Február utolsó napjaiban Románia legjobb U15 (2006-2007-ben született gyerekek) és U13 (2008 után születettek) korosztályú sílövői mérték össze tudásukat az egyéni-, az akadály-, a sprint és a vegyesváltók keretében.
Az utolsó nap az egyéni vegyesváltók szerepeltek a programban, ahol korcsoportonként minden csapat egy-egy lányból és fiúból állt, mindkét sífutó két-két alkalommal tért be futás közben a lőtérre, ahol összesen tíz lövést adott le, minden eltévesztett lövés miatt pedig egy-egy büntetőkört kellett végezni.
Az így kialakult eredmények, U13-as korosztály: 1. Barcarozsnyó I. csapata (Ioana Cristoloveanu, Vlăduț Lupoiu), 2. Barcarozsnyó I. csapata, 3. Barcarozsnyó III. csapata.
U15-ös korosztály: 1. Barcarozsnyó I. csapata (Ioana Bucșoiu, Dragoș Nicolae Bărbieru), 2. Barcarozsnyó II. csapata, 3. Csíkszeredai ISK I. csapata (György Tünde, Udvari Hunor), 4. Csíkszeredai ISK II. csapata (Béres Csenge, Bíró Péter).
Kevesebb mint egy hónap után menesztette a Csíkszeredai Sportklub a novemberben érkezett Peteris Skudrát: a lett vezetőedzővel egyetlen pontot szerzett a csapat a jégkorong Erste Ligában, miközben sorra jöttek a vereségek.
A hétvégén súlyos sérülést szenvedett az FK Csíkszereda ifijátékosa, Ioó Edvin, akit helikopterrel szállítottak Marosvásárhelyre. A fiatal futballistán életmentő szívműtétet hajtottak végre, állapota stabilizálódott.
Tragikus hirtelenséggel elhunyt a Hargita Megyei Mentőszolgálat Csíkszeredai mentőpontjának főasszisztense, Szabó Lenke – jelentette be a mentőszolgálat.
Élesen bírálja Nicuşor Dan román államfőt Cătălin Avramescu filozófus, politológus, aki azt állítja, hogy az elnök olyan háborús veteránt tüntetett ki a román nemzeti ünnep alkalmából, aki a nácik oldalán részt vett többek között az odesszai mészárlásban.
Házkutatás során letartóztatta a belga rendőrség kedden az Európai Unió volt külpolitikai főképviselőjét, Federica Mogherinit. A rendőrség az Európai Külügyi Szolgálatnál és az Európa Kollégiumnál tartott razziát egy csalás elleni nyomozás részeként.
A románok elsöprő többsége szereti a hazáját és büszke Romániára. „Ki az a Sara?” – liszttel és egyéb alapélelmiszerekkel dekorálta ki volt párja autóját egy nő.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!