Vásárhelyi éremeső a Balkán-bajnokságon

Horváth Bálint Ottó 2024. október 08., 16:12 utolsó módosítás: 2024. október 08., 16:15

Kimagasló eredményeket értek el a marosvásárhelyi klubok birkózói a szkopjei korosztályos Balkán-bajnokságon.

A Marosvásárhelyi ISK birkózója, Nagy István a dobogó legtetején Fotó: Facebook/Lupte Libere C.S.S Targu Mures

Az észak-macedón fővárosban zajlott múlt hétvégi viadalon három korosztályban (U15, U17 és U20) 12 ország nagyjából 600 sportolója lépett szőnyegre. A nemzetek rangsorában második helyen zárt román küldöttséget két marosvásárhelyi klub versenyzői képviselték, akik összesen tizenhárom érmet gyűjtöttek.

Az Iskolás Sportklub hat dobogós helyezéssel büszkélkedhet. Az U15-ös kategóriában Nagy István aranyérmet, ezzel Balkán-bajnoki címet szerzett, Barabás Anna ezüstöt, míg Yanis Man és Anemona Duma bronzot nyert. Az U17-eseknél Denis Sămărghițan a harmadik, U20-ban pedig Csipkés Balázs a második helyen végzett.

A BSG Sportklub bizonyult a legeredményesebb klubnak Romániából hét éremmel, négy arany és három bronz volt a termése. A legfényesebb medált Georgiana Hărșan, Simina Manțog, Claudia Manțog és Sorin Bălan érdemelte ki, míg Florentina Manțog, David Metea és Ionuț Goran a dobogó harmadik fokára állhatott fel.