Az észak-macedón fővárosban zajlott múlt hétvégi viadalon három korosztályban (U15, U17 és U20) 12 ország nagyjából 600 sportolója lépett szőnyegre. A nemzetek rangsorában második helyen zárt román küldöttséget két marosvásárhelyi klub versenyzői képviselték, akik összesen tizenhárom érmet gyűjtöttek.
Az Iskolás Sportklub hat dobogós helyezéssel büszkélkedhet. Az U15-ös kategóriában Nagy István aranyérmet, ezzel Balkán-bajnoki címet szerzett, Barabás Anna ezüstöt, míg Yanis Man és Anemona Duma bronzot nyert. Az U17-eseknél Denis Sămărghițan a harmadik, U20-ban pedig Csipkés Balázs a második helyen végzett.
A BSG Sportklub bizonyult a legeredményesebb klubnak Romániából hét éremmel, négy arany és három bronz volt a termése. A legfényesebb medált Georgiana Hărșan, Simina Manțog, Claudia Manțog és Sorin Bălan érdemelte ki, míg Florentina Manțog, David Metea és Ionuț Goran a dobogó harmadik fokára állhatott fel.
Fordulatos, ötgólos mérkőzésen győzte le az FK Csíkszereda az Unirea Sloboziát a labdarúgó Szuperliga alsóházában. A szombat délutáni meccsen a csíkiak háromszor is előnybe kerültek, a hajrában pedig a VAR és a kapufa mentette meg őket az egyenlítéstől.
Féltávhoz érkezett a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszása, a harc pedig továbbra is nagyon kiélezett. Mutatjuk, mikor biztosíthatják be matematikailag a feljutást és az osztályozós helyeket az élcsapatok, köztük a Sepsi OSK-val.
Életveszélyesen megsérült egy férfi egy közúti balesetben szombat este, miután lesodródott az autó az úttestről és a tetejére fordulva állt meg. A súlyos sérültet helikopterrel szállították kórházba.
Magyar Péter Bujdosó Andreát javasolja a Tisza parlamenti frakciójának vezetésére – jelentette be a választáson győztes Tisza Párt elnöke szombaton a Facebookon. A politikus erdélyi származású, Nagyszalontán született.
„Sok hiba, bűn és árulás történt, sok sunyi, pénzéhes potyautas utazott velünk” – írta Kocsis Máté, a Fidesz leköszönő frakcióvezetője vasárnap a Facebookon a Tisza Párt kétharmados győzelmét hozó választási eredmény okait elemző posztjában.
A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!