Az év legjobbja hagyományos csapatsportokban az Európa-bajnoki bronzérmes, olimpiai hatodik női kézilabda-válogatott lett, az egyéni sportágak csapatversenyei kategóriában pedig a szintén ötkarikás bajnok férfi párbajtőr-válogatott – Andrásfi Tibor, Koch Máté, Nagy Dávid és Siklósi Gergely – győzött. Az edzők között Golovin Vlagyimir, a női kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya kapta a legtöbb szavazatot.
Az MSÚSZ életműdíját a 71 esztendős Bölöni László erdélyi magyar BEK-győztes futballista és kiváló edző vehette át Sulyok Tamás köztársasági elnöktől.
A 67. alkalommal megrendezett voksolás győzteseit az M4 Sport-Az Év sportolója gálán, a Magyar Állami Operaházban hirdették ki hétfő este. A gálát az M4 Sport élőben közvetítette. A sorrendek – a tavalyi csúcsot felülmúlva – 541 szavazat alapján alakultak ki. A szövetség elnöksége öt kategóriában tízes jelöltlistákat állított össze.
Az év sportpillanata Csoboth Kevin 100. percben szerzett győztes gólja volt a nyári labdarúgó Európa-bajnokságról, a Skócia ellen csoportmérkőzésen. Az MSÚSZ ötödször díjazta az év sportpillanatát, az m4sport.hu oldalon található, a szövetség és a sportcsatorna szakértői által összeállított listára több mint 20 ezer szavazat érkezett.
A fogyatékos sportolók versengésében a férfiaknál címét megvédve, pályafutása során ötödször Kiss Péter Pál parakajakozó, a nőknél pedig a hozzá hasonlóan nyáron Párizsban aranyérmes Konkoly Zsófia paraúszó nyert. A csapatok versenyében a paralimpiai ezüstérmes női kerekesszékes vívóválogatott lett az első.
Az év közösségi sporteseménye kategóriában a Kárpát-medencei Egyetemek Kupája érdemelte ki az elismerést.
A díjátadók között volt a kétszeres olimpiai bajnok kajakozó, egyben a gála nagykövete, Kőbán Rita, Sterbenz Tamás és Mocsai Lajos, a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem jelenlegi és korábbi rektora, Rofusz Ferenc Oscar-díjas filmrendező és Tarek Souei, az Ázsiai Paralimpiai Bizottság vezérigazgatója. Ugyancsak díjat adott át Schmidt Ádám sportért felelős államtitkár, Risztov Éva olimpiai bajnok úszó, Antonín Panenka Európa-bajnok cseh labdarúgó, és Papp Dániel, az MTVA vezérigazgatója. Ott volt a színpadon a német tornász Eberhard Gienger, a Gienger-szaltó atyja, videóüzenetben pedig feltűnt a gálán Nadia Comaneci tornász, valamint Arsene Wenger legendás futballedző is.
A férfi egyéni kategóriában a visszavonulását múlt héten bejelentő, háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka, valamint az ötszörös ötkarikás aranyérmes ausztrál Ian Thorpe adta át az elismerést, míg a női győztes kilétét a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke, Gyulay Zsolt fedte fel.
Nem léphet pályára a saját stadionjában az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga következő idényében. A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) tájékoztatta a klubot, hogy a korlátozott befogadóképessége miatt az arénát nem fogják hitelesíteni.
Megtartotta az odavágón szerzett egygólos előnyét a Kovásznai Kárpátok, történelmi sikert ért el a Csíkszentsimoni KSK ellenében: 3–2-es összesítéssel feljutott a labdarúgó harmadosztályba.
Megszavazta Marosvásárhely önkormányzata az idei díszpolgárok névsorát, noha a Kovászna, Hargita és Maros Megyei Románok Civil Fóruma nyílt levélben tiltakozott a jelöltek – különösen néhai Kincses Előd jogász, közíró – ellen.
A jubileumi, 35. Tusványoson idén is a magyar és a határon túli közélet számos ismert szereplője vesz részt. A közéleti programok középpontjában a béke és a gazdasági kihívások állnak, a Tisza-frakció meghívott képviselői távol maradnak a rendezvénytől.
Heves reakciót váltott ki Moszkvában, hogy Emil Boc, Kolozsvár polgármestere nem engedélyezte az orosz zászló kitűzését egy, a városban zajló sporteseményen.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!