HIRDETÉS

Véget vetne rossz sorozatának a Maros KK

Mindkét temesvári meccsükön vesztesként hagyták el a pályát a Tigrisek. Archív
Fotó: Haáz Vince

2018. február 03., 19:04

Újabb nagyarányú vereséggel tudta le temesvári kiszállását a Maros KK: a Timba után a még erősebb KK sem kímélte a vásárhelyieket, akik ezúttal pénteken 40 ponttal kaptak ki a férfi kosárlabda Nemzeti Liga 17. fordulójában.

2018. február 03., 19:04

Teljesen esélytelen volt a pénteki találkozón a marosvásárhelyi együttes, amely az előzetes várakozások szerint ismét a két svéd, Jonathan Person és Dino Pita, a csapatkapitány, Sánta Szabolcs, illetve Alin Borșa nélkül volt kénytelen kiállni.

Hiányukban a fiatal játékosok próbáltak helytállni (szinte a teljes meccset végigjátszották), akik az utóbbi időben rengeteg játéklehetőséghez jutottak, ez pedig egyértelműen javukra válhat a jövőre nézve.

HIRDETÉS

A tapasztalatlanabb vásárhelyiek azonban nem tudtak ritmust tartani a házigazdákkal. Óriási volt a különbség a két csapat között: ezt jól jelzi, hogy

a KK az első félidőben 66 pontot szerzett, miközben a Maros KK játékosai mindössze 29-ig jutottak.

A mérkőzés második részében aztán visszavettek az iramból a cserejátékosaikat is bevető hazaiak, így már nem voltak akkora fölényben. Sőt a Maros KK nagy hátrányában tovább küzdött, és dicséretre méltó, hogy megnyerte az utolsó negyedet.

Akárcsak a Timba ellen, ismét Engi-Rosenfeld Dávid volt a vásárhelyiek legeredményesebb játékosa, aki 23 pontjával tovább javította egyéni legjobbját.

Említésre méltó, hogy a további pontszerzők mellett pályára léptek a Maros KK keretének legfiatalabb tagjai, Szabó Dávid és Tar Krisztián.

Zsinórban hatodik vereségét követően a Maros KK következő, második elmaradt mérkőzésén mindenképpen megszakítaná rossz sorozatát: szombaton 19 órától ismét idegenben a Jászvásári Politehnica pályáján játszik, ahol remélhetőleg már számíthat a hiányzó játékosokra, teljes felállásban pedig minden esélye megvan a győzelemre.

A bajnokság időközben a román válogatott világbajnoki selejtezői, illetve a hétvégi, sepsiszentgyörgyi Román Kupa nyolcasdöntője (ahol a vásárhelyiek nem érdekeltek) miatt egy hónapig szünetel.

Férfi kosárlabda Nemzeti Liga, alapszakasz, 17. forduló, Constantin Jude Sportcsarnok, 100 néző:
Temesvári KK–Marosvásárhelyi Maros KK 112–72 (35–9, 31–20, 27–18, 19–25).
Temesvári KK: Păun 18, Diaz 18, Tohatan 13 (3x3), Jeremic 13 (2x3), Burdgess 12 (2x3), Komatina 11 (1x3), Calotă 7 (1x3), Mijajlovic 5 (1x3), Drăgușin 5 (1x3), Penciu 4, Gheorghe 3 (1x3), Motritchi 3 (1x3). Edző: Tudor Costescu.
Maros KK: Engi-Rosenfeld 23 (5x3), Stăncuț 19 (4x3), Steff 16 (2x3), Gîrbea 11, Ilicov 3 (1x3), Porime, Szabó, Tar. Edző: Szászgáspár Barnabás.
Vezették: Mircea Șerban (Pitești), Alexandra Stan (Bukarest), Stretea Máté (Nagyvárad).

További eredmények a 17. fordulóból:
SCMU Craiova–Nagyváradi VSK 88–90 (25–25, 21–32, 19–19, 23–14)
Jászvásári Politehnica–Kolozsvári U-BT 72–76 (19–26, 20–19, 14–16, 19–15)
Galaci Phoenix–Bukaresti Steaua – szombat 17.00
Temesvári Timba–Nagyszebeni CSU – szombat 20.00
BCMU Pitești–Bukaresti Dinamo – vasárnap 20.00

A bajnokság állása:
1. Kolozsvár 31 pont (14 győzelem/3 vereség)
2. Nagyvárad 29 (12/5)
3. Steaua 28 (12/4)
4. Nagyszeben 28 (12/4)
5. Temesvár 27 (11/5)
6. Pitești 25 (9/7)
7. Craiova 24 (8/8)
8. Galac 22 (7/8)
9. Maros KK 21 (5/11)
10. Timba 20 (4/12)
11. Dinamo 16 (0/16)
12. Jászvásár 14 (1/12)

Visszavágtak a Timbának

A Maros KK múlt szerdai Timba elleni veresége után (63–92, a Nemzeti Liga 7. fordulójából elmaradt mérkőzésén) csütörtökön a marosvásárhelyi klub utánpótláscsapata 84–63 arányú győzelmével visszavágott a temesváriaknak a másodosztályú bajnokság (1. Liga) elődöntő szakaszának 3. csoportjában. A Maros KK II. pontszerzői: Gîrbea 30 (1x3), Porime 21 (2x3), Szabó 13 (1x3), Engi-Rosenfeld 9 (1x3), Barabási 4 (1x3), Ilicov 3, Tar 2, Bukuresti 2.
szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Előhúzta a magyar kártyát az FK Csíkszereda debütálása kapcsán a román sportsajtó

Nem múlt el botrány nélkül a román médiában az FK Csíkszereda történelmi bemutatkozása az élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban. A székely alakulat értékes döntetlennel kezdett a Dinamo ellen, és azonnal magyarellenes támadások érték.

Botrányt kiált a Dinamo, az FK elnöke provokációt emleget

Bepanaszolta a szervezőket és a rendfenntartó erőket a Bukaresti Dinamo a Hivatásos Labdarúgóligánál és a Román Labdarúgó-szövetségnél. Szerintük a hétfő esti Szuperliga mérkőzésen nem megfelelően bántak a szurkolóikkal és hivatalos képviselőikkel.

Székelyhon

Kiskorú vesztette életét a gyimesközéploki vonatbalesetben

Egy 15 éves fiú életét vesztette abban a balesetben, melynek során vonat sodort el egy autót a gyimesközéploki Antalokpataka településen, szerdán délelőtt.

`
Krónika

Román nyelvűre cserélték két bánsági település kétnyelvű helységnévtábláját, panaszt nyújtottak be miatta

Kizárólag román nyelvűre cserélték két Temes megyei település, Magyarszentmárton és Szerbszentmárton eddig kétnyelvű helységnévtábláját.

Krónika

Elbocsátások az egyik legnagyobb tejfeldolgozónál: több erdélyi telephelyét is bezárhatja a holland multi

Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.

Főtér

„Cseppenként tesz idegronccsá a Lyme-kór”

A tünetek átalakítják az ember mindennapjait, kikezdik az életkedvét, főleg, ha nincs válasz a bajaira – mondja a 42 éves interjúalanyunk, aki 13 hónap után kapott végső diagnózist.

Ez is érdekelheti

Lóerőből nem volt hiány – 316 starttal dübörgött a díjugrató bajnokság Gyergyóremetén

Gyergyóremete adott otthont a Székelyföldi Regionális Díjugrató Bajnokság legutóbbi fordulójának. A háromnapos eseményen 18 lovasklub képviseletében összesen 84 versenyző állt rajthoz, a startok száma elérte a 316-ot.

Összekötik a sportot a kultúrával – rangos teqballtornák Székelyföldön

Két nagyszabású nemzetközi teqballtornát, valamint egy edzőtábort is szervez a közeljövőben Székelyföldön a Góbék Teqball Team. Ilyés Szabolcs klubvezető avatott be a részletekbe.

Folytatódik a női vízilabda-vb, a továbbjutásért küzd a Kolozsvári CFR az Európa-ligában

Csütörtökön újabb mérkőzéseket rendeznek a női vízilabda-világbajnokságon, este pedig a Kolozsvári CFR a Paksi FC ellen játszik visszavágót az El-selejtezőben. Emellett tenisz, birkózás, női foci és Tour de France is szerepel a sportműsorban.

A németek állították meg Toróékat az ifi asztalitenisz kontinenstornán

A csapatversennyel indult az U15-ös korosztályos asztalitenisz Európa-bajnokság. A romániai válogatott színeiben egy székelyudvarhelyi játékos is gyűjtötte a pontokat.

Tenisztornák, Tour de France, vízilabda, női foci-Eb – a szerdai sportműsor

Zárul a csoportkör a férfi vízilabda világbajnokságon, újabb szakasz a francia kerékpáros körversenyen, a negyeddöntőknél tart a női labdarúgó Európa-bajnokság.

Komoly átalakulás előtt az udvarhelyi sport – Helyzetbe hozunk!

Történelmi csíkszeredai rajt és szurkolói balhé, milyen szintű lesz Udvarhelyen a foci, a futsal és a kézilabda, átalakulóban a jégkorongcsapatok – újabb Helyzetbe hozunk! rész, amelyben kibeszéljük a Székelyföld sportéletének legfrissebb fordulatait.

Háromból három, tökéletesen zárta a csoportkört a női vízilabda-válogatott

Százszázalékos mérleggel zárta a csoportkört a magyar női vízilabda-válogatott a szingapúri vizes világbajnokságon: Cseh Sándor együttese kedden a harmadik fordulóban a papírformának megfelelően simán, 22–6-ra nyert a horvát csapat ellen.

Molnár Ede Németországban bizonyított, tartja a lépést a világ élvonalával

A hazai sikerek után újabb nemzetközi versenyen szerepelt Molnár Ede: a sepsiszentgyörgyi sportoló a németországi Aalenben folytatta menetelését a Cross Country Eliminator (XCE) világkupában, ahol ezúttal a hetedik helyen végzett.

Tenisztornák, vízilabda-vébé és egy focimeccs

WTA- és ATP-tornákkal hangolódhatunk a délutáni vízilabdameccsig, a vébén a magyar lányok a csoportgyőzelemért játszanak a horvátokkal. Este kiderül, továbbjut-e a Bajnokok Ligájában az FCSB.

Ditrocks Hard Enduro: kemény megpróbáltatás, kivételes adrenalin és környezetvédelmi akció

A 2025-ös Ditrocks Hard Enduro, ahogy mindig, most is embert próbáló kihívásokkal várta a motorosokat: a Romániai Hard Enduro Bajnokság negyedik fordulóját is jelentő viadalt immár nyolcadik alkalommal rendezték meg Ditróban.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!