
A szombati megmérettetésen a maratoni, krossz- és családi versenyszám mellett be lehetett nevezni félmaratoni próbára is, amit váltóban is teljesíthettek a résztvevők.
Összesen 411-en tették próbára képességüket, ezzel pedig megdőlt a tavalyi rekord, amikor 383-an álltak rajthoz. Érkeztek versenyzők az ország számos pontjáról, de külföldről is sokan beneveztek: angol, kanadai, osztrák és német futók is szaladtak a székelyek szent hegyén.
Reggel kilenc órakor indultak a leghosszabb távra vállalkozók – 68-an álltak rajthoz. Csodaszép tájakon futhattak végig, hiszen a maratoni verseny útvonala a Hargita-hegység négy legmagasabb csúcsát is érintette (Madarasi, Rákosi, Madéfalvi, Csicsói).
A szép időjárás kedvezett az erőpróbának. Nemcsak köves és meredek tereppel kellett megküzdeniük, hanem a néhol nedves, csúszós talajjal is. Szerencsére nem történt sérülés – tudtuk meg Ilyés Lorándtól, a szervező Feel Good Sportegyesület elnökétől.

Ugyanakkor kérdésünkre azt is elmondta,
senki nem jelezte, hogy találkozott volna medvével.
Néhány versenyzőnek viszont gondot okozott az útvonal betartása, akadtak páran, akik véletlenül rövidítettek a maratoni távon.
A félmaratoni táv bizonyult a legnépszerűbbnek, ezen 118 versenyző tette próbára magát. A krosszversenyre is elég sokan beneveztek, összesen 110-en, illetve a legrövidebb, családi távot is 95-en teljesítették (34 család).

Próbálták népszerűsíteni a váltóversenyt is, végül kilenc páros nevezett be a félmaratoni táv teljesítésére (2x10,5 km).
Ilyés Loránd közölte, hogy a visszajelzések alapján mindenki elégedett volt a távok és az útvonalak kijelölésével. Jó ötletnek bizonyult, hogy a korábban megszokott krosszpróbát 15-ről 10,5 km-re rövidítették, illetve hogy indítottak félmaratoni versenyt.
Most azon gondolkoznak, hogy jövőre egy ultramaratoni (75 kilométeres) próbát is rendezzenek.
A maratoni versenyen a nőknél a resicabányai Mioară Milos ért célba leghamarabb (4 óra 38 perc 17 másodperc), a férfiaknál pedig a gyergyóbékási (Neamț megye) Alex Husariu (4 óra 56 perc 54 másodperc).
A félmaratoni számban a szentegyházi Tamás Cecília (2:32:40), illetve a Brassó megyei Felsőmoécsről érkezett Cristian Marian Moșoiu (1:43:31) győzött, a krossznál pedig a turai Pázmándi Zoltánné (1:25:03), illetve a segesvári Rarea Miklós (51:59.72).

A váltóversenyt a Bató Boglárka és Bató István alkotta duó nyerte meg (2:24:07). A családi versenynél nem mérték az időt, mindenkit ajándékcsomaggal jutalmaztak.
A Hargita Trail Running eredményei megtekinthetők ide kattintva.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
Meghódították a Pamír-fennsík legendás útjait, több mint 4600 méteres magasságba kapaszkodtak fel, jurtában is megszálltak, és már Kína felé készülnek a Mongóliába tartó erdélyi kalandorok, akik egy hónap alatt közel tízezer kilométert tettek meg.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!