A Székelyudvarhelyi ISK-SZAK meghívására a férfi asztalitenisz Európa Kupa csoportkörének díszvendége volt Jónyer István, négyszeres világbajnok.
Pénteken közönségtalálkozón vett részt, szombaton pedig átöltözött, ütőt ragadt, a városi sportcsarnokban egy gálamérkőzést játszott a székelyudvarhelyi születésű, veterán világbajnokokkal, Fejér Konnert Andrással.
A jó hangulatú találkozóra szép számú közönség látogatott ki, bár, vezették az eredményt, itt nem ez volt a elsődleges.
A párharcot követően a 73 éves sportember két fiatal udvarhelyi tehetséget hívott az asztalokhoz, valószínűleg, hogy Toró Dávid és Fülöp Nimród számára felejthetetlen emlék marad az a pár labdamenet, amit a Nemzet Sportolójával ütögethetett.
Befejeződött a milánói-cortinai téli olimpia a székelyföldi hódeszkások számára: Mandel Kata és Bartalis Henrietta tisztes helytállással zárta a snowboard crossz versenyt. Az élmény örök, a cél pedig már a négy év múlva esedékes folytatás.
Nem maradt következmények nélkül a piros-fehérek kínos veresége a jégkorong Román Kupa elődöntőjében. A Gyergyói Hoki Klub elköszönt Markus Juurikkala vezetőedzőtől. Helyére a korábbi tréner Szilassy Zoltán tér vissza, vasárnap már ő dirigál a kispadon.
Több mentőegységet riasztottak, köztük egy mentőhelikoptert is Marosvásárhelyről, miután szénabála zuhant egy hétéves gyermekre a Szeben megyei Szászivánfalván.
Négyre emelkedett a budakeszi panziótűz halálos áldozatainak száma, az egyik életveszélyes sérült a kórházban életét vesztette – közölte a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság a Facebook-oldalán pénteken.
Tovább dagad a kolozsvári körgyűrűbotrány: a csalást kiáltó bosnyák útépítő bemutatta bizonyítékait és kérte a kivitelezési szerződés felbontását. Miközben Emil Boc polgármester „mossa kezeit”, a román útépítő fővállalkozó más ügyekben is „sáros” lehet.
Az állam pénzén kaptál orvosi diplomát? Akkor dolgozz vagy öt évig állami kórházban! Gyereket nevel az egyik alkotmánybíró, ötödször is halaszthatják a döntést a bírák nyugdíja ügyében. Összeomlás szélén a romániai ingatlanágazat.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!