Ionuţ Stroe ifjúsági és sportminiszter pár nappal ezelőtt jelentette be, hogy Romániának „nem válik dicsőségére” az a tény, hogy nagyon magas a túlsúlyos gyerekek aránya, éppen ezért ösztönözni szeretnék a gyerekeket, hogy többet mozogjanak, rendszeresen sportoljanak, iratkozzanak be valamelyik sportklubhoz.
A tárcavezető szerint 300 lejes utalványt kaphat minden olyan gyermek, aki idén ősszel valamelyik sportigazolvánnyal (CIS, Certificat de Identitate Sportivă) rendelkező klubhoz igazol le.
A szaktárca vezetősége Ábrahám Elődöt, a sportminiszter digitalizációért felelős tanácsosát bízta meg ennek a programnak a koordinálásával. A volt kiváló cselgáncsozó Csíkszeredában, a Megyei Ifjúsági és Sportigazgatóság székházában, Koncsag Kingával, a megyei igazgatóság szakfelügyelőjével tartott sajtótájékoztatót a témában.
Ábrahám elmondta, hogy az új leigazolásnak kell legyen azonosítási száma, fényképe és rajta kell legyen az adott klubnak a pecsétje is. Megtudtuk, hogy nem csak az országos szövetségekhez lehet új sportolókat leigazolni, hanem azokhoz a jogi státussal rendelkező megyei szövetségekhez és klubokhoz, amelyeknek működési szabályzata ezt megengedi. Például a Hargita Megyei Labdarúgó Egyesülethez.
A programban azok vehetnek részt, akiknek a leigazolásuk 2020. szeptember 8. és november 30. között készül el, a kérések leadási határideje pedig december 4-én jár le. A támogatási kérés öt dokumentumot kell tartalmazzon: a sportoló születési bizonyítványának-, a szülő személyi igazolványának- és a leigazolás másolatát, illetve két, a minisztérium honlapján megtalálható űrlapot – kitöltve és aláírva. Az újonnan leigazolt sportolókról a klubok hetente kell küldjenek egy-egy jelentést a megyei sportigazgatóságoknak” – mondta el Ábrahám.
A támogatás a gyerekeknek szól, a klubok és az edzők nem részesülhetnek ebből, a cél az, hogy felszerelést vagy sporteszközöket vásároljanak ebből a 300 lejből. A sportminisztérium leküldi a sportigazgatóságoknak az utalványokat, ők kiosztják a sportolóknak vagy a szülőknek, és itt megszűnik Ábrahámék szerepe. Azokról a kereskedelmi egységekről, ahol ezek a 300 lejes voucherek levásárolhatók később döntenek.
A sajtótájékoztatón kiderült, hogy a statisztikák szerint Románia lakosságának csak 1,3 százaléka sportol rendszeresen, a leigazolt sportolók száma pedig alig 304 ezer fő. Ezt szeretnék legalább 10%-kal növelni a 300 lejes támogatásokkal.
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!