Sajtótájékoztatóval egybekötött testnevelésórán vehettünk részt csütörtökön koradélután: átadták a Bányai János Műszaki Szakközépiskola új erőnléti edzőtermét, aminek létrejöttét a Magyar Kézilabda-szövetség (MKSZ) és Magyarország Kormánya támogatta.
A megnyitón Gálfi Árpád, Székelyudvarhely polgármestere felelevenítette a kezdeteket, az MKSZ még 2019-ben döntött úgy, hogy Székelyudvarhelyen kézilabda akadémiát indít, és ennek létrehozását 440 millió forinttal támogatja.
„A Székelyudvarhelyi KC megszűnésével megomlott az itthoni struktúra, emiatt új jogi hátteret kellett keressünk, hogy egy ekkora volumenű projektet le lehessen bonyolítani. Sikerült áthidalnunk minden problémát, az akadémiai rendszer pedig kiválóan működik, továbbá elkezdődtek az infrastrukturális fejlesztések, hogy minél szélesebb mozgástere legyen kézilabdának, ami más gyerekek és más sportágak előnyére is válik” – mondta az elöljáró, majd felsorolta az MKSZ által támogatott fontosabb beruházásokat:
– városi sportcsarnok belső felújítása;
– a városi sportcsarnokban új eredményjelző táblát, illetve fény- és hangtechnikát szereltek fel;
– felújították a Móra Ferenc Általános Iskola sportpályáját, illetve egy mobil sátrat is felhúztak;
– területvásárlás;
– a Bányai János Műszaki Szakközépiskolába modern konditerem készült el, amit délelőttönként az iskola diákjai, délutánonként pedig a kézilabdázók vehetik birtokukba.
Juhász István, a Magyar Kézilabda Szövetség sportszakmai igazgatója beszédében kiemelte, hogy az MKSZ-nél 2019-ben kezdődött el a Kárpát-medence kézilabda-aktivitásának feltérképezése. „Célunk, hogy a magyar kormány által biztosított segítséggel építsük ki a határon túli területeken a kézilabdázást, olyan rendszert alakítsunk ki, amelyben jó legyen sportolni, egyben erősítsük a magyarság identitást is. 2019 óta sokszor megfordultunk itt Székelyudvarhelyen,
– mondta Juhász.
A szakközépiskola igazgatója, Feleki Csaba reményét fejezte ki, hogy az új edzőtermet hasznosan fogják kihasználni, ezt pedig jó eredményekkel fogják alátámasztani. „A Bányai János Műszaki Szakközépiskola felívelőben van, megújul a főépület is, jól jön számunkra ez az erőterem is. Házigazdaként mindig az előre utat nézzük, hogyan tudjuk ezt a lehetőséget kihasználni, hogy fiataljaink aktívan használják fejlődésükben” – tette hozzá az igazgató.
A sajtótájékoztatót követően belepillanthattuk az MKSZ által szervezett határon túli edzőképzési programjába. Ennek mostani állomása Székelyudvarhely, olyan neves előadók, szakmeberk adták át tudásukat, mint Elek Gábor, a magyar női kézilabda-válogatott volt szövetségi kapitánya, vagy Sugár Tímea a Ferencváros volt kapusa, Európa-bajnok kézilabdázó.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!