Hagyományteremtő szándékkal szervezte meg az Új Év Kupa – Csíkszereda – 2025 sakkversenyt a Harghita Chess Club vezetősége, szeretnék ugyanis minden év elején megtartani a rendezvényt.
Az első megmérettetésnek a Jakab Antal Ház adott otthont január 12-én , vasárnap. Népszerűnek bizonyult ez az újévi verseny, hiszen 47 sakkjátékos ült asztalhoz, akik több településről érkeztek: Csíkszeredából, Sepsiszentgyörgyről, Székelyudvarhelyről, Kézdivásárhelyről, Csernátonról, Gyergyószentmiklósról, Brassóból, Marosvásárhelyről, Farkaslakáról, Zágonról, Csíkszentmihályról, valamint Csíkszentimréről.
A sakkverseny dobogósai:
1. hely: Holovaci Claudiu-Constantin (Brassó),
2. hely: Nagy István-Attila (Gyergyószentmiklós),
3. hely: Ördög Róbert (Csíkszereda).
A teljes eredménylista ezen a linken érhető el.
Nagyon úgy tűnik, hogy a bennmaradás kiharcolása után Ilyés Róbert nem folytatja az FK Csíkszereda kispadján, sajtóértesülések szerint a szezon végén távozik a csapattól.
Az utolsó fordulóra maradt a döntés, hogy a bajnok Vajdahunyadi Corvinul mögött a Sepsi OSK vagy az FC Voluntari jut fel automatikusan a Szuperligába. Szombaton délben mindenre fény derül.
Egy 13 éves lány megerőszakolásával gyanúsítanak két küküllővári kamaszt.
Esélyesebb, hogy technokrata miniszterelnöke lesz Romániának, mint hogy valamely pártpolitikus – derül ki a Polymarket előrejelzési piac fogadásaiból.
Az április 14-én megszabott 30 napos határidő lejártával újra számítani lehet a végrehajtó megérkezésére Nagyváradon a premontrei rendházban, hogy kilakoltassa az önkormányzat által sajátjának tekintett ingatlanból Fejes Rudolf Anzelm apátot.
A trianonitisz nem gyógyítható, de meg lehet tanulni együtt élni vele anélkül, hogy folyamatosan tüneteket produkálna. MCC-történészkerekasztal, hetedik szint.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!