Újra a székelyföldi birkózók nyerték az országos kadetbajnokságot

Horváth Bálint Ottó 2021. október 17., 16:01

A Székelyudvarhelyi ISK és a Marosvásárhelyi ISK közös birkózócsapata bizonyult a legjobbnak a hétvégén Năvodari-on megrendezett országos kadetbajnokságon. A székelyföldi sportolók az egyéni versenyben is több érmet szereztek.

A győztes székelyudvarhelyi és marosvásárhelyi közös csapat Fotó: Facebook/Székelyudvarhelyi ISK

A 15 és 17 éves korosztálynak kiírt megmérettetésen pénteken és szombaton az egyéni versenyeket, vasárnap a csapatbajnokság döntőjét rendezték.

Az egyéni küzdelmek során a székelyudvarhelyi birkózók közül a 45 kg-os súlycsoportban Kisfaludi Bence a második helyen végzett, a 92 kg-os kategóriában Verestóy Dénes a dobogó harmadik fokára állt fel, a lányoknál pedig 57 kg-ban Kaffai Kriszta szintén harmadikként fejezte be a versenyt. A marosvásárhelyi sportolók két aranyérmet szereztek Andrei Negura és Georgiana Lircă által, míg Gombos Roland, Keresztesi Attila és David Man bronzérmesek lettek.

A csapatversenyben a Székelyudvarhelyi ISK és a Marosvásárhelyi ISK kellemes meglepetésre idén is megszerezte a bajnoki címet, megelőzve Kolozsvár és Mangalia, illetve Marosvásárhely és Szászrégen közös csapatait, ezzel a székelyföldi gárda immáron 11 éve uralja a kadétok csapatbajnokságát.

A Székelyudvarhelyi ISK és a Marosvásárhelyi ISK közös csapatának tagjai: Márton Zsolt, Kisfaludi Bence, Andrei Negura, Gombos Roland, David Man, Deák Attila, Török Szilárd, Keresztesi Attila, Lőrincz Balázs, Megyesi Csaba, Verestóy Dénes, Mihály Ákos, Csipkés Balázs. Edzők: Katona László, Dragoș Vlad, Gyarmati Ferenc, Fazakas Csaba, Katona Zsolt.

Négy vásárhelyi érem a Román Kupában

Ugyancsak az elmúlt napokban, Konstancán zajlott a felnőtt Román Kupa, amelyen négy marosvásárhelyi birkózó is a dobogón végzett. Bíró Krisztián (ISK-VSK) a 79 kg-osok között, Rareș Popescu a 92 kg-osok között lett kupagyőztes. A 97 kg-os súlycsoportban Vlad Boeriu, a 125 kilósok között Cosmin Podar Pethő állt fel a dobogó legalsó fokára.