Úszás: Szabó Szebasztián bronzérmes a melbourne-i vb-n

Zátyi Tibor 2022. december 14., 14:57

Szabó Szebasztián harmadik lett 50 pillangón a melbourne-i rövid pályás világbajnokságon – a győzelmet a brazil Nicholas Santos szerezte meg.

Szabó Szebasztián bronzérmet szerzett a vébén. Képünk illusztráció Fotó: MTI/Illyés Tibor

Az érem volt a célja, de nem titkolta, aranyat szeretne nyerni 50 pillangón a melbourne-i rövid pályás világbajnokságon Szabó Szebasztián. A győriek úszója ezért mindent meg is tett, a szám középdöntőjében egyedüliként törte fel a 22 másodperces határt, s bár ez sikerült neki a fináléban is, ketten nála is gyorsabbak voltak.

A brazil Nicholas Santos, akivel társbérletben Szabó a világcsúcsot (21.75) is tartja, 42 évesen képes volt megvédeni a címét – és igazán méltó módon búcsúzott, azt ugyanis már előzetesen bejelentette, hogy a világbajnokság lesz az utolsó versenye, és mivel Melbourne-ben csak az ötven pillangót vállalta, így a dobogóról lelépve, aranyéremmel a nyakában tulajdonképpen el is köszönt a sportágtól. Az ezüstérmet a svájci Noe Ponti szerezte meg.

A román David Popovici ifjúsági világrekorddal (45.91) jutott be a 100 m csütörtöki döntőjébe, elődöntőjében második helyen végzett a francia Maxime Grousset mögött (45.58). A másik elődöntőben hárman is gyorsabbak voltak az ifjú román úszó idejénél. A finálét csütörtökön, 10.42-kor rendezik.