Az érem volt a célja, de nem titkolta, aranyat szeretne nyerni 50 pillangón a melbourne-i rövid pályás világbajnokságon Szabó Szebasztián. A győriek úszója ezért mindent meg is tett, a szám középdöntőjében egyedüliként törte fel a 22 másodperces határt, s bár ez sikerült neki a fináléban is, ketten nála is gyorsabbak voltak.
A brazil Nicholas Santos, akivel társbérletben Szabó a világcsúcsot (21.75) is tartja, 42 évesen képes volt megvédeni a címét – és igazán méltó módon búcsúzott, azt ugyanis már előzetesen bejelentette, hogy a világbajnokság lesz az utolsó versenye, és mivel Melbourne-ben csak az ötven pillangót vállalta, így a dobogóról lelépve, aranyéremmel a nyakában tulajdonképpen el is köszönt a sportágtól. Az ezüstérmet a svájci Noe Ponti szerezte meg.
A román David Popovici ifjúsági világrekorddal (45.91) jutott be a 100 m csütörtöki döntőjébe, elődöntőjében második helyen végzett a francia Maxime Grousset mögött (45.58). A másik elődöntőben hárman is gyorsabbak voltak az ifjú román úszó idejénél. A finálét csütörtökön, 10.42-kor rendezik.
Jó hírt kapott az FK Csíkszereda a Szuperliga új idényének rajtja előtt: a Román Labdarúgó-szövetség sürgősségi bizottsága módosította a versenyszabályzatát, így a csíkiak a következő szezonban is saját stadionjukban rendezhetik hazai mérkőzéseiket.
Hivatalossá vált, hogy a Kolozsvári U a Sepsi Duna Arénában rendezi meg a július 23-án sorra kerülő nemzetközi kupamérkőzését. A két klub minden részletben megállapodott, így a kolozsvári együttes Sepsiszentgyörgyön fogadhatja ellenfelét.
Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.
Két természetes személyt és hét kereskedelmi társaságot küldött bíróság elé a Kovászna Megyei Törvényszéki Ügyészség egy több mint 9,2 millió lejes sikkasztási és pénzmosási ügyben.
Egy magát humanitárius szervezetnek kiadó, Jóságos szamaritánus nevű, a rászorulókat kihasználó, a nekik szánt adományokat saját célokra költő egyesület tagjaira csapott le kedden a Szervezettbűnözés- és Terrorellenes Ügyosztály (DIICOT) Bihar megyében.
Szántai János kollégánk – aki egyben az Erdélyi Magyar Írók Ligájának elnöke is – beszéde a 15. Kolozsvári Ünnepi Könyvhét megnyitóján.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!