A B-liga 3. csoportja küzdelmeinek volt a házigazdája Csíkszereda, ahol a Vidámi István, Magyari Zoltán, Simona Darie és Costache Darie összetételű Bridge Over Nations az első helyen végzett és magasabb ligába jutott.
Az A-liga küzdelmeit Bukarestben rendezik 2022. január 21-23 között. Ez a második alkalom, hogy a csíki együttesnek sikerül feljutnia az A ligába: Pár évvel ezelőtt nem sikerült bennmaradniuk, a 12. helyen végeztek, 10. hely jelentette volna a bennmaradást…
A csíkszeredai bajnokságon sajnos a többi csíki csapatnak nem sikerült kiharcolnia a bennmaradást a B-ligában, így ők jövő szeptemberben a C-ligában fognak szerepelni.
A B-ligás bajnokság végeredménye: 1. Csíkszeredai Bridge Over Nations (Magyari Zoltán, Vidámi István, Simona Darie, Costache Darie) 58,76 VP, 2. Jászvásár V. csapata (Harry Goldenberg, Ștefana Mihul, Andrei Rugină, Gabriel Barbir) 53,52 VP, 3. Jászvásár III. csapata (Răzvan Costantinescu, Dănuț Aramă, Dan Busuioc, Vasile Grădinaru) 51,76 VP, 4. Csíkszereda I. csapata (Gombos Csaba, Ördög Róbert, Demeter Attila, Daday Hunor), 5. Csíkszereda IV. csapata (Márton József Zoltán, András András Zoltán, Tamás Endre, László Ede), 6. Csíkszereda II. csapata (Kovács Gyula, Torjai Csaba, Varga Péter, Vígh Menyhárt).
Féltávhoz érkezett a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszása, a harc pedig továbbra is nagyon kiélezett. Mutatjuk, mikor biztosíthatják be matematikailag a feljutást és az osztályozós helyeket az élcsapatok, köztük a Sepsi OSK-val.
Összeállt a Markus Juurikkala vezette romániai felnőtt férfi jégkorong-válogatott kerete: a szakvezető kijelölte azt a játékoskeretet, amely a divízió I/B jelű (harmadik értékcsoportú) világbajnokságon képviseli az országot.
Őrizetbe vettek a hatóságok két Brassó megyei vadászt, akik engedély nélkül lelőttek egy barnamedvét.
A nagy közös ügyeinkben, nemzet- és szakpolitikai kérdésekben folyamatos lesz a konzultáció az új magyar kormány és az RMDSZ között – nyilatkozta a Krónikának Kelemen Hunor a Magyar Péterrel folytatott megbeszélését követően.
„Sok hiba, bűn és árulás történt, sok sunyi, pénzéhes potyautas utazott velünk” – írta Kocsis Máté, a Fidesz leköszönő frakcióvezetője vasárnap a Facebookon a Tisza Párt kétharmados győzelmét hozó választási eredmény okait elemző posztjában.
A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!