A 14. helyen kiemelt román teniszező az első vereségét szenvedte el ebben az évben egy küzdelmes és fárasztó mérkőzés végén, amely több mint két és fél órát tartott, és 32 fokban játszották le.
A WTA-ranglistán 61. helyezett Cornet úgy nyerte meg az első szettet, hogy háromszor is elveszítette az adogatását. Halepnek nehéz dolga volt a folytatásban is, de 1:3-ról felállva egymás után öt gémet húzott be, amivel kiegyenlített. A döntő játszmában 3:3-ig fej-fej mellett haladtak, majd Halep előtt adódott az első bréklehetőség, amit kihagyott, ezután azonban a francia élt az első ilyen esélyével, és a végéig ez jelentette a különbséget.
Az Australian Open 2018-es kiírásában döntős és tavaly a negyeddöntőig jutott Halep menetelése idén a nyolcaddöntőben ért véget, mostani teljesítményéért 328 ezer ausztrál dollárt és 240 WTA-pontot kap.
Tenisz, Australian Open, nyolcaddöntő:
Simona Halep–Alize Cornet 4:6, 6:3, 4:6.
A legjobb tizenhat között érdekelt másik román játékos, Sorana Cîrstea is kiesett, miután szettelőnyből 7:5, 3:6, 3:6 arányban kikapott a lengyel Iga Swiatektől.
A hétvégén súlyos sérülést szenvedett az FK Csíkszereda ifijátékosa, Ioó Edvin, akit helikopterrel szállítottak Marosvásárhelyre. A fiatal futballistán életmentő szívműtétet hajtottak végre, állapota stabilizálódott.
Kevesebb mint egy hónap után menesztette a Csíkszeredai Sportklub a novemberben érkezett Peteris Skudrát: a lett vezetőedzővel egyetlen pontot szerzett a csapat a jégkorong Erste Ligában, miközben sorra jöttek a vereségek.
Tragikus hirtelenséggel elhunyt a Hargita Megyei Mentőszolgálat Csíkszeredai mentőpontjának főasszisztense, Szabó Lenke – jelentette be a mentőszolgálat.
Élesen bírálja Nicuşor Dan román államfőt Cătălin Avramescu filozófus, politológus, aki azt állítja, hogy az elnök olyan háborús veteránt tüntetett ki a román nemzeti ünnep alkalmából, aki a nácik oldalán részt vett többek között az odesszai mészárlásban.
Házkutatás során letartóztatta a belga rendőrség kedden az Európai Unió volt külpolitikai főképviselőjét, Federica Mogherinit. A rendőrség az Európai Külügyi Szolgálatnál és az Európa Kollégiumnál tartott razziát egy csalás elleni nyomozás részeként.
A románok elsöprő többsége szereti a hazáját és büszke Romániára. „Ki az a Sara?” – liszttel és egyéb alapélelmiszerekkel dekorálta ki volt párja autóját egy nő.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!