A nemzetközi porondon indította ezt az évadot is a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK férfi asztalitenisz csapata. A Bajnokok Ligájában többek között a végső győzelemre is nagy eséllyel pályázó TTC Neu-Ulm gárdáját vendégül látta a tíz nappal ezelőtti csoportkörben. A négyesből csak egy klub jutott tovább – a németek tették meg ezt a lépést –, a többiek a második számú kiírásban, az Európa Kupában folytatják.
Az Európa Kupa csoportkörének második fordulójának sorsolását szombaton Kolozsváron (az U21-es Európa-bajnokság helyszínén) tartották. A székelyföldiek újból házigazdák lesznek, Fortuna istennő úgy akarta, hogy a lengyel Gwiazda Bydgoszcz, a cseh El Nino Prága és a TT Wiener Bécsújhely lesznek az ellenfelei. Utóbbi kettő szintén a Bajnokok Ligájából érkezik.
„Egy újabb BL-csoportkört rendezhetünk meg, ezúttal az Európa Kupában. A lengyel és az osztrák csapat aranyérmes hazájában, a prágaiak ezüstérmesek lettek. Öt éve vagyunk már a nemzetközi porondon, az El Ninóval a legelején találkoztunk, a Bécsújhellyel pedig egy éve az Európa Kupa döntő tornáján.
– mondta el az ISK-SZAK klubvezetője, edzője György István.
A tornát október 21–23. között rendezik a városi sportcsarnokban, a négyesből az első kettő jut a kieséses szakaszba.
Addig is a székelyudvarhelyiek számára elkezdődik a Szuperliga, a nyitófordulóban szeptember 29-én a CS Mioveni otthonában indítják az új szezont.
Nem sokat pihenhettek a Sepsi OSK játékosai, hétfőn ugyanis megkezdték a felkészülést a labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényére. Sok a kérdés, de az viszont biztos, hogy az első tréningen több ismerős arc is feltűnt.
A feleknek nem sikerült megállapodniuk, az FK Csíkszereda nem bólintott rá az FCSB által tett ajánlatért Anderson Cearáért. Úgy tűnik, a fővárosiak visszalépnek az üzlettől.
Viharokra figyelmeztető elsőfokú (sárga) riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdán.
Éles vita dúlt a magyar Országgyűlésben a képviselők állampolgárságának nyilvánosságra hozatalát célzó mihazánkos kezdeményezésről. Gurzó Mária, a Tisza Párt képviselője tisztázta: soha nem rendelkezett román állampolgársággal.
A 2019-es EP-választások alkalmával épp Tomac volt az, aki a kettős állampolgárságú romániai magyarok ellen hergelt, de összeállításunkban felidézzük az elmúlt tíz évnek a román és magyar állampolgársággal is rendelkezőkkel szembeni román narratíváját is.
… a galaci család, amelynek otthonát elvitte a ruszki drón, kap egy új lakást a Ferrari-örökös nejétől… és a mindig mosolygós Victor Ponta végleg szakított a PSD-vel és hazafiasabb vizekre evez.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!