Újra országos bajnokok a vásárhelyi és udvarhelyi birkózók

Székely Sport 2020. november 30., 13:49

A Marosvásárhelyi Iskolás Sportklub birkózócsapata az ifjúsági U23-as és a serdülő korosztályban, utóbbiban a Székelyudvarhelyi ISK-val közösen, bajnoki címet szerzett a Konstancán megrendezett országos döntőben.

A Székelyudvarhelyi és a Marosvásárhelyi ISK győztes csapata a serdülő korosztályban Fotó: Facebook/Székelyudvarhelyi ISK

Az egyéni versenyben a serdülő kategóriában (15-17 évesek) a vásárhelyieknél Georgiana Lircă (57 kg) és Csíki Ervin (65 kg) első helyen végeztek, Andreea Lifschitz (57 kg) és Gombos Roland (45 kg) másodikok lettek, míg a 23 év alatti ifjúságiaknál Biró Krisztián (74 kg) és Rareș Popescu (92 kg) bajnoki címet nyert, Alex Matea (65 kg), Gombos Erik (57 kg) és Nyulas Előd (70 kg) ezüstérmet szerzett. A sportolókat Gyarmati Ferenc, Fazakas Csaba és Vlad Dragoș edzők készítették fel.

Az udvarhelyiektől a serdülőknél Pál Edvin 51 kg-ban ezüst-, Boldizsár Tamás 92 kg-ban bronzérmet szerzett.

A Székelyudvarhelyi és a Marosvásárhelyi ISK közös csapata a serdülő korosztályban: Gombos Roland (45 kg), Pál Edvin (51 kg), Biblia Róbert (60 kg), Csíki Ervin (65 kg), Török Szilárd (71 kg), Keresztesi Attila (80 kg), Boldizsár Tamás (92 kg), Miklós Zsolt (110 kg). Edzők: Katona László, Katona Zsolt, Balázs Imre és Józsa Gábor.

„Nagyon várták a sportolóink ezt a versenyt, sokuknak ez volt az idei egyetlen megmérettetése. Az elmúlt időszak nehézségei után nagyon örvendünk ezeknek az eredményeknek. A birkózók nagy része tagja a válogatottnak, a célunk, hogy jövőre megfelelelő felkészülés mellett az Európa- és világbajnokságon – amennyiben megrendezésre kerülnek – is érmeket szerezzünk” – nyilatkozta Fazakas Csaba, a Marosvásárhelyi ISK edzője.