárnap a Tordai-hasadékban, miután lezuhant a via ferrata útvonalról.

`
Krónika

„Gyorsabban csalódtunk benned, mint Iohannisban” – Dühödt kommentáradat zúdult Nicușor Danra

Valóságos kommentcunamit indított el Nicușor Dan államfő vasárnapi döntése, amellyel Eugen Tomac helyett Adrian Veșteát jelölte miniszterelnöknek. A Facebookon megjelent hozzászólások alapján a felháborodás elsősorban a jobboldali szavazók körében erős.

Krónika

Ki az új miniszterelnök-jelölt, Adrian Veștea?

A Brassó Megyei Tanács elnökéből lett miniszterelnök-jelölt, Adrian Veștea több mint három évtizede tagja a PNL-nek, önkormányzati vezetőként és miniszterként is jelentős politikai tapasztalatot szerzett.

Főtér

Krasznahorkai látogatása megint rámutatott, hogy a magyarok utálják a magyarok sikereit

A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…

Ez is érdekelheti

Etapgyőzelem nélkül is az élen végzett a korondi motoros

A harmadik fordulót is megnyerte az országos hard enduro bajnokságban Józsa Norbert Levente. A tízszeres bajnoki aranyérmes korondi motoros úgy szerezte meg az első helyet összetettben, hogy a három futamból az egyiken sem volt a leggyorsabb.

Franciaország és a címvédő Argentína is bemutatkozik a vébén – a keddi sportműsor

Folytatódik a 2026-os labdarúgó-világbajnokság, kedden pályára lép Franciaország, a hajnali órákban pedig a címvédő Argentína is megkezdi szereplését. A programban a vívó Európa-bajnokság döntői és több tenisztorna is helyet kapott.

Bajnoki címeket szereztek a székelyföldi veterán dzsúdósok

Minden eddiginél eredményesebben szerepelt a Csíkszeredai Masters csapata a veteránok országos cselgáncs-bajnokságon. A brassói viadalon tíz sportoló képviselte a székelyföldi együttest, amely összesen hat országos bajnoki címet szerzett.

A magyar bajnokságban is megállták a helyüket a székelyudvarhelyi birkózók

Kiválóan szerepeltek a székelyföldi birkózók a hétvégén megrendezett magyar felnőtt országos birkózóbajnokságon: a Lőrincz testvérek közül Magor ezüst-, Balázs bronzérmet szerzett, míg Gergen Zoltán is dobogóra állhatott.

Pályarekordot döntött a címvédő a Hargita Challenge-en

Jerome France pályarekorddal nyerte meg a Hargita Challenge autós hegyi gyorsasági versenyt. A román licenccel versenyző francia pilóta a hétvége során kétszer is javított korábbi csúcsán. A csíkszeredai Szabó Botond a hatodik helyen végzett.

Brillíroztak a Góbék teqballosai a kínai viadalon

Mindhárom aranyérmet begyűjtötték a Góbék Teqball Team sportolói a kínai Dezhouban rendezett hétvégi kiemelt versenyen.

Bemutatkozik az Eb-címvédő a focivébén – a hétfői sportműsor

Két mérkőzést este, kettőt pedig éjszaka játszanak a labdarúgó világbajnokságon. A spanyolok is elindítják a tornát, pályán a belgák és az egyiptomiak. A focimeccsek mellett tenisztornák a kínálatban.

Bronzéremmel zárta a veterán asztalitenisz-vb-t Fejér-Konnert András

A június 7–12. között Dél-Koreában megrendezett veterán asztalitenisz-világbajnokságon Fejér-Konnert András több versenyszámban is asztalhoz állt a 60 év felettiek korosztályában, és végül egyéniben bronzéremmel zárta a tornát.

Pályán a németek és a hollandok, BL-döntő és Spanyol Nagydíj – vasárnap a tévében

A német és a holland válogatott is bemutatkozik a labdarúgó-világbajnokságon, folytatódik a Le Mans-i 24 órás verseny, az F1 mezőnye Barcelonában versenyez, döntőt játszanak a férfi kézilabda BL-ben, a röplabda-válogatottak az Európa Ligában szerepelnek.

Mozgás Éjszakája: számos sportág közül választhatott a több száz résztvevő – videó

Székelyudvarhely idén először csatlakozott a Mozgás Éjszakája programsorozathoz, péntek este megtelt élettel a városi minifocipálya.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!