Újabb versenyt nyert Fazakas Erik

Dobos László 2020. szeptember 21., 14:54 utolsó módosítás: 2020. szeptember 30., 16:16

Folytatja remek szereplését a romániai autós versenyeken a szépvízi 19 éves Fazakas Erik. A tavasszal sikeresen érettségizett, majd a nyáron egyetemre bejutott fiatalember idén már az első és a második divízióban is megnyert egy-egy futamot.

Fazakas Erik közel áll kategóriája bajnoki címéhez Fotó: Dan Stefan

Gorj megyében, a Páring-hegységben található Transalpinán (DN67C), a Ranca és Novaci közötti országúton rendezték meg az elmúlt hétvégén a romániai hegyi autós gyorsasági bajnokság ötödik versenyét, ahol a Csíkszeredai Richy Racing Club színeit képviselő versenyző Fazakas Erik Zsolt és navigátora, a szintén szépvízi Fesüs László Honda CivicType R gépkocsijukkal a harmadik győzelmet aratták kategóriájukban.

A székely csapat korábban a resicai divízió 1-es versenyen, illetve a Bákó megyei Dormánfalván, az Úzvölgye felé vezető útszakaszon megrendezett divízió 2-es futamon szintén első lett. „Egy gyors, kiváló pályán, szép helyen jó szervezés jellemezte a hétvégi versenyt, ahol a nagyszámú versenyző miatt a rendezőknek nem volt könnyű dolguk” – mondta el a verseny után Fazakas Erik édesapja és menedzsere, Fazakas Zsolt.

A Transalpinán Fazakas mögött a divízió 2-es futam nyílt versenyén Sergiu Țârlă (BMWE30) és Cosmin Valentin Caimac (Opel Corsa B) végzett, az A2-es kategóriában Fazakas mögött a dobogó második és harmadik fokára Caimac, illetve Cătălin Țiulete (VW Golf 2) állhatott.

Fotó: RallyPhoto Hunters

Összetettben, az Open kategóriában Fazakasnak 100 pontja van, Marius Cătălin Constantinescunak (Alfa Romeo 75) 84, Caimacnak pedig 76. Az A2-es kategóriában szorosabb a verseny, Fazakasnak itt is 100 pontja van, Caimacnak 96, a Gorj megyei versenyről hiányzó csíkszentsimoni Kádár Simon Zsoltnak pedig 82. A divíziós 2-es bajnokság október első hétvégéjén Maros megyében, Nyárádmagyaróson zárul.

A Transalpina futamain rekordszámú, összesen 94 autó versenyzett, a divízió 2-ben 24-en álltak rajthoz. Fazakas időeredményei alapján a divízió 1-ben is az első helyért harcolt volna az A2-es kategóriában, a nyílt versenyben pedig az első húsz között végzett volna.

A Gorj megyei versenyen szintén kiválóan szerepelt a szintén csíki Szabó Botond (Honda Civic EP3), aki az 1-es divízió A2-es kategóriában a 3. helyen végzett, az ifjúságiak között pedig első lett. A divízió 1-ben már eldőlt a bajnokság, a zárófutamok előtt a bajnoki címet már biztosan Emil Nestor (NormaM20F) nyeri.