Újra megvédte címét az ifjúsági bowling bajnokságon a csíkszeredai sportoló

Dobos László 2024. október 17., 10:31 utolsó módosítás: 2024. október 17., 10:34

Idén is csíkszeredai sportoló szerezte meg az aranyérmet a román ifjúsági egyéni bowling bajnokságon. A Székelyudvarhelyen megrendezett bajnoki döntőn Balázs-Bécsi Máté, a Csíkszeredai Bowling SK versenyzője az elődöntőt és a döntőt is 2:0-ra nyerte.

A bajnok: Balázs-Bécsi Máté Fotó: Pinti Attila

A hétfordulós alapszakaszt követően a székelyudvarhelyi Septimia Hotels&SPA Resort pályáin zajlott a kétnapos bajnoki döntő, amelyre a kiírás szerint a legjobb 18 versenyző vehetett részt. A székelyföldi Balázs-Bécsi Máté magabiztosan, kimagasló eredményeket elérve végzett a hét fordulós alapszakasz végén.

„Máté eredményei a felnőttek között is számítanak, ott az alapszakasz után a 4. helyen áll, a döntőt pedig november közepére tervezték” – tudtuk meg a sportoló édesapjától és edzőjétől, Balázs-Bécsi Zsolttól, aki elmondta, hogy Máté mellett Csíkszeredából Szabó Dávid is kvalifikált a székelyudvarhelyi döntős szakaszra, de neki nem sikerült bejutnia a legjobb négy közé. Továbbá, szép eredményt ért el, elődöntőbe jutott a székelyudvarhelyi Somorai Kristóf, aki végül bronzérmet szerzett.

Máté a verseny végére hagyta a csattanót, amikor megdobta a maximális 300 pontot. Az elődöntőn és a két érmes találkozón is háromból két mérkőzést kellett megnyerni, ő pedig mindkettőt 2:0-ra hozta”

– nyilatkozta a Székely Sportnak Balázs-Bécsi Zsolt.

Az ifjúsági bowling-bajnokság legjobbjai. Balról jobbra: Adrian Bălos, Balázs-Bécsi Máté, Somorai Kristóf és Radu Tufan •  Fotó: Román Bowling-szövetség
Az ifjúsági bowling-bajnokság legjobbjai. Balról jobbra: Adrian Bălos, Balázs-Bécsi Máté, Somorai Kristóf és Radu Tufan Fotó: Román Bowling-szövetség

Az ifjúsági bajnokságot a 18 éven aluli sportolók számára írták ki, a 16 éves Balázs-Bécsi Máté, a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium 10. osztályos diájának pedig ez a negyedik országos bajnoki címe sorozatban.

Ifjúsági bowling-bajnokság, végeredmény: 1. Balázs-Bécsi Máté (Csíkszeredai Bowling SK), 2. Adrian Bălos (Bukaresti ACS Liga de Bowling), 3. Somorai Kristóf (Székelyudvarhelyi Septimia SK), 4. Radu Tufan (Brassó).

A bajnok: Balázs-Bécsi Máté •  Fotó: Pinti Attila

A csíki sportoló tavasszal Európa-bajnoki érmeket szerzett

Idén tavasszal minden várakozást felülmúlva szerepelt a Helsinkiben megrendezett Európa-bajnokságon a Romániát képviselő csapat. Egyéniben Balázs-Bécsi Máté bronzérmet szerzett, párosban pedig a csíki sportoló és a konstancai Mihai Alin Dragnia alkotta kettős Európa-bajnoki címet nyert.