Sajtótájékoztatóval egybekötött testnevelésórán vehettünk részt csütörtökön koradélután: átadták a Bányai János Műszaki Szakközépiskola új erőnléti edzőtermét, aminek létrejöttét a Magyar Kézilabda-szövetség (MKSZ) és Magyarország Kormánya támogatta.
A megnyitón Gálfi Árpád, Székelyudvarhely polgármestere felelevenítette a kezdeteket, az MKSZ még 2019-ben döntött úgy, hogy Székelyudvarhelyen kézilabda akadémiát indít, és ennek létrehozását 440 millió forinttal támogatja.
„A Székelyudvarhelyi KC megszűnésével megomlott az itthoni struktúra, emiatt új jogi hátteret kellett keressünk, hogy egy ekkora volumenű projektet le lehessen bonyolítani. Sikerült áthidalnunk minden problémát, az akadémiai rendszer pedig kiválóan működik, továbbá elkezdődtek az infrastrukturális fejlesztések, hogy minél szélesebb mozgástere legyen kézilabdának, ami más gyerekek és más sportágak előnyére is válik” – mondta az elöljáró, majd felsorolta az MKSZ által támogatott fontosabb beruházásokat:
– városi sportcsarnok belső felújítása;
– a városi sportcsarnokban új eredményjelző táblát, illetve fény- és hangtechnikát szereltek fel;
– felújították a Móra Ferenc Általános Iskola sportpályáját, illetve egy mobil sátrat is felhúztak;
– területvásárlás;
– a Bányai János Műszaki Szakközépiskolába modern konditerem készült el, amit délelőttönként az iskola diákjai, délutánonként pedig a kézilabdázók vehetik birtokukba.
Juhász István, a Magyar Kézilabda Szövetség sportszakmai igazgatója beszédében kiemelte, hogy az MKSZ-nél 2019-ben kezdődött el a Kárpát-medence kézilabda-aktivitásának feltérképezése. „Célunk, hogy a magyar kormány által biztosított segítséggel építsük ki a határon túli területeken a kézilabdázást, olyan rendszert alakítsunk ki, amelyben jó legyen sportolni, egyben erősítsük a magyarság identitást is. 2019 óta sokszor megfordultunk itt Székelyudvarhelyen,
– mondta Juhász.
A szakközépiskola igazgatója, Feleki Csaba reményét fejezte ki, hogy az új edzőtermet hasznosan fogják kihasználni, ezt pedig jó eredményekkel fogják alátámasztani. „A Bányai János Műszaki Szakközépiskola felívelőben van, megújul a főépület is, jól jön számunkra ez az erőterem is. Házigazdaként mindig az előre utat nézzük, hogyan tudjuk ezt a lehetőséget kihasználni, hogy fiataljaink aktívan használják fejlődésükben” – tette hozzá az igazgató.
A sajtótájékoztatót követően belepillanthattuk az MKSZ által szervezett határon túli edzőképzési programjába. Ennek mostani állomása Székelyudvarhely, olyan neves előadók, szakmeberk adták át tudásukat, mint Elek Gábor, a magyar női kézilabda-válogatott volt szövetségi kapitánya, vagy Sugár Tímea a Ferencváros volt kapusa, Európa-bajnok kézilabdázó.
Csúfos kudarccal zárta az évet az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperligában, öt gólt kapott az Universitatea Craiovától. A mérkőzés utáni nyilatkozatában Ilyés Róbert vezetőedző nem kertelt és komoly változásokat helyezett kilátásba.
Rangos nemzetközi megmérettetést nyert Kanadában a Székelyföldi Jégkorong Akadémia U16-os elitképzéses együttese. Az erdélyi fiatalok veretlenül végeztek az első helyen.
Átrepült a kerítésen és a háznak csapódott BMW-jével egy ittas sofőr karácsony első napjának hajnalán.
Miért ízetlen a mangó, savanyú a narancs és apró a citrom a romániai boltokban? Miközben az európai uniós szabályok elvben valamennyi tagállamban azonosak, a polcokra kerülő gyümölcsök minősége mégis élesen eltér a keleti és a nyugati tagállamokban.
Beomlott kedden egy nagyszebeni hotel beltéri medencéje fölötti mennyezet, a hatóságok életbe léptették a vörös beavatkozási tervet – közölte a Szeben megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU).
További vasárnapi hírek: Nicușor Dan államfő népszavazást kezdeményez az igazságszolgáltatásban az utóbbi időszakban napvilágra került állapotokról. Nagy méretű drónt találtak az ország közepén, Argeș megyében.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!