US Open: Fucsovics több mint négyórás mérkőzésen búcsúzott

MTI , Székely Sport 2021. szeptember 01., 09:59 utolsó módosítás: 2021. szeptember 01., 10:16

Fucsovics Márton kedden késő este öt szettben kikapott az olasz Andreas Seppitől, így kiesett az amerikai nyílt teniszbajnokságon.

Fotó: Facebook/Fucsovics Marci

A világranglistán 41. magyar játékos öt meccslabdát is elszalasztott, és ő maga is öt mérkőzéslabdát hárított a maratoni, több mint négy órát tartott találkozón a 89. helyen álló rivális ellen.

Fucsovics hiába került gyorsan szettelőnybe, az olasz egyenlített, sőt fordított is, de a nyíregyházi sportoló nem esett össze, döntő játszmára mentette az összecsapást. Az utolsó szett csak a rendkívül hosszú rövidítésben dőlt el, ahol Fucsovics 6-4-nél egy pontra volt a győzelemtől, de nem tudta lezárni a mérkőzést, majd ezután 13-13-ig fej-fej mellett haladtak, akkor Seppi jutott meccslabdához, és ő élt a lehetőséggel.

Előzőleg a világranglistán 152. helyezett Gálfi Dalma két játszmában kikapott a 30. helyen kiemelt horvát Petra Martictól az első körben, így mindkét magyar búcsúzott egyesben a versenytől.

Sorana Cârstea sikerrel vette az első fordulót, három szettben győzte le az orosz Veronika Kudermetovát, így a korábban továbbjutott Simona Halep mellett két román teniszező lesz érdekelt az US Open második körében.

US Open, 1. forduló (a 64 közé jutásért)