Hirdetés

Újonnan leigazoltaknak nyújt támogatást a minisztérium

A mozgás egészség. Növelni szeretnék a rendszeresen sportolók számát
Fotó: Gecse Noémi

2020. szeptember 23., 14:03

Minden idén ősszel először leigazolt 6 és 14 év közötti sportoló 300 lejes utalványt kaphat az államtól, ha ez a sportminisztérium által közzétett módszertan alapján történik. A támogatással kapcsolatos tudnivalókat Ábrahám Előd miniszteri tanácsos ismertette Csíkszeredában.

2020. szeptember 23., 14:03

Ionuţ Stroe ifjúsági és sportminiszter pár nappal ezelőtt jelentette be, hogy Romániának „nem válik dicsőségére” az a tény, hogy nagyon magas a túlsúlyos gyerekek aránya, éppen ezért ösztönözni szeretnék a gyerekeket, hogy többet mozogjanak, rendszeresen sportoljanak, iratkozzanak be valamelyik sportklubhoz.

Hirdetés

A tárcavezető szerint 300 lejes utalványt kaphat minden olyan gyermek, aki idén ősszel valamelyik sportigazolvánnyal (CIS, Certificat de Identitate Sportivă) rendelkező klubhoz igazol le.

A szaktárca vezetősége Ábrahám Elődöt, a sportminiszter digitalizációért felelős tanácsosát bízta meg ennek a programnak a koordinálásával. A volt kiváló cselgáncsozó Csíkszeredában, a Megyei Ifjúsági és Sportigazgatóság székházában, Koncsag Kingával, a megyei igazgatóság szakfelügyelőjével tartott sajtótájékoztatót a témában.

•  Fotó: Dobos László Galéria

Fotó: Dobos László

Ábrahám elmondta, hogy az új leigazolásnak kell legyen azonosítási száma, fényképe és rajta kell legyen az adott klubnak a pecsétje is. Megtudtuk, hogy nem csak az országos szövetségekhez lehet új sportolókat leigazolni, hanem azokhoz a jogi státussal rendelkező megyei szövetségekhez és klubokhoz, amelyeknek működési szabályzata ezt megengedi. Például a Hargita Megyei Labdarúgó Egyesülethez.

A támogatás minden gyermek esetében 300 lej, egyszer kaphatja meg, és nem jár azoknak, akik már le voltak igazolva, illetve sportágat cserélnek. Jelenleg 30 ezres a keret, 30 ezer új leigazolt gyereken szeretnének segíteni.

A programban azok vehetnek részt, akiknek a leigazolásuk 2020. szeptember 8. és november 30. között készül el, a kérések leadási határideje pedig december 4-én jár le. A támogatási kérés öt dokumentumot kell tartalmazzon: a sportoló születési bizonyítványának-, a szülő személyi igazolványának- és a leigazolás másolatát, illetve két, a minisztérium honlapján megtalálható űrlapot – kitöltve és aláírva. Az újonnan leigazolt sportolókról a klubok hetente kell küldjenek egy-egy jelentést a megyei sportigazgatóságoknak” – mondta el Ábrahám.

A támogatás a gyerekeknek szól, a klubok és az edzők nem részesülhetnek ebből, a cél az, hogy felszerelést vagy sporteszközöket vásároljanak ebből a 300 lejből. A sportminisztérium leküldi a sportigazgatóságoknak az utalványokat, ők kiosztják a sportolóknak vagy a szülőknek, és itt megszűnik Ábrahámék szerepe. Azokról a kereskedelmi egységekről, ahol ezek a 300 lejes voucherek levásárolhatók később döntenek.

A sajtótájékoztatón kiderült, hogy a statisztikák szerint Románia lakosságának csak 1,3 százaléka sportol rendszeresen, a leigazolt sportolók száma pedig alig 304 ezer fő. Ezt szeretnék legalább 10%-kal növelni a 300 lejes támogatásokkal.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Megdobták Kovács Istvánt és a magyarokat gyalázták a Dinamo ultrái

Nem a pályán történtek miatt marad emlékezetes a Dinamo és U Craiova közotti fociderbi. A fővárosi ultrák ezúttal sem fogták vissza magukat: megdobálták a mérkőzést vezető Kovács Istvánt, és sokadszorra is kiutasították a magyarokat az országból.

Drasztikus eltiltást is kaphat a Sepsi OSK volt edzője a kolozsvári balhé után

A Kolozsvári CFR 3–2-es győzelmet aratott az U elleni városi rangadón, ám a mérkőzés utóélete beárnyékolta a futballt. Cristiano Bergodi lefújás utáni viselkedése komoly botrányt kavart, az ügynek pedig súlyos fegyelmi következményei lehetnek.

Székelyhon

Luxusautók frontális ütközése: egy üzletember életét vesztette, egy terhes nőt helikopterrel vittek kórházba

Egy 45 éves férfi életét vesztette és ketten megsérültek kedden egy közúti balesetben a 24-es országúton, Iași megyében. Két autó ütközött össze frontálisan, az egyik sérültet, egy terhes nőt helikopterrel vittek kórházba.

`
Krónika

Közel egymillió euróért kelt el Ceaușescu egykori vadászvillája

Gazdát cserélt Románia egyik legdiszkrétebb luxusingatlana: a Nicolae Ceaușescu néhai kommunista diktátor számára 1985-ben épített vadászpavilon, a ma Hadar Chalet néven ismert hegyvidéki rezidencia.

Krónika

Tánczos elárulta, mikor gondolkodik el az RMDSZ a kormányból való kilépésen

Az RMDSZ a kormány tagjaként jobban ki tudja használni potenciálját, mint ellenzékben, de eljöhet egy pont, amikor elgondolkodik a koalícióból való kilépésen – jelentette ki Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.

Főtér

Az e-személyivel rendelkezők ingyen utaznak a tömegközlekedésen, mert az ellenőrök tehetetlenek

És ez újabb oldalról világít rá arra, hogy a még mindig sínes doszárban gondolkodó romániai bürokrácia semmit sem tud kezdeni a technológia adta lehetőségekkel.

Ez is érdekelheti

FK-menetelés, Szőcs Berni sikere és hokis jövőkép Háromszéken – Helyzetbe hozunk!

A Helyzetbe hozunk! legújabb részében az FK Csíkszereda győzelmei mellett a vitatható nyilatkozatokat is kielemezzük. Szó lesz Marius Corbu ferencvárosi bemutatkozásáról, Szőcs Bernadette sikeréről és Miklós Ervinnel a háromszéki hoki jövőjéről is.

Elkezdődik a csoportkör zárófordulója a Román Kupában – kedden a tévében

A továbbjutásról döntő párharcokat játszanak a labdarúgó Román Kupa csoportkörének utolsó fordulójában, a keddi programból kiemelkedik a Kolozsvári CFR–Rapid összecsapás. A téli olimpián reggeltől késő estig követhetjük a különböző sportágak versenyeit.

Európa-bajnoki dobogón a háromszéki tehetség: bronzérmes Török Panka

Szenzációs menetelés végén Európa-bajnoki bronzérmet nyert Török Panka. A Sport-All Sport Club és a magyar válogatott fiatal karatékája a ciprusi ifjúsági kontinensviadalon mindössze egyetlen vereséget szenvedett el, és dobogóra állhatott Limasszolban.

Közbeszólt az időjárás, elmarad az idei Winter Rally Kovásznán

A hosszan tartó, korai felmelegedés miatt idén nem rendezik meg a Winter Rallyt Kovásznán. Hiába próbálták többször is új időpontra áttenni a versenyt, a körülmények ellehetetlenítették a lebonyolítást.

Érmeket osztanak a téli olimpián, focimeccsek, tenisztornák – a hétfői sportműsor

Öt aranyérmet osztanak ki a téli olimpián: alpesi síben, gyorskorcsolyában, hódeszkában, síugrásban és szabad stílusú síben. Focimeccsek a román Szuperligában, az olasz Serie A-ban és a spanyol La Ligában.

Érmekben gazdag hétvégét zártak a csíkszeredai biatlonosok

A csíkszeredai biatloncsapat nemzetközi és hazai szinten is eredményes hétvégét zárt: a Balkán-bajnokságon és az országos bajnokságon több korosztályban is érmek és dobogós helyezések születtek.

Hosszú idő után újra dobogón Incze Kriszta

Harmadik helyezéssel indult az év első rangsorversenye a sepsiszentgyörgyi birkózó, Incze Kriszta számára, aki hosszabb kihagyás után állhatott ismét nemzetközi dobogóra a zágrábi viadalon.

A döntőig menetelt Szőcs Bernadette a legjobbak viadalán

Három megnyert párharcot követően csak a döntőben talált legyőzőre Szőcs Bernadette a hétvégén Montreux-ban zajlott kiemelt versenyen. A marosvásárhelyi származású asztaliteniszező ezüstérmének köszönhetően kijutott a tavaszi egyéni világkupára.

Egy kártyapakli, ami a sportolókat szolgálja

Olyan hiánypótló kártyajátékot készített a csíkszeredai Pap Zsolt, ami segít a sportolóknak felkészülni a leggyakoribb helyzetekre, illetve tudatosan kezelni a nyilvánosságot. A Mixed Zone névre keresztelt segédanyag létrejöttéről és szerepéről kérdeztük.

Javában zajlik a téli olimpia, nagyüzem a sportpályákon – a vasárnapi sportműsor

A téli olimpia versenyei mellett topligás futball, nemzetközi kézilabda, tenisz és kerékpár is bőven jut a vasárnapi sportkínálatba.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!