Előzően még úgy volt, hogy a második számú kupakiírásban, az Európa Kupában kap ellenfeleket a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK férfi asztalitenisz együttese. A gárda a 29. helyen áll az európai klubvilágranglistán, miután az előtte lévő együttesekből négy nem nevezett, így a Bajnokok Ligájában indulhat el idén is.
Immár zsinórban harmadszor a legjobbak mezőnyében – összesítésben pedig hetedik európai kupaévét kezdi el – a székelyföldi gárda.
A Bajnokok Ligája csoportkörének első szakaszának sorsolását a hétvégén tartották Lengyelországban. Tizenhat klub volt érdekelt, az ISK-SZAK-ot a negyedik kalapból húzták.
Kiderült, a C csoportnak a házigazdája a cseh HB Ostrov lesz, az első kalapból az olasz Top Spin Messinát, míg a harmadikból az osztrák Panaceo Stockeraut kapta a székelyudvarhelyi klub.
„Nagyon sok együttessel játszottunk már a nemzetközi porondon, most úgy jött össze, hogy ebből a háromból egyet sem ismerünk. Kerülhettünk volna sokkal erősebb, de gyengébb négyesbe is. A cseh bajnokot és az olasz ezüstérmest kaptuk, az osztrákok a hatodik helyen zártak bajnokságukban, de ott a csapat mindig változik, főképp az ázsiai idegenlégiósok. Nagyon jó klubok ezek.
– nyilatkozta a csapat edzője, György István a sorsolást követően.
A továbbjutás roppant nehéz, csupán az első helyezett lehet ott a következő körben, a többiek az Európai Kupában folytatják.
A mérkőzéseket szeptember 20-24. között játsszák, addig a tervek szerint pár bajnoki mérkőzést letud a Szuperligában a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK.
Fordulatos, ötgólos mérkőzésen győzte le az FK Csíkszereda az Unirea Sloboziát a labdarúgó Szuperliga alsóházában. A szombat délutáni meccsen a csíkiak háromszor is előnybe kerültek, a hajrában pedig a VAR és a kapufa mentette meg őket az egyenlítéstől.
Különösebben nem kellett megerőltetnie magát a Sepsi OSK-nak a Chindia ellen. Szabadrúgásból egy gólt elértek, ez pedig elégséges volt. Még egy lépést megtettek az élvonal felé.
Életveszélyesen megsérült egy férfi egy közúti balesetben szombat este, miután lesodródott az autó az úttestről és a tetejére fordulva állt meg. A súlyos sérültet helikopterrel szállították kórházba.
Magyar Péter Bujdosó Andreát javasolja a Tisza parlamenti frakciójának vezetésére – jelentette be a választáson győztes Tisza Párt elnöke szombaton a Facebookon. A politikus erdélyi származású, Nagyszalontán született.
„Sok hiba, bűn és árulás történt, sok sunyi, pénzéhes potyautas utazott velünk” – írta Kocsis Máté, a Fidesz leköszönő frakcióvezetője vasárnap a Facebookon a Tisza Párt kétharmados győzelmét hozó választási eredmény okait elemző posztjában.
A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!