Ösztönözni az embereket a rendszeres mozgás fontosságára, felhívni a figyelmet az egészséges életmód szükségességére és megmutatni a sportolási lehetőségeket – továbbra is ezek a fő céljai a Családi Sportnapoknak. Június 10 és 16 remélhetőleg megpezsdül a város, és sokan bekapcsolódnak majd az eseményekbe.
A rendezvény vezérfonala – ahogy korábban is –, egy vetélkedő, amelynek lényege, hogy a résztvevők egy hét alatt minél több sportágba belekóstolhassanak, minél többet kipróbálhassanak a Gyergyószentmiklóson kínálkozó sportolási lehetőségek közül. Az győz, aki a legtöbb próbának részese volt. Ez továbbra is csapatverseny jellegű, azaz családok, baráti közösségek, munkatársakból szerveződött csapatok jelentkezését várják.
A június 5-ig regisztráló csapatok pluszpontokkal indulnak – ismertette a szervező Művelődési Központ vezetője, Fórika Sebestyén.
Könnyítés lesz, hogy a versenyhez tartozó vetélkedőket nem a hét napjaira elosztva tűzik programra, hanem „tömbösítik”, lesz egy olyan nap (a péntek), amikor a focipályán egyszerre nyílik alkalom a legkülönbözőbb labdajátékok, küzdősportok, vagy egyéb sportágak megismerésére. A helyet a Gyergyói VSK biztosítja – mondja Tatár Előd klubigazgató – hozzátéve, hogy kedvezőtlen időjárás esetén a jégpályán zajlanak majd a programok.
Az egyes sportprogramokba természetesen nem csak az egyhetes vetélkedőbe benevező csapatok tagjai kapcsolódhatnak be, hanem bárki, aki kedvet érez ehhez – sőt biztatnak is erre mindenkit. Az események hétfőn 10-én a már megszokott kerékpáros felvonulással indulnak, és minden nap bőven lesz sportolási lehetőség.
A Családi Sportnapokba beilleszkedik ezúttal az ifjúsághoz szóló Ifinapok is. Málnási Andrea, az Ifitéka vezetője rámutatott, hogy azt szeretnék, ha nem csak a fiatalok, hanem szélesebb közönség is megismerné, hogy milyen jellegű kihívásokat jelent az Ifinapok, ezért a Sportnapok programjába is beillesztenek az Ifinapokra jellemző vetélkedőket.
Újdonság lesz továbbá, hogy most először sor kerül az Ifinapok Junior – versenyre, ahol az 5-8 osztályosokat szeretnék megmozgatni. A Családi Sportnapok részletes programját a következő napokban teszik közzé.
Az FK Csíkszereda keretének átalakítása egyre hangsúlyosabban jelenik meg Ilyés Róbert nyilatkozataiban. A vezetőedző célja, hogy minőségi futballistákkal dolgozzon, ugyanakkor a klub filozófiáját és irányelveit is szem előtt kell tartania.
A Csíkszeredai Sportklub néhány napon belül második új légiós érkezését jelentette be. Az amerikai Austin Farley az EIHL-ből érkezik a kék-fehérek csatársorába.
Három autó is érintett abban a balesetben, amely a 13A jelzésű országúton történt, Székelyudvarhely Farkaslaka felőli kijáratának közelében, a Szejkefürdőn kedden kora reggel. A forgalmat az érintett szakaszon lezárták.
A Recorder dokumentumfilmjében feltárt rendellenességek rávilágítanak a román igazságszolgáltatás súlyos rendszerszintű problémáira – jelentette ki Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfő este.
Exhumálták hétfőn Rodica Stănoiu volt igazságügyi miniszter holttestét, miután az Ilfov megyei ügyészség emberölés miatt indított büntetőeljárást a korábbi tárcavezető halála ügyében.
Komoly vádakat emeltek és házkutatások tartottak egy Temes megyei öregotthon állapotának kapcsán. Meglepő összegeket szednek be a kéregetők az utcán.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!