A múlt század második felében, illetve a 2000-es évek elején kiváló eredményeket ért el a csíkszeredai női röplabda, részt vettek az élvonalbeli bajnokságban, több játékos szerepelt az ifjúsági és felnőtt válogatottban, legutóbb a Pogonyi György által felkészített ificsapat nyert érmeket az országos bajnokságban.
Ebből az utolsó csapatból került ki Adina Salaoru, aki később a román felnőtt válogatott csapatkapitánya volt. Szép és eredményes tehát a múlt.
Sorbán Zsófia és Bereczki Kovács Zsuzsa röplabda szakedzők annak a kiváló csíki együttesnek voltak a tagjai, amely az 1980-as évek végén az ifibajnokságokban, illetve az 1990-es évek elején és a 2003–2004-es szezonban a román felnőtt bajnokságban szerepelt. Ők ketten gondoltak egy merészet – és egyelőre semmilyen anyagi háttér vagy támogatás nélkül –, önkéntes alapon elindítják a röplabda oktatást.
A felhívás szerint 2014-ben és 2015-ben született kislányok jelentkezését várják a 0745 541 592-es telefonszámon.
Bejelentette első nyári igazolását a Sepsi OSK: a háromszéki klub egy évre szóló szerződést kötött Bogdan Vătăjeluval. A rutinos balhátvéd jelentős hazai és nemzetközi tapasztalattal érkezik Sepsiszentgyörgyre.
A Román Labdarúgó-szövetség elkészítette a Szuperliga 2025–2026-os idényének összegzését. A jelentésből kiderül, hogy az FK Csíkszereda jelentős pénzbírságot kapott az 5+6-os szabály miatt, ugyanakkor több gazdasági mutatóban is az élmezőnybe került.
Házuk kertjében ment szembe egy medvével két kisgyerek szerdán délután Lövétén. Mivel veszélyessé vált a helyzet, ártalmatlanítani kellett a nagyvadat. A példány nagyjából kéthete folyamatosan bejárt a településre.
Sokan kaptak érdemi indok és jogosultság nélkül magyar állampolgárságot az utóbbi években, ezeket az ügyeket is feltárjuk belső vizsgálat keretében – jelentette be Velkey György László külügyi államtitkár a Facebookon pénteken.
Miközben sokan még mindig nehezen tudják elhinni, hogy 2026-ban egy EU-tagállamban megtörténhet, hogy a falat áttörve lakoltatnak ki a hatóságok egy magyar egyházi vezetőt, olyan hangok is hallatszanak, amelyek őt teszik felelőssé a történtekért.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!