Hirdetés

Újraválasztották a Nemzetközi Cselgáncs Szövetség román elnökét

Marius Vizer 2007 óta tölti be a nemzetközi szövetség elnöki pozícióját
Fotó: IJF - International Judo Federation/Facebook

MTI
2021. június 03., 16:03

A Nemzetközi Judo Szövetség (IJF) budapesti tisztújító kongresszusán a küldöttek újraválasztották elnöknek a 2007 óta hivatalban lévő Marius L. Vizert.

MTI
2021. június 03., 16:03

A budapesti székhelyű nemzetközi sportszövetség a koronavírus-járvány miatt „hibrid” kongresszust rendezett, először fordult elő a szervezet történetében, hogy a küldöttek egy része nem a helyszínen, hanem az online térben követte figyelemmel a történteket.

Hirdetés

A magyar szövetség tájékoztatása szerint a budapesti IJF-közgyűlésen Marius L. Vizert ellenjelölt és ellenszavazat nélkül választották újra.

Az elnök bejelentette: új fejlesztési ciklust indít, amely a sportágat új magasságok felé tereli.

„Öröm volt veletek ennyi éven át békében, barátságban és egységben dolgozni, ezek a stabil fejlődés pillérei. Megtisztelő volt az is, amilyen fegyelem, tisztelet és hűség jellemezte a judo fejlesztéséért tevékenykedőket.

Már eddig is sikerült emelnünk a judo színvonalát, megosztanunk világszerte az értékeit, és a jövőben is együtt fogunk nagy eredményeket elérni” – idézte őt a közlemény.

Az elnök emlékeztetett rá, hogy a Nemzetközi Olimpiai Bizottsággal folytatott kiemelkedő együttműködésnek köszönhetően a tokiói olimpián és az azt követő játékokon már a csapatversenyre is sor kerül, és ebben a menekültek csapata is részt vehet.

Növeltük médiaértékünket és expozíciónkat.

Amikor 2009-ben elindult az IJF World Judo Tour, rengeteg kihívással kellett szembenéznünk, de mindegyiket le tudtuk győzni, mert egységesek voltunk és továbbra is azok leszünk. Mindannyian büszkék lehetünk arra, amit elértünk.

Úgy gondolom, hogy az egység, a bizalom és a szolidaritás révén a judót a következő szintre emelhetjük, mától kezdve ezen dolgozunk” – ígérte.

Marius L. Vizer 1995 és 2001 között a román sportági szövetség elnöke volt, majd 2000 és 2007 között hét éven át vezette az európai szövetséget. 2007 óta az IJF elnöke, akkor a dél-koreai Pak Jong Szungot váltotta, ötödik ciklusát kezdheti meg így a sportág legmagasabb pozíciójában.

A nemzetközi szövetség tisztújító kongresszusa után szombat délután kerül sor a világbajnokság sorsolására, vasárnap pedig indulhatnak a küzdelmek a Papp László Budapest Sportarénában.

Az idei felnőtt világbajnokság jövő vasárnapig tart.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Nem Sepsiszentgyörgyre tért vissza Ștefănescu – hivatalos

Visszatér a román élvonalba Marius Ștefănescu. A korábban a Sepsi OSK-ban szereplő szélső a következő idénytől az ezüstérmes klub játékosa lesz.

Kétszer is egyenlített, szétlövésekkel jutott negyeddöntőbe a magyar válogatott

Harmadikként jutott tovább csoportjából, majd a nyolcaddöntőben nagyon nehéz kihívás várt a magyar minifutball-válogatottra a szlovákiak Európa-bajnokságon. Kétszer is hátrányba került a bosnyákok ellen, ám végül kiharcolta a továbbjutást.

Székelyhon

Elhunyt Kurkó Árpád vállalkozó

77 évesen elhunyt Kurkó Árpád a Hargita Gyöngye (Perla Harghitei) ásványvíz-palackozó korábbi vezérigazgatója.

`
Krónika

Búcsú az erdélyi magyar orvostársadalom és értelmiségi elit jeles képviselőjétől

A marosvásárhelyi orvosképzés meghatározó egyéniségétől, dr. Brassai Zoltán belgyógyász professzortól búcsúzunk, aki tartalmas életének 92. évében a lelki és szellemi folytatás bizonyosságával távozott közülünk.

Krónika

Kölcsönadna az államnak? Mutatjuk, hol dolgozik jobban a megtakarított pénz

Aki ma megtakarított pénzzel rendelkezik, könnyen szembesül a kérdéssel: bankban tartsa, állampapírba tegye, euróban őrizze, vagy hosszabb távú befektetésben gondolkodjon.

Főtér

Most már ne csodálkozzunk, ha valaki baltát ragad, mert jön a medve

Ilyen országot, mint a mioritikus haza, nem látott vén Európa. Ja, de.

Ez is érdekelheti

Baleset vetett véget Tompa Krisztián görögországi kalandjának

Új kihívások után nézett a sepsiszentgyörgyi motoros, Tompa Krisztián az elmúlt héten a Rally Raid Európa-bajnokság második fordulóján, a Hellas Rallyn feszegette határait, amelyet egy balszerencsés baleset miatt nem tudott befejezni.

Gyergyói bronzérem Egerből: a világ élvonalát ostromolják a Godako ökölvívói

Kiemelkedő nemzetközi mezőnyben mérette meg magát az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub három versenyzője a Bornemissza Gergely Emlékversenyen. Az ottani teljesítmény és a visszajelzések igencsak biztatók.

Két versenyen nyolc dobogós helyezést szereztek a csíki tájfutók

Két egymást követő Prahova megyei versenyen szerepeltek a VSK Csíkszereda tájfutói. A székelyföldi sportolók összesen nyolc dobogós helyezést szereztek, köztük három aranyérmet.

Országos bajnokságon és Európa-kupán gyűjtötték az érmeket a székelyföldi dzsúdósok

A székelyföldi cselgáncsozók több fronton is bizonyítottak az elmúlt napokban: az U12-es országos bajnoki döntőben és a korosztályos Európa-kupán egyaránt érmekkel, dobogós helyezésekkel és Balkán-bajnoki kvalifikációkkal öregbítették klubjaik hírnevét.

Hagi bemutatkozik a román fociválogatottnál, folytatódik a Szeged–Veszprém kézidöntő

Idegenben játszik barátságos mérkőzést a román labdarúgó-válogatott, kedden este az új szövetségi kapitány, Gheorghe Hagi irányításával Georgia vendége lesz. A második meccset rendezik a Szeged és a Veszprém között a magyar kézilabda-bajnokság döntőjében.

Kiütéssel jutott a legjobb nyolc közé a román minifutball-válogatott

A román minifutball-válogatott magabiztos győzelmet aratott a szlovákiai Európa-bajnokság negyeddöntőjében. Hétfőn este Ausztriát verte a nyolcaddöntőben.

Székelyföldi érmek az U23-as országos cselgáncsbajnokságon

Országos bajnoki cím, ezüst- és bronzérmek is jutottak a székelyföldi versenyzőknek az U23-as országos egyéni cselgáncsbajnokságon. A csíki, háromszéki és marosszéki dzsúdósok egyaránt dobogóra állhattak.

Focivébé a Székely Sporttal: értékes nyeremények várnak tippversenyünk résztvevőire

Június 11-én elkezdődik a történelem eddigi legnagyobb labdarúgó-világbajnoksága. Ahogy a korábbi nagy tornák alkalmával, úgy idén is online tippversennyel készülünk olvasóink számára, amelyben bárki részt vehet, és értékes nyereményeket nyerhet.

A zárónapon is parázs csatákat hozott a SIC Cycling Cup

Lezárult a SIC Cycling Cup idei kiadása. A székelyföldi kerékpárverseny utolsó napján Csíkszereda adott otthont a futamoknak, ahol több kategóriában is minimális különbségek és holtversenyek döntöttek a helyezésekről.

Az utolsó osztályozó, futsaldöntők, focivébé felkészülési meccsek – a hétfői sportműsor

Mind a magyar, mind a román futsalbajnokságban a döntő újabb felvonását rendezik. Kiderül, hogy a Voluntari–Nagyszeben osztályozó párharcot ki nyeri. Hangolnak a válogatottak a vébére.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!